Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX niedziela zwykła 22.10.2017

  1. Dziś w naszej parafii słowo Boże głosi Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego ks. prof. Krzysztof Kinowski. Jest też obecny kleryk naszego seminarium. Jest więc dziś szczególna okazja, by modlić się za nasze seminarium a także o powołania zwłaszcza z naszej parafii i za powołanych.
  2. Suma parafialna sprawowana będzie z przypadającego na dziś wspomnienia św. Jana Pawła II.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień misyjny – czas szczególnej refleksji, modlitwy i wsparcia misjonarzy. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje.
  4. W intencji misji i misjonarzy modlić się też będziemy w tygodniu na różańcu. Przypominam różaniec codziennie o godz. 7.30 i 18.00 a dla dzieci od  poniedziałku do piątku godz. 17.15. Dziś z racji wspomnienia św. Jana Pawła II o godz. 18.00 Akatyst – modlitwa śpiewana w wykonaniu scholii dorosłych.
  5. Msze św. także w tym tygodniu o godz. 8.00 i 18.30.
  6. W sobotę przypada uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza a w następną niedzielę rocznica konsekracji kościoła.
  7. Jak widać rozpoczęliśmy przebudowę prezbiterium, montaż ogrzewania podłogowego i centralnego odkurzacza. Już po niedzieli ułożone w prezbiterium przewody grzewcze i inne zostaną zalane warstwą betonu. Wymagany czas wiązania wynosi 28 dni + cztery po uruchomieniu ogrzewania. Dopiero po tym czasie będzie możliwe układanie wierzchniej posadzki. Będzie to wapień olandzki. Ten sam, który od XVII wieku zdobi posadzkę w kaplicy Judyckiego. W czasie wiązania betonu wykonywane będzie przyłącze. To które istnieje ma zbyt mały przekrój. Do Bożego Narodzenia planowane jest zakończenie prac w prezbiterium. Zakończenie całości do Wielkanocy.
  8. W czwartek o 15:00 Msza Święta i spotkanie Koła Radia Maryja. W związku z pracami remontowymi w kościele Msza będzie odprawiona w kaplicy św. Ojca Pio w szpitalu.
  9. W sobotę od godz. 10.00 próby scholii dziecięcej. Wyjazd scholii do Gietrzwałdu i Lichenia w przyszłym tygodniu.

 

 • Kartki na wypominki i Msze św. wspólne zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypominki można składać w kruchcie bocznej kościoła i w biurze parafialnym.

 

 1. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych przypominam, że po 20 latach od pogrzebu należy podejść do biura parafialnego w celu ustalenia opiekuna grobu. Prawo do opieki nad grobem ma współmałżonek albo rodzic w przypadku pochowanego dziecka, albo ten na którego prawo do miejsca zostało pisemnie przeniesione np. rodzice przepisują na dzieci. Jeśli za życia rodzice nie zadysponują miejscem, które im przysługuje to prawo do grobu przechodzi na wszystkie dzieci. Jeśli po 20 latach od śmierci rodziców grób ma być nadal utrzymywany to dzieci muszą się między sobą dogadać i pisemnie zrzec się prawa do miejsca na rzecz jednego z nich. Tylko ten, kto ma prawo do miejsca może postawić pomnik.
 2. Prasa katolicka w kruchcie bocznej kościoła: Gość Niedzielny, Biuletyn FARA.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas.                              Ks. Prob. Jerzy Kunca