Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na VIII niedzielę zwykłą

26.02.2017

 1. W środę Popielcem rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 8.30, 10.00, 15.30, 17.00 i 18.30. W Rzucewie o godz. 16.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.15 i 18.15. Okazja do spowiedzi przed i w trakcie każdej Mszy św. Przypominam, że katolików w tym dniu nie tylko obowiązuje powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych ale także ograniczenie ilościowe – tylko jeden posiłek można spożyć do syta.  Różne dyspensy tego dnia tracą swą moc. Nieprzestrzeganie przepisów postnych w Środę Popielcową od 18 do 60 roku życia jest grzechem ciężkim.
 2. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu obchodzi się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Są to jednocześnie dni Eucharystyczne i dni modlitw o trzeźwość narodu. O ducha pokuty i trzeźwość w tym tygodniu modlić się będziemy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w I czwartek i w I sobotę od godz. 18.00.
 3. W piątek natomiast w parafii naszej obecny będzie ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Najpierw o godz. 17.30 (czyli pół godziny wcześniej niż zwykle) poprowadzi Drogę Krzyżową, która ma charakter ekspiacyjny i wymiar archidiecezjalny. Będzie modlitwą przebłagalną za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski tego dnia taka modlitwa będzie miała miejsce w kościołach w Polsce. Na drodze krzyżowej w naszej parafii zawsze gromadzimy się licznie – ufam, że tak będzie i tym razem. Po drodze krzyżowej wielu zapewne uda się do domu by zrobić miejsce w kościele dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzinom.
 4. Bierzmowania udzieli ks. Arcybiskup na Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież przychodzi codziennie na bezpośrednie przygotowanie o godz. 19.00, w czwartek po przygotowaniu spowiedź a w piątek kandydatów po drodze krzyżowej 15 minut przed Mszą św. Gorąco, zapraszam do udziału w bierzmowaniu najbliższych z rodziny i osoby z żywego różańca, które za konkretnych kandydatów codziennie modliły się na różańcu.
 5. Droga krzyżowa dla dzieci w I piątek o godz. 16.30 – okazja do spowiedzi od 16.00. Przypominam, że pierwszo piątkowa spowiedź i przyjęta Komunia św. to element przygotowania dzieci do I rocznicy Komunii.
 6. W I sobotę zapraszam róże różańcowe: 7.45 rozważanie, 8.00 – różaniec, 8.30 Msza. Kapłani z Komunią św. udadzą się do chorych o zwykłej porze.
 7. Czas Wielkiego postu to także większe zaangażowanie na polu jałmużny. Jak co roku proponujemy rodzinne skarbonki Caritas. Można je będzie otrzymać w środę Popielcową przy wyjściu z kościoła. Ofiary ze skarbonek przynosimy w Wielką Sobotę razem ze święconką. Przeznaczone zostaną na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z Caritas – a dokładnie dwudniowego wyjazdu szkoleniowo – wypoczynkowego dzieci i młodzieży podopiecznych i wolontariuszy Caritas. Pierwszą ofiarę – 1 zł – w miarę możliwości składamy u wolontariuszy już przy odbiorze skarbonki.
 8. W najbliższą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na operację serca dla Jasia. Jaś ma się urodzić pod koniec maja. Ma wadę serca i aby mógł żyć czekają go dwie operacje w Munster. Jaś jest tym bardziej nam bliski, że jego mama jest nauczycielką w szkole podstawowej im Zaruskiego.
 9. Tegoroczna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 11 marca. Wyjazd z naszej parafii organizuje ks. Michał. Matura jest tylko raz i pielgrzymka maturzystów jest tylko raz. Wesprzyjmy swoje dorosłe już dzieci. Szkoda siedzieć w domu w tak ważnych momentach życia.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym za tydzień po Mszy św. dla dzieci tj. o godz. 14.10. Kazania pasyjne głosi ks. Piotr
 11. W sobotę o godz. 16.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.
 12. Zachęcam też do liczniejszego udziału we Mszy św. w dni powszednie. Mogłoby to być jedno z postanowień wielkopostnych. Przez cały Wielki Post na głównych Mszach św. codziennie głosić będziemy Słowo Boże. Od jutra rozpoczynamy w parafii Mszę św. gregoriańską za + ks. Jana Kaczkowskiego. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w IV tygodniu Wielkiego Postu tj. od 27 do 29 marca. Rekolekcje dorosłych – bezpośrednio przed świętami w wielkim tygodniu do wielkiej środy.
 13. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek Caritas.

Ks. prob. Jerzy Kunca