Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkanocną

24.04.2016

 

  1. Dziękuję siostrom Franciszkankom Służebnicom Krzyża z Lasek pod Warszawą oraz dziewczętom przedstawicielkom dużej grupy niewidomej młodzieży – podopiecznych sióstr – za dzisiejszą obecność w parafii. Dane świadectwo troski Kościoła o potrzebujących wypada w kończącym się właśnie tygodniu modlitw o powołania i za powołanych. Obecność sióstr już dużo wcześniej została umówiona i nieszczęśliwie zbiegła się z diecezjalną akcją wspierania hospicjów. Myślę jednak, że jedno drugiemu nie przeszkadza. i możliwym będzie także wsparcie dzieła prowadzonego przez siostry od niemal 100 lat. Przy wyjściu z Kościoła od sióstr można będzie otrzymać informacyjne ulotki a także dobrowolną ofiarą dołożyć się do dzieła, które sprawia, że młodzi niewidomi mają szanse na twórcze funkcjonowanie w społeczeństwie.
  2. W środę o godz. 17.00 Msza św. za + ks. Jana Kaczkowskiego w miesiąc po śmierci. Ofiary zebrane tego dnia wesprą puckie hospicjum.
  3. W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców dzieci Komunijnych.
  4. W piątek o godz. 11.30 sprzed komunalki wyjazd autokaru z pielgrzymami do USA. Także na drogę powrotną podstawiony będzie autokar.
  5. Od najbliższego piątku do 4 maja gościć będziemy w Pucku uczestników III Puckich Interpretacji Muzyki – są to warsztaty dla muzyków prowadzone przez profesorów muzyki z Polski i świata. Dzięki tym spotkaniom Puck zaistniał na szerszej mapie profesjonalistów i pasjonatów muzyki. Organizatorzy i uczestnicy warsztatów dnia 3 mają po wieczornej Mszy św. tzn. o godz. 19.30 zapraszają na koncert w Farze.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas.
  7. Dziś w całej Polsce wspiera się hospicja. Także u nas przy wyjściu z kościoła u wolontariuszy w żółtych koszulkach można ofiarą wesprzeć puckie hospicjum. Podziękowaniem będzie żonkil – znak nadziei.

Ks. Jerzy Kunca