Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę wielkanocną

26.04.2015

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Jest to też dzień wspierania naszego gdańskiego seminarium duchownego. Dziękuję ks. Krzysztofowi Mudllaff, ojcu duchownemu naszego seminarium za dzisiejszą obecność i głoszenie Bożego słowa.
 2. Od piątku rozpoczynamy maj a wraz z nim Nabożeństwa W kościele nabożeństwo majowe w piątek i sobotę o godz. 18.00. Przy kapliczkach przydrożnych nabożeństwa zwykle o godz. 19.00. Dzieci na nabożeństwo majowe do kościoła zapraszam w piątek na godz. 17.15.
 3. W sobotę pierwsza w tym roku majówka – rowerowy wyjazd do Rzucewa. Ta majówka będzie szczególna. W Rzucewie najpierw Msza święta z Uroczystości Królowej Polski i nabożeństwo majowe przy kapliczce nad Zatoką a następnie dzięki życzliwości Pana wójta gminy Puck i dyrekcji OKSiT w Gminie Puck bez biletu wstępu będziemy mogli ciekawie spędzić czas w Osadzie Łowców Fok.  W programie, który dla nas przygotowano jest nie tylko zwiedzanie muzeum i terenu wokół z przewodnikiem ale i ciekawe zajęcia pod okiem instruktorów: wyrabianie naczyń garncarskich, strzelanie z łuku czy akademia małego archeologa – wydobywanie przedmiotów z ziemi. Na zakończenie ognisko z pieczeniem kiełbasek. Warunkiem wyjazdu jest dobra pogoda. Jeśli nie będzie deszczu to wyjeżdżamy z placu kościelnego w sobotę o godz. 10.00. Zapraszam rodziców z dziećmi. Jest okazja, by wspólnie ciekawie i twórczo spędzić czas.
 4. Szczególnie mocnym akcentem miesiąca maja w tym roku będzie nawiedzenie dekanatu puckiego przez figurę Matki Bożej z Lourdes. Dekanalne uroczystości odbędą się w w naszej Farze w przyszłym tygodniu od piątku 8 maja do niedzieli 10 maja. Szczegółowy program nawiedzenia podam za tydzień.
 5. Przyszła niedziela wypada dnia 3 maja w święto Królowej Polski. W okresie wielkanocnym nie wolno w niedzielę obchodzić świąt maryjnych dlatego obchód uroczystości Królowej Polski w całej Polsce przeniesiony został na sobotę. Zapraszam więc w sobotę 2 maja na uroczystość Królowej Polski. Msze św. w sobotę według porządku niedzielnego.
 6. Od najbliższej środy do poniedziałku 4 maja gościć będziemy w Pucku uczestników II Puckich Interpretacji Muzyki – są to warsztaty dla muzyków prowadzone przez profesorów muzyki z Polski i świata. Uczestnicy warsztatów dadzą dwa koncerty w Farze: w sobotę 2 maja i w niedzielę 3 maja o godz. 19.30 (po wieczornej Mszy św.). Koneserów dobrej muzyki zapraszam.
 7. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania po rannej i wieczornej Mszy św. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.45 a o 17.15 nabożeństwo majowe z Komunią św.
 8. W pierwszą sobotę zapraszam Róże Różańcowe na godz. 8.00 – najpierw różaniec a później Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych.
 9. Do chorych tym razem udamy się nie w I sobotę ale w I piątek miesiąca 1 maja o zwykłej porze.
 10. Przypominam o letnich koloniach dla dzieci ze szkoły podstawowej w Studziennej w Kotlinie Kłodzkiej. Koszt 940 zł. Zapisy u Pani Haliny.
 11. Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku w dniach 21-22 czerwca organizujemy wyjazd dzieci na Jasną Górę na spotkanie podwórkowych kółek różańcowych. Koszt 130 zł. Szczegóły na plakatach.                                                                                                                    
 12. Jak widzimy trwają prace przy montażu odnowionego ołtarza św. Antoniego. Mam nadzieję, że w tym tygodniu praca zostanie zakończona.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć przy wyjściu bocznym kościoła.
 14. Przy wyjściu z kościoła u wolontariuszy w żółtych koszulkach można ofiarą wesprzeć hospicja – w tym puckie hospicjum. Podziękowaniem będzie żonkil – znak nadziei.
 15. Życzę, by pierwszy majowy tydzień dla wszystkich był błogosławiony. Prob. Jerzy Kunca                       

Dziś o godz. 15.00 drugie publiczne wysłuchanie 4 konkursowych propozycji na hejnał miasta Pucka a po nim głosowanie (w Internecie głosowanie do 28 kwietnia)