Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Wielkanoc 16.04.2017

 

  1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego zwłaszcza kapłanom współpracownikom, Panu Organiście, chórowi, grupie muzycznej, śpiewającym pasję i psalmy, orkiestrze, strażakom z OSP i całej służbie liturgicznej. Dziękuję Siostrom Sercankom i wszystkim, którzy przygotowywali kościół, Ciemnicę i Grób Pański. Dziękuję za ofiary na kwiaty i pomoc w przygotowaniu liturgii. Dziękuję wszystkim parafianom za modlitewne czuwanie. Dziękuję niosącym chorągwie, feretrony i baldachim.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Msze święte jak w niedzielę. Kolekta na KUL.
  3. Tydzień, który przed nami jest oktawą Wielkanocy. Zachęcam do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św.
  4. Zapraszamy młodzież do udziału w kolejnym Wieczorze Modlitwy Młodych w Bojanie w piątek 21 kwietnia. Więcej informacji i zapisy u katechetów.
  5. Nowenna do Bożego Miłosierdzia dziś i jutro kwadrans przed sumą parafialną a w tygodniu o godz. 15.00 – po nowennie codziennie Msza św. Jest to dodatkowa Msza św. dlatego są jeszcze wolne intencje.
  6. Oktawę Wielkanocy zakończy Niedziela Miłosierdzia. Msze św. według porządku niedzielnego a w Godzinie Miłosierdzia tematykę miłosierdzia przybliżą dzieci przedstawieniem „Znak krzyża”. Po przedstawieniu wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  7. Niedziela Miłosierdzia to także święto Caritas. Przy tej okazji chcę bardzo serdecznie podziękować parafialnej grupie Caritas za różne formy społecznego zaangażowania w pomoc najuboższym. Dziękuję też wszystkim wspierającym materialnie pomoc charytatywną – czy to w parafii czy chociażby w Syrii. Dla rodzin w Syrii półroczną deklarację wspierania złożyło już kilkadziesiąt rodzin z parafii na miesięczną kwotę 2,6 tysiąca zł. Deklaracje wraz z pierwszą wpłatą przyjmujemy w sklepiku do niedzieli Miłosierdzia.
  8. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Fara
  9. Moim parafianom i gościom z okazji Świąt Zmartwychwstania składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę zdrowia i chrześcijańskiej nadziei. Niech doświadczenie miłości i Boży pokój będzie udziałem wszystkich.

                                                              Ks. Prob. Jerzy Kunca.