Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu

18.03.2018

 

  1. Dziś nam się kościół już nieco powiększył. W tę niedzielę jednak nie wchodzimy jeszcze całościowo na świeży beton a tylko tam gdzie ułożono płyty. Ołtarze zdecydowałem się już odsłonić gdyż prace które wykonujemy obecnie nie powodują większego zakurzenia a wszyscy wyczekujemy powrotu do względnej normalności w czasie liturgii. W tygodniu prace przy układaniu posadzki szły wolniej niż się spodziewaliśmy gdyż brakowało płytek. Ostra zima i w Szwecji dała się we znaki stąd opóźnił się transport materiału. Na szczęście płytki już dotarły a zwiększona od wtorku ekipa ma nadrobić zaległości. Ładnie natomiast idzie odnawianie kamienia i fug w fundamentach filarów i na ścianie północnej kościoła. W tygodniu będziemy już docelowo montować ławki tam gdzie posadzka jest już gotowa.
  2. Dziś o godz. 13.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. O godz. 14.10 Gorzkie Żale.
  3. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. To wielki opiekun rodzin i Kościoła. W szczególny sposób w modlitwie chcemy pamiętać o ojcach rodzin i prosić, by mieli siłę być na wzór św. Józefa. Z racji święta wieczorna Msza św. w kościele. W łączności z wieczorną Mszą św. jutro krótki występ młodzieży z grupy ewangelizacyjno – teatralnej. Zapraszam więc jutro liczniej na Mszę św. nie tylko ojców ale całe rodziny.
  4. Droga krzyżowa w piątek: 8.00 i 18.00, dzieci 17.15, młodzież 19.15.
  5. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w parafii z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Będzie okazja by skorzystać ze spowiedzi, przyjąć Komunię św. a także sakrament namaszczenia chorych. Chorych do których kapłan przychodzi regularnie nie trzeba zgłaszać w parafii. Ksiądz zna adres i przyjdzie. Zgłaszamy jedynie tych do których kapłan wcześniej nie przychodził a proszą z racji świąt. Proszę o cierpliwość, bo obchód chorych przed świętami trwa zwykle dłużej – niekiedy aż do 14.00.
  6. Za tydzień, w Niedzielę Palmową u wolontariuszy Caritas można będzie nabyć palmy przed każdą Mszą św. Poświęcenie na Mszach św. Dochód przeznaczony zostanie dla najmłodszych podopiecznych Caritas: wyjazdy, szkolenia, obozy oraz Dzień Dziecka.

 

 • Na ołtarzu Matki Bożej została wystawiona puszka na kwiaty do Grobu Pańskiego.Wychodząc z kościoła w kruchcie bocznej można nabyć prasę katolicką.

 

 

 • Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.        

 

Ks. Prob. Jerzy Kunca