Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XI niedziela zwykła

18.06.2017

  1. W imieniu GSD dziękuję za złożone dziś ofiary na funkcjonowanie seminarium.
  2. Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  3. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła dziś po sumie parafialnej a w tygodniu do czwartku po wieczornej Mszy św. Zapraszam do liczniejszego we Mszy św. w oktawie Bożego Ciała.
  4. Jutro o godz. 17.00 spotkanie z przedstawicielem biura Kaszub Travel w związku z wrześniowym wyjazdem na pielgrzymkę do Fatimy. Jest to ostatnie spotkanie przed wyjazdem. Najlepiej już na spotkaniu uregulować całą należność, później będzie to możliwe jedynie przelewem.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. To także dzień modlitwy za siostry sercanki. Dla sióstr to uroczystość patronalna. Dodatkowo jest to też dzień Ojca.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego. W naszym kościele Msza św. dziękczynna na zakończenie roku dla gimnazjum już w środę o godz. 8.30 a w czwartek dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 8.00. W czwartek więc ranna Msza św. nie będzie o godz. 8.30 ale już o godz. 8.00. Zmiana godziny ze względu na dalsze zajęcia w szkole. W piątek o godz. 11.00 Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich z Pozytywnych Inicjatyw. Zapraszam także młodzież z pozostałych szkół średnich. Na Mszę kończącą rok szkolny zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego pół godziny przed oraz podczas każdej Mszy św. kończącej rok szkolny i katechetyczny.
  7. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin moich poprzedników: ks. prof. Jana Perszona i śp. ks. prob. Jana Felskiego. Pamiętajmy w modlitwie. Wszystkim Janom i Janinom składamy już dziś najlepsze życzenia.
  8. W naszej parafii uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przesłoni nieco pielgrzymka rybacka rozpoczynająca obchody odpustu parafialnego św. Ap. Piotra i Pawła. W niedzielę dalszy ciąg uroczystości odpustowej. W sobotę wypłynięcie kutrów z portu o godz. 11.00 i po nabożeństwie na wodach Zatoki u stóp Fary suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego o godz. 12.30. Bezpośrednio po Mszy św. wspólne zdjęcie Piotrów i Pawłów. Od godziny 15.00 musical pt. „Podróże małej Belonki”. Uroczyste pożegnanie kutrów o godz. 17.00 – kwadrans wcześniej z kościoła wyruszy procesja z feretronami do portu. W niedzielę Msze św. odpustowe według stałego porządku. Sumie odpustowej w niedzielę o godz. 11.30 przewodniczyć będzie prof. Jan Perszon. Sprawowana będzie w intencji oddziału puckiego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, który tego dnia świętuje 60 – lecie powstania. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Spotkanie zrzeszeńców i gości po Mszy św. na Sali Centrum. Eucharystię zakończy procesja Eucharystyczna. Bardzo proszę, by wzięły w niej udział chorągwie i feretrony. Proszę też, by dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Dziękuję każdemu, kto włączy się w przygotowanie uroczystości odpustowych zwłaszcza władzom miasta i puckiemu oddziałowi ZKP.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.  W biuletynie Fara wkładka dotycząca pielgrzymki rybackiej przygotowana przez oddział pucki ZKP.

 

Prob. Jerzy Kunca