Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24.05.2020

 

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – po Mszy św. o godz. 13.15 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych a po południu o godz. 16.00 dodatkowa Msza św. niedzielna. Za tydzień Zesłanie Ducha św. W tym roku odwołano piesze pielgrzymki na Kalwarię Wejherowską.
  2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.00.
  3. Nowenna do Ducha św. w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
  4. W wtorek Dzień Matki. Wszystkim matkom składamy najlepsze życzenia Bożych łask i wdzięczności od dzieci a dla zmarłych wypraszajmy życie wieczne.
  5. W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie tego dnia czuwanie modlitewne z możliwością przystąpienia do spowiedzi. Czuwanie rozpocznie wystawienie Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.30; o 20.30 tradycyjnie różaniec i koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Przez cały czas adoracji można będzie skorzystać ze spowiedzi. Zostały bowiem dwa tylko tygodnie, aby wypełnić obowiązek spowiedzi wielkanocnej.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas. Wznawiamy też środowe dyżury Caritas w środę od godz. 9.00.
  7. Biuro parafialne czynne jest codziennie w dni powszednie od godz. 9.00 do 9.30.
  8. Informuję, że parafia przesunęła organizację kolonii letnich dla dzieci na przyszły rok. Dziś wyjazd z dziećmi w normalnych warunkach jest niemałym wyzwaniem a obecna sytuacja podpowiada, by nie wchodzić w ten temat.
  9. Przypominam, że Komunię św. w parafii można przyjmować albo do ust albo na rękę. Większość korzysta z formy tradycyjnej a niektórzy wprost dziękują za taką możliwość przyjmowania Ciała Pańskiego. Księża w tym czasie przy podawaniu Komunii zachowują szczególną ostrożność: dezynfekcja rąk przed a gdyby zdarzył się kontakt z śliną (to się przecież czuje) także w czasie komunikowania. Niektórzy są przekonani, że bezpieczniej jest podawać Hostię do rąk. Mają do tego prawo, byleby tylko nie poczuli misji, by do tego zmusić innych. W tej delikatnej sprawie nie musi być sporu. Wystarczy, że przyjmujący na rękę, a zwłaszcza mający jakiekolwiek obawy niech podchodzą do Komunii jako piersi, bezpośrednio po dezynfekcji rąk. Wszystkich parafian proszę o zachowanie odstępów przy podejściu do Komunii św. i na klęczniku.
  10. Prasa katolicka

Ks. Prob. Jerzy Kunca