Ogłoszenia

              Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu 02.12.2018

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – pierwszy okres Nowego Roku Liturgicznego. Roraty codziennie o godz. 6:15 (wcześniej Godzinki). Kto nie może być rano na Mszy św. zapraszam wieczorem na godz. 18.30. Przed każdą Mszą św. oraz podczas rorat okazja do spowiedzi. Dzieci na roraty przychodzą z lampionami i każdego dnia otrzymają obrazek. Na roraty zapraszam też młodzież.
 2. Dziś na sumie parafialnej zostanie poświęcony opłatek. Osoby z parafii zaopatrzone w pismo od proboszcza dotrą z opłatkiem do każdego domu.
 3. We wtorek 4 grudnia kwadrans przed Mszą św. ranną i wieczorną nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu. Tego dnia w liturgii wspomnienie św. Barbary a św. Mikołaja Biskupa w czwartek.
 4. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 5. Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź dla dzieci od 16.45 a dla młodzieży od 19.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o 17.15. Tu szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do rocznicy Komunii św. Msza św. dla młodzieży przygotowana przez młodzież o 19.15.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to ważne święto kościelne. Zachęcam, by tego dnia z pobożności przyjść na Mszę św. Nie jest to jednak obowiązek wynikający z prawa. Na Roratach o godz. 6.15 poświęcenie medalików dla dzieci Komunijnych. O godzinie 12.00 tzw. Godzina Łaski przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszam na to modlitewne czuwanie. Na wieczorną Mszę św. zapraszam rodziców z różańca rodziców za dzieci. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń – zabierzmy na Mszę św. świece.
 7. Za tydzień kolekta na cele remontowe. Czas jesienno-zimowy wykorzystujemy w parafii na remont i odnowienie pomieszczeń zarówno w Domu Katechetycznym jak i w budynku Centrum. Od przeszło miesiąca prace trwają w Domu Katechetycznym.
 8. W najbliższy piątek i sobotę zbiórka żywności w pięciu puckich marketach dla rodzin najuboższych. Zbiórlka odbędzie się w Biedronce, Lidlu, PoloMarkecie, Netto i Intermarche i w Jedynce. Zebrane produkty znajdą się w świątecznych paczkach. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom a także wolontariuszom. Kto w tych dniach nie będzie w sklepie może swój dar przynieś do kościoła w niedzielę.
 9. Za tydzień w kościołach całej Polski zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Kościół na Wschodzie to w większości Polacy pozostali w miejscach deportacji.
 10. Dotarły już Wigilijne świece Caritas. Można je nabyć w kruchcie bocznej kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom.
 11. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego a także biuletynu Fara.

Ks. Prob. Jerzy Kunca