Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Palmową i Wielki Tydzień

29.03.2015

 1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Poświęcenie wraz z uroczystą procesją o godz. 11.15 na rynku miasta. Palmy można nabyć przy wyjściu z kościoła u pań z Caritas. Ofiary zasilą fundusz kolonijny.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.10.
 3. Przypominam o kwiatach do Grobu Pańskiego – puszka wystawiona jest na ołtarzu Matki Bożej. Na razie niewiele tam ofiar ale myślę, że i w tym roku Grób Pana Jezusa nie będzie wyglądał jak opuszczony.
 4. Spowiedź wielkanocna w parafii we Wielki Wtorek od godz. 8.00 do 9.15 i od 15.00 do 18.30 (przerwa od 16.15 do 17.00). Bardzo proszę parafian, by zechcieli przyjść do spowiedzi w dzień wyznaczony gdy będą służyć pomocą księża z sąsiedztwa. W każdy inny dzień nasi księża pomagają spowiadać w sąsiednich parafiach więc nie mogą być wszyscy u nas w konfesjonale. Proszę nie zwlekać ze spowiedzią na ostatnie dni przed świętami. Począwszy od Wielkiego Czwartku nie wyznaczamy godzin spowiedzi ze względu na przygotowywanie obrzędów Triduum co nie oznacza, że nie posłużymy tym co nie mogli być wcześniej.
 5. Jest już gotowy ołtarz św. Antoniego. Nie sposób jednak ustawiać go w Wielkim tygodniu dlatego powróci po świętach, zaraz po moim powrocie z pielgrzymki.
 6. Najnowsze informacje dla uczestników parafialnej pielgrzymki na tablicy ogłoszeń lub na stronie parafii. Wyjazd autokaru z Nowego Rynku w środę 8.04.2015 o godz. 3.15.
 7. W najbliższym tygodniu biuro parafialne czynne do czwartku i to tylko w godzinach przedpołudniowych.
 8. Do chorych z parafii z sakramentami świętymi przyjdziemy w Wielki Piątek od godz. 8.30. Będziemy zarówno u tych chorych, których odwiedzamy w każdym miesiącu (proszę więc nie zgłaszać) jak i u tych chorych, którzy zgłoszą się dodatkowo z racji świąt.
 9. Przypominam też o parafialnych letnich koloniach dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Dziś zapisy i przedpłata pomiędzy godziną 12.30 a 14.00 w salce naprzeciwko plebanii.
 10. Przed nami Triduum Paschalne – trzy dni w których rozważamy najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa wraz z ustanowieniem sakramentu stałej Jego obecności w Eucharystii. Triduum rozpoczyna Msza św. Wieczerzy Pańskiej a kończy Niedziela Zmartwychwstania. Najważniejszymi wydarzeniami tych dni są:
  • Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 w czwartkowy wieczór
  • Liturgia Wielkopiątkowa w piątek – godz. 18.30.
  • Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 z soboty na niedzielę wraz z Rezurekcją o godz. 6.00. Liturgia wielkosobotnia jest wspomnieniem tej nocy którą historia nazwała Wielką Nocą. Zróbmy wszystko by w dniach przygotowania do świąt znaleźć też czas na indywidualne nawiedzenia Ciemnicy czy Grobu Pańskiego. Szczegółowy program Triduum w biuletynie parafialnym Fara.
 11. Różaniec Róż różańcowych i wymiana tajemnic w Wielką Sobotę o godz. 8.30.
 12. Poświęcenie pokarmów w sobotę, co pół godziny, począwszy od 10.00 aż do 14.00. Przy okazji święconki zbieramy ofiary na letni wyjazd dzieci z naszej parafii. Tego też dnia przynosimy skarbonki Caritas.
 13. Kolekta w Wielki Czwartek przeznaczona zostanie na dzieła miłosierdzia w parafii, ofiary z Wielkiego Piątku na Grób Pański w Jerozolimie i wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej a w drugie święto na KUL.
 14. W I dzień świąt po wieczornej Mszy św. w kościele koncert w wykonaniu młodzieży.
 15. W kruchcie bocznej można zakupić prasę katolicką a także świece na stół wielkanocny – rodzinne Paschały.                                prob. Jerzy Kunca