Kapłani

Ks. Prałat Jerzy Kunca – Proboszcz

urodzony: 25.02.1962

świecenia kapłańskie:17.05.1986

na parafii od: 15.08.2005

urodzony w Sępólnie Krajeńskim

email: proboszcz@farapuck.pl

magisterium na KUL w 1986

Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie w latach 1980 – 1986,

święcenia kapłańskie dnia 17.05.1986 w Pelplinie

wikariusz parafii p.w. św. Józefa w Gdyni – Leszczynkach w latach 1986 – 1988

zaoczne studia biblijno – pastoralne na ATK w Warszawie w latach 1987 – 1991

wikariusz parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbe w Gdyni – Witominie w latach 1988 -1994

proboszcz parafii pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu w latach 1994 – 2005

dziekan dekanatu żarnowieckiego w latach 1999 – 2005

kanonik kapituły archikatedralnej gdańskiej od 2002 roku

proboszcz parafii p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku od 15.08.2005

vicedziekan dekanatu puckiego od 2006

prałat od 2007 roku

Zadanie proboszcza to nie tylko bieżące duszpasterstwo ale i organizacja, animacja i koordynacja całej posługi duszpastersko – charytatywnej w parafii a także troska o utrzymanie kościoła i towarzyszących mu obiektów parafialnych.

ks Janusz Przygocki

święcenia 21.05.1994 w Gdańsku

24.06.1994 – 30.06.2000 – wikariusz w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku

1.07.2000 – 31.07.2006 – wikariusz w Parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach

1.08.2008 – 30.06.2010 – wikariusz w Parafii Trójcy Świętej w Gdyni Dąbrowie

11.02-2013 – wikariusz w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku

Katecheza:

Gimnazjum Ogólnokształcące im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Zajęcia i grupy parafialne:

kapelan w Szpitalu Powiatowym im. Franciszka Żaczka

kapelan Hospicjum im. św. Ojca Pio

ks. Piotr Zieleziński 

święcenia 17.06.2000 w Gdańsku

1.07.2000 – 31.07.2006 – wikariusz w Parafii św. Mikołaja w Gdyni Chyloni

1.08.2006 – 30.06.2012 – wikariusz w Parafii Trójcy Świętej w Gdańsku Oliwie

1.07.2012 – 30.06.2016 – wikariusz w Parafii św. Jadwigi w Bojanie

1.07.2016 – wikariusz w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku

Katecheza:

Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego – klasy 5

Szkoła Podstawowa Małe Morze – klasy 1-3

Zajęcia i grupy parafialne:

Służba Liturgiczna

Koło Przyjaciół Radia Maryja

Schola Dziecięca

Różańcowa Armia Pana

Duszpasterstwo Dzieci

przygotowanie do I Komunii Świętej

ks Michał Staniszewski

ur. 15.06.1984 w Gdańsku

święcenia 19.05.2012 w Gdańsku

1.07.2012-30.06.2015 – wikariusz w Parafii św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku-Siedlcach

1.07.2015 – wikariusz w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku

Katecheza:

Szkoła Podstawowa Małe Morze – klasy 4-6

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego – klasy 3

Zajęcia i grupy parafialne:

Krąg Domowego Kościoła

Duszpasterstwo Młodzieży

Dom Pomocy Społecznej

redagowanie Biuletynu Parafialnego „FARA”

przygotowanie do sakramentu bierzmowania

 ks Artur Suska

święcenia 21.05.2016 w Gdańsku

1.07.2016 – posługa w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku

Katecheza:

Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Liceum Szkół Mundurowych im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Gimnazjum Ogólnokształcące im. Macieja Płażyńskiego w Pucku

Zajęcia i grupy parafialne:

Duszpasterstwo Młodzieży

Parafialne Koło Caritas