Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą

26.07.2015

 1. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa dziś poświęcenie pojazdów począwszy od godz. 10.00 po każdej Mszy św.. Poświęcenie przy porcie: zjeżdżamy ul. Marynarską a wracamy Morską. Ofiary, które przy tej okazji składamy wysyłane są do centrum misyjnego. Z nich zakupione zostaną samochody terenowe dla misjonarzy niezbędne do ich pracy.
 2. Dziś w parafii Mechowa odpust parafialny św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa o 10.00.
 3. Wrócił z naprawy stolarskiej konfesjonał. W tygodniu Pan Konserwator całość scali kolorystycznie.
 4. Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu. Różaniec róż różańcowych o godz. 8.00 a później Msza św. i wymiana tajemnic różańcowych. Do chorych księża pójdą we wrześniu.
 5. W przyszłą niedzielę w parafii będą misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. U nich można będzie nabyć kalendarze misyjne na 2016 rok.
 6. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek Caritas. Z zebranych ofiar parafialna Caritas nie tylko wspiera swoich podopiecznych w szczególnych przypadkach ale także dofinansuje zakup przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin.
 7. Zapraszam Parafian na 4 dniową pielgrzymkę autokarową na tarasie: Licheń, Trzebnica, Krzeszów, Karpacz, Szklarska Poręba, Liberca w Czechach, Góra św. Anny i Jasna Góra w Częstochowie. Termin: 25 – 28.09.2015. Koszt 590 zł. Zapisy i informacje w kruchcie bocznej kościoła.
 8. Wczoraj z Helu wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dziś pielgrzymi przez obrzeża Pucka zmierzają do Mechowej a później dalej do Wejherowa. W miesiącu sierpniu chcemy pamiętać o pielgrzymach zmierzających pieszo na Jasną Górę a także o Ojczyźnie naszej z racji wielu ważnych rocznic.
 9. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Armenii, Gruzji i Turcji wschodniej zapraszam na spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura Kaszub Travel w środę po wieczornej Mszy św. tj. ok. 19.10. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 10. Wychodząc z kościoła w kruchcie bocznej można nabyć prasę katolicką: Gość Niedzielny
 11. Życzę wszystkim – parafianom i gościom – błogosławionej niedzieli i tygodnia. Zapraszam także w tygodniu na Mszę św.

    Ks. prob. Jerzy Kunca