Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

na niedzielę Zesłania Ducha św.  20.05.2018

 1. Dziś w modlitwie pamiętajmy o dzieciach I Komunijnych i ich rodzicach. Pierwsza Komunia św. na Mszy św. o godz. 10.00. W białym tygodniu dzieci przychodzą na 18.00.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła.
 3. Nabożeństwa majowe dla dzieci i dorosłych codziennie o godz. 18.00
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. próba generalna dla dzieci przed rocznicą Komunii św. Dzieci rocznicowe swą uroczystą Mszę św. będą miały w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
 5. W czwartek o godz. 16.00 w kaplicy szpitalnej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 6. Za tydzień, w niedzielę po wieczornej Mszy św. zapisy młodzieży klas II gimnazjum do bierzmowania w przyszłym roku i pierwsze spotkanie z rodzicami kandydatów.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Trójcy – odpust na Kalwarii Wejherowskiej. Na ten dzień tradycyjnie do Wejherowa idą piesze pielgrzymki z północnych Kaszub. Nasza parafia wyrusza w sobotę 26 maja o godz. 6.45 sprzed kościoła. Tak jak w minionym roku towarzyszyć nam będzie orkiestra na wyjście z Pucka i dnia następnego na wyjście z Wejherowa. Jako parafia chcemy pokazać się z najlepszej strony. Jak każdego roku podpowiadam intencję pielgrzymki – prośba o dobre małżeństwo. Niech więc na pielgrzymce nie zabraknie chłopców i dziewcząt ale i par z małżeńskim stażem.  Można oczywiście dodać i inne intencje pielgrzymowania. W sobotę na pielgrzymów będzie czekał w Wejherowie autokar – odjazd z parkingu przy klasztorze o 13.30. Jeśli ktoś z racji pracy nie może pielgrzymować w sobotę niech dołączy w niedzielę na drogę powrotną. W niedzielę trzeba się najpierw dostać do Wejherowa, by później pieszo wrócić. Wyjazd autokaru dla pieszych pielgrzymów w niedzielę o godz. 7.00 z Placu Obrońców Wybrzeża, o godz. 9.00 wyrusza procesja z klasztoru na Kalwarię. Ok. godz. 13.00 przy klasztorze formowanie pielgrzymki na drogę powrotną do Pucka.
 8. Już niebawem, bo 31 maja uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji i ołtarze jak w roku ubiegłym. Tegorocznym kaznodzieją na procesji będzie ks. Wojciech Niemczewski z Pelplina – ten, który głosił w tym roku rekolekcje wielkopostne. Bardzo proszę, by osoby mieszkające na trasie procesji poprzez dekoracje okien czy wywieszenia flagi narodowej czy papieskiej dały znak łączności z Jezusem Eucharystycznym. To jest forma wyznania wiary.
 9. Najpóźniej do końca maja można zapisać się na pielgrzymkę do Kalisza, Częstochowy i Torunia w dniach 15-17.06.2018.
 10. Za dwa tygodnie w piątek 1 czerwca, w dzień dziecka, majówka w Rzucewie.
 11. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas.
 • W kruchcie bocznej można nabyć prasę katolicką. prob. Jerzy Kunca