Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX niedziela zwykła 17.10.2020

 

  1. Dziękuję ojcu Markowi za obecność i głoszenie Słowa Bożego. Przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć prowadzone przez Franciszkanów prace remontowe.
  2. Chór parafialny Cecylia wraz z Ks. Proboszczem pozdrawia parafian z pielgrzymki do Górki Klasztornej i Torunia.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie z Grupą Modlitewną Ojca Pio.
  4. W piątek w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II.
  5. Kartki na wypominki i Msze św. wspólne zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Ofiary z wypominek rocznych każdego roku przeznaczamy na remonty i utrzymanie kościoła. Zmarłych wspominamy przez cały rok przed sumą parafialną. Co do ofiar punktem odniesienia pozostają ofiary Mszalne. Tu okazja, by podziękować tym co sami od siebie składają ofiary wyższe niż wskazane minimum. Wypominki roczne staramy się pisać zwięźle bez szczegółowego wymieniania całych rodzinnych gałęzi. Pan Bóg zna nie tylko imiona ale i twarze zmarłych z tej czy tamtej rodziny. Wypominki można składać w kruchcie bocznej kościoła. Zmarłych z wypominek listopadowych polecać będziemy w listopadzie przed Mszami św. Msze św. zbiorowe za zmarłych sprawować będziemy w Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18.30 i w środę 10 listopada o godz. 8.30. Tradycyjnie połowa zwykłej intencji.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o groby najbliższych. Bardzo proszę, by śmieci nigdy nie rzucać obok pojemników ale do środka. Porządkując groby pamiętajmy też o formalnym uregulowaniu statusu grobu. Dwadzieścia lat po pogrzebie należy wyznaczyć formalnego opiekuna grobu i przedłużyć rezerwację miejsca. Można to uczynić także drogą elektroniczną – informacje na stronie parafialnej.
  7. W sobotę 23 października kandydaci do bierzmowania udają się autokarami do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku oraz Oliwy na wyjazdowy dzień skupienia. Wyjazd z parkingu MOKSIR w Pucku o godz. 9.00, powrót ok. 14.00. Sprawy organizacyjne będą przekazane podczas najbliższych spotkań z kandydatami w grupach w środę i czwartek.
  8. We wtorek 26 października inauguracja Straży Honorowej w naszej parafii. Więcej informacji w biuletynie Fara. Już dziś i w tygodniu a także w przyszłą niedzielę będzie można się zapisać wrzucając do skarbony kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. Zapraszamy.
  9. Prasa katolicka w kruchcie bocznej kościoła: Gość Niedzielny, Biuletyn FARA.

Ks. Prob. Jerzy Kunca