Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie II niedziela Wielkiego Postu

01.03.2015

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.10. Zapraszam.

 2. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach tj. kwadrans przed 15.00 w kościele promocja albumu Fara autorstwa Państwa Danuty i Jana Dettlaff. Oprawę muzyczną daje chór Cecylia a laudację wygłosi ks. prof. Jan Perszon.

 3. Jutro w naszej parafii bierzmowanie. Sakramentu udzieli ks. Abp Senior Tadeusz Gocłowski. Intencje przyjęte na wieczorną Mszę św. odprawione będą w koncelebrze podczas uroczystości bierzmowania o godz. 18.00.

 4. W wtorek po wieczornej Mszy św. w Sali gościnnej Domu Katechetycznego spotkanie rejonowe Caritas.

 5. We wtorek 3 marca puckie Hospicjum nawiedzi figura MB z Lourdes. O godz. 10.30 powitanie figury i Msza św., 16.00 – Msza św. a o godz. 20.00 apel jasnogórski. Pożegnanie w środę o godz. 9.15. W Farze gościć będziemy figurę Matki Bożej z Lourdes 8-11 maja br.

 6. W środę po wieczornej Mszy św. w Sali Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców chcących posłać swe dzieci na parafialne kolonie w Kotlinie Kłodzkiej w dniach 11-21.08.2015. Zainteresowanych rodziców proszę o obecność. Poszukujemy też wolontariusza, który chciałby podczas kolonii pełnić funkcję opiekuna medycznego.

 7. W czwartek po wieczornej Mszy św. w plebanii spotkanie katechetów.

 8. W czwartek, piątek i sobotę przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek Godzina Święta od 17.00, w I piątek spowiedź od 8.00 a dla dzieci od 16.45 i dla młodzieży od 19.00; w I sobotę różaniec od godz. 8.00 a do chorych księża pójdą po rannej Mszy św.

 9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00 i 18.00, dla dzieci o godz. 17.15 a dla młodzieży o godz. 19.15.

 10. W sobotę o godz. 16.00 kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego.

 11. W przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu kolekta przeznaczona zostanie na cele remontowe w parafii. Tradycyjnie kilka informacji gospodarczych. Pod koniec tego miesiąca oddane zostaną do użytku nowe sale duszpasterskie w Centrum. Tym samym definitywnie zakończymy budowę Centrum. Murarze przejdą do Domu Katechetycznego naprzeciwko plebanii, bo tam trzeba na nowo zrobić łazienki. Do tej pory po każdym letnim sezonie całe piony były zdewastowane z powodu zalania wodą. W kościele natomiast w tym miesiącu powinien już stanąć odnowiony ołtarz św. Antoniego z wizerunkiem tego świętego. Mam nadzieję, że konserwatorzy dotrzymają terminu. Jesienią natomiast chciałbym uroczyście poświęcić nowy obraz św. Franciszka, który umieszczony zostanie w tym ołtarzu ale jako wtórny wizerunek. Do tej pory wtórnym był inny – dość mizerny wizerunek św. Antoniego. Być może wcale nie byliśmy tego świadomi, bo ten drugi obraz zasadniczo nie był nigdy odsłaniany. Obraz św. Franciszka odsłaniany będzie co miesiąc zawsze 4 na nabożeństwo. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że ocalenie Pucka przed szwedzkim potopem przypisywano wstawiennictwu tego świętego czego efektem było ogłoszenie w 1663 roku św. Franciszka patronem dekanatu puckiego. Tego dekretu biskupa władza kościelna nigdy nie odwołała. Dzień 4 października jako wolny od pracy w dekanacie zlikwidowały dopiero władze pruskie. Wraz z tym zamarł również kult i zapomniano o odpuście. Obraz przedstawiający św. Franciszka modlącego się na tle Fary jest już przygotowywany. Kosztować będzie 10 tysięcy zł. To może niemało ale też wyjątkowa sprawa, bo wznawiamy kult i uwieczniamy wyjątkową historię. Jeśli, ktoś chciałby zostać fundatorem tego obrazu to proszę o kontakt.

 12. W dniach 8-19.09.2015 odbędzie się parafialna pielgrzymka do Gruzji, Armenii i Turcji Wschodniej. Program na tablicy ogłoszeń. Już zapisało się 20 osób. Pozostało wolnych kolejne 20 miejsc. Zapraszam

 13. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas.

 14. Za tydzień natomiast w ramach solidarności z Kościołem Misyjnym zbiórka do puszek na wsparcie polskich misjonarzy i misjonarek pracujących we wszystkich stronach świata.

 15. Przy bocznym wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

Ks. Prob. Jerzy Kunca

Komenda Powiatowa Policji prosi, by przestrzec przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”. Przestępcy dzwonią przeważnie do osób starszych i udając bliskich wyłudzają pieniądze. Ostatnio udają nawet policjantów. W sytuacji prośby o pieniądze przez telefon należy najpierw skontaktować się z rodziną albo z policją (Tel. 997 lub 112)