Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla

22.11.2015

 

  1. Dziękuję Ojcom Franciszkanom z Niepokalanowa za głoszenie dziś Słowa Bożego i przypomnienie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbe.
  2. Dziękuję też siostrom sercankom za ofiarowanie parafii relikwii błogosławionej Klary Ludwiki Szczęsnej, współzałożycielki sióstr Sercanek i pierwszej przełożonej. Wczoraj w naszej parafii odbyło się dziękczynienie za tę beatyfikację. Uczestniczyły w niej siostry zakonne i osoby konsekrowane z naszej diecezji a także siostry sercanki z innych domów.
  3. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ale dziś również przypada św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego a także naszego parafialnego chóru. Dziękuję chórowi za ubogacanie uroczystości kościelnych i życzę satysfakcji i sukcesów. Zachęcam też kolejnych parafian do wstąpienia w szeregi naszego chóru.
  4. Przed nami ostatni tydzień starego roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli Adwent a z nim roraty. Warto już pomyśleć w rodzinach o przygotowaniu lampionu adwentowego i powoli nastroić się na udział w rannych roratach.
  5. Dotarły już do parafii małe i duże świece Caritas na stół wigilijny. Jak wiemy dochód ze sprzedaży świec, Caritas przeznacza na dofinansowanie kolonii dla dzieci z ubogich rodzin.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas.
  7. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.
  8. Niech Pan Jezus przychodzący napełni nas swoim pokojem

Ks. Prob. Jerzy Kunca.