Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

na XXX niedzielę zwykłą

26.10.2014

 

 1. Dziś u przedstawicieli sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie można nabyć płytki z homiliami błogosławionego kapłana.
 2. Przed nami ostatni tydzień październikowego różańca. Zapraszamy do piątku na godz. 8.00 lub 18.00 a dzieci we wtorek, środę i piątek o godz. 17.15.
 3. W najbliższą sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych – wielkie święto kościelne przypominające o ostatecznym tryumfie Pana Boga i tych wszystkich, którzy Jemu zaufali idąc drogą świętości. Wielu pogubionych chrześcijan myli ten dzień z Dniem Zadusznym, nazywając go Świętem Zmarłych. Dla dobrego przygotowania się do Uroczystości Wszystkich Świętych proponujemy naszym parafianom:

a/  dla dzieci w  czwartek od godz. 17.00 do 19.00 Bal Wszystkich Świętych Organizuje RAP dziecięcy ale zapraszamy do Sali kominkowej Centrum wszystkie dzieci. Każde dziecko przebiera się za któregoś świętego. Dziękujemy rodzicom, którzy dzieciom pomogą się przebrać a nadto na bal dostarczą coś słodkiego.

b/ w piątek natomiast – w wigilię święta – dzieciom, młodzieży i dorosłym proponujemy specjalnie przygotowany program zatytułowany Święty zawsze zwycięża z udziałem dzieci i młodzieży. Program rozpocznie się w kościele bezpośrednio po wieczornej Mszy św. ok. 19.15. W programie: konferencja Nie wstydzę się Chrystusa, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja z relikwiami świętych oraz procesja światła (prosimy zabrać znicz). Młodzież przygotowująca się do bierzmowania tego wieczoru świętuje uroczyście wybór patrona – swojego orędownika na całe życie. Stąd dla tej grupy jest spotkanie obowiązkowe. Podczas Mszy św. i spotkania będzie okazja, by skorzystać ze spowiedzi. Jednocześnie proszę byśmy jako chrześcijańscy rodzice czy wychowawcy nie wspierali zachowań promowanych a kulturowo obcych względem uroczystości Wszystkich Świętych a nadto dwuznacznych.

 1. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. – Msze św. według niedzielnego porządku ale bez wieczornej Mszy św. Wobec faktu, że coraz częściej także ludzie wierzący ograniczają praktyki religijne w to święto tylko do odwiedzenia grobów przypominam, że katolików tego dnia obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. a nawiedzenie cmentarza nie jest obowiązkowe choć zalecane. Można połączyć Mszę św. z pobytem na cmentarzu. Nie sprawujemy Mszy św. na cmentarzu ale zapraszam do Fary na godz. 13.15. Bezpośrednio po jej zakończeniu ok. godz. 14.00 wyruszy procesja na puckie cmentarze. Najpierw wspólnie nawiedzimy cmentarz św. Jerzego, następnie Przy Dworcu a na końcu Nad Zatoką. Przy okazji dziękuję za troskę o groby.
 2. W dniu Wszystkich Świętych przy wejściu na cmentarze ofiarą do puszki można wesprzeć budowę kościoła św. Faustyny w Pucku a kupując znicz od wolontariuszy hospicjum wspieramy funkcjonowanie puckiego hospicjum.
 3. W niedzielę Dzień Zaduszny – dzień szczególnej pamięci o bliskich zmarłych. Na sumę parafialną o godz. 30 zapraszamy rodziny tych zmarłych, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w minionym roku. Rodziny proszę o przyniesienie z sobą znicza z wypisanym imieniem bliskiej zmarłej osoby. Ten znicz zapalony i postawiony przy ołtarzu przed Mszą św. będzie przypominał ich duchową obecność podczas liturgii. Na godz. 13.15 zapraszamy szczególnie tych, którzy polecili swych zmarłych we Mszę św. zbiorowej. Odczytywanie imion zmarłych podczas jednej i drugiej Mszy św. rozpoczniemy już kwadrans wcześniej
 4. Zachęcam, by na zbliżające się dni przygotować się poprzez spowiedź – najlepiej już w tygodniu przed Mszami św. tym bardziej, że od 1 do 8 listopada codziennie można będzie uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych.
 5. Ze względu na Dzień Zaduszny spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania zostaje przesunięte na niedzielę kolejną.
 6. Wypominki oraz Msze św. zbiorowe jeszcze w tym tygodniu można składać w kruchcie bocznej kościoła i biurze parafialnym. Wypominki listopadowe łączymy z różańcem od 1 do 8 listopada, roczne z koronką do miłosierdzia Bożego zawsze kwadrans przed sumą a Mszę św. zbiorową za zmarłych sprawujemy w wyznaczone dni listopada.
 • Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas
 • Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Fara
 1. prob. Jerzy Kunca