Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

22.05.2015

  1. Dziś w naszej parafii święto – na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. Jutro dzieci przychodzą do kościoła na godz. 16.00 – rozdanie pamiątek i zdjęcia a o 17.00 Msza św. W pozostałe dni Białego Tygodnia dzieci przychodzą na godz. 18.00 – majowe i Msza św.
  2. Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Suma odpustowa o godz. 10.00. Dziękuję wszystkim, którzy wczoraj podjęli trud pielgrzymowania bądź dziś dołączą do grupy. Dziękuję niosącym chorągwie, feretrony, nagłośnienie. Dziękuję orkiestrze i prowadzącym śpiew. Dodatkowo w dniu dzisiejszym w okolicy aż dwie prymicje: w Faustynie i w Swarzewie.
  3. We wtorek o godz. 10.00 na plebanii spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki rybackiej na odpust św. Ap. Piotra i Pawła.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w niedzielę. Po sumie parafialnej tj. ok. 12.15 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w roku ubiegłym tzn: od kościoła ulicą Judyckiego i Marynarską i Morską(tam pierwszy ołtarz) następnie, Zamkową, MDLotu i Wałową (tam drugi ołtarz), dalej ulicą Bogusława (trzeci ołtarz)  na Rynek miasta – 4 ołtarz. Mam nadzieję, że ołtarze przygotują te same grupy co w roku minionym. Procesję zakończy Msza św. na Rynku. Niech ambicją mieszkańców trasy przejścia procesji będzie ozdobienie okien mieszkań symbolami religijnymi czy też wywieszenie papieskich chorągwi. Symbole religijne można nabyć w kruchcie bocznej. W procesji uczestniczą dzieci komunijne w strojach. Proszę też się zorganizować, by w procesji wzięły udział ozdobione chorągwie i feretrony. Dziewczynki sypiące kwiatki niech przyjdą we wtorek o godz. 17.00 na  próbę. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie procesji i ołtarzy.
  5. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po sumie parafialnej.
  6. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy.
  7. W przyszłą niedzielę w parafii naszej bierzmowanie wraz z wizytacją. Wizytacja przeprowadzana jest co pięć lat. Ks. Biskup Wiesław obecny będzie na Mszy św. o godz. 10.00, 11.30 i 13.15. O godz. 10.00 mają zaprezentować się grupy duszpasterskie składające się z dorosłych: Żywy Różaniec, Różaniec Rodziców za Dzieci, Margaretki, Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna, Nadzwyczajni Szafarze, Katecheci oraz Koło Przyjaciół Radia Maryja, o godz. 11.30 ks. Biskup udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania (obecny będzie też chór św. Cecylii) a o 13.15 zaprezentują się grupy dziecięce: scholka, RAP i młodsi ministranci. Ks. Biskup odwiedzi też DPS oraz uczestników Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło Życie.
  8. Dzień Wspólnoty Oazy rozpocznie się na rynku miasta o godz. 14.30. Przyjadą goście z całej diecezji – zapraszam też naszych parafian z dziećmi. O godzinie 15.00 obecni na rynku przejdą do kościoła na spotkanie z ks. Biskupem i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kwadrans przed 16.00 odprawiona zostanie Msza św. a następnie wszyscy przejdą na rynek. Tam zajęcia dla dzieci oraz dorosłych, uwielbienie Pana Boga pieśnią a także poczęstunek. O godz. 18.00 na rynku miasta odprawione zostanie nabożeństwo majowe dla uczestników spotkania i wszystkich parafian – nie będzie majowego w kościele. Bardzo serdecznie zapraszam parafian do włączenia się w program.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas.
  10. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Fara. Prob. Jerzy Kunca

Parafia w Rumi zaprasza w Boże Ciało na stadion w Rumi na koncert uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 18.30.