Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela adwentu

04.12.2016

 

 1. Roraty codziennie o godz. 6.15.
 2. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja Biskupa
 3. We czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To dla wspólnoty Kościoła największe święto w Adwencie. Msze św. tego dnia o 6.15, 830, 12.30 i 18.30. Od 00 tzw. Godzina Łaski – najpierw wystawienie Najświętszego Sakramentu a następnie Msza św. Zapraszam na to modlitewne czuwanie.
 4. W sobotę przypada IX rocznica śmierci śp. ks. prałata Jana Felskiego. Msza św. rocznicowa na roratach o godz. 6.15.
 5. W przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu kolekta przeznaczona zostanie na cele remontowo – gospodarcze. W minionym miesiącu zostało ocieplone sklepienie kościoła, by zniwelować utratę ciepła. W tym roku jeszcze będziemy grzać tą instalacją, którą mamy. Mam jednak nadzieję, że od jesieni przyszłego roku wraz z wymianą posadzki wymienione zostanie także ogrzewanie na podłogowe. Trwają konsultacje z urzędem konserwatorskim. A póki co myślę, że wszyscy już czekamy na odsłonięcie ołtarza głównego. Ma to nastąpić w 4 niedzielę adwentu.
 6. Za tydzień w niedzielę w kościele tradycyjna przedświąteczna zbiórka produktów żywnościowych, słodyczy i środków czyszczących z przeznaczeniem dla rodzin ubogich. Wielu pewnie wesprze najuboższych już w najbliższy piątek i sobotę podczas zbiórki żywności w wyznaczonych sklepach. To prawda, że w ostatnim roku państwo nieco ulżyło rodzinom z dziećmi ale też jest prawdą, że nie zlikwidowano biedy. Dlatego niezmiennie dziękuję zarówno darczyńcom jak i wolontariuszom oraz dyrekcjom sklepów.  Informuję, że parafialna Caritas już wydała 180 paczek dla dzieci z racji św. Mikołaja. Paczki żywnościowe dla rodzin przygotowywane są na święta. Wydawane będą w środę 14 grudnia od 15.00. Uroczysta wieczerza wigilijna dla podopiecznych odbędzie się w Sali gościnnej Domu Katechetycznego 20 grudnia o godz. 17.00.
 1. Za tydzień w niedzielę 11 grudnia po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 1. Poświęcony opłatek wigilijny radni i wolontariusze już roznoszą po domach. Dziękuję roznoszącym za społeczną posługę a parafianom za złożone ofiary na cele remontowe.
 2. W przyszłym roku oprócz styczniowej pielgrzymki do Ziemi Świętej parafia organizuje czterodniową pielgrzymkę do Lwowa – najprawdopodobniej w dniach 29.04 – 2.05 – czekamy na potwierdzenie terminu przez biuro. Koszt 750 zł. Jesienią natomiast w dniach 9 – 17 września 2017 z racji  100 rocznicy objawień samolotową do Fatimy. Nawiedzimy też  sanktuarium św. Jakuba w Santiago de Compostela. Koszt 620 Euro i 1500 zł. Szczegóły pielgrzymek na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii a także w Farze.
 3. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ta pomoc skierowana jest przede wszystkim do Polaków, którzy ten kościół stanowią.
 4. Wychodząc z kościoła w kruchcie bocznej można nabyć świece Caritas. Jest też prasa katolicka.
 5. prob. Jerzy Kunca