Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII niedziela zwykła 14.10.2018

 1. Życzenia ks. Arcybiskupa dla nauczycieli z okazji święta Edukacji Narodowej.
 2. Dziękuję za ofiary złożone dziś na remont naszego kościoła.
 3. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Już dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin o niskim dochodzie. Inwestowanie w naukę młodzieży to konsekwentnie budowany pomnik wdzięczności dla św. Jana Pawła II. Dodatkowo w naszej parafii zapraszamy dziś na godz. 17.00 do kościoła na przedstawienie w wykonaniu dzieci z parafii racji rocznicy wyboru.
 4. We wtorek przypada 15 rocznica śmierci ks. prob. Andrzeja Wieckiego a w środę 9 rocznica śmierci ks. Marka Parusińskiego. Msza św. w intencji zmarłych kapłanów w środę o godz. 18.30.
 5. W czwartek o 15.30 w kaplicy szpitalnej Msza Św. i spotkanie dla Koła Przyjaciół Radia Maryja
 6. W sobotę o godz. 10.00 w salce budynku Centrum kolejne spotkanie scholii dziecięcej. Zapraszam i chłopców i dziewczęta.
 7. Za tydzień niedziela misyjna. Kolektę z tego dnia odsyłamy na potrzeby misji.
 8. W przyszłą niedzielę 21 października po Mszy Św. o 13.15 spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii Św.
 9. Zakończył się remont pomieszczeń Caritas. Na ręce prezes parafialnego koła Caritas Pani Julity Litterskiej dziękuje wszystkim członkiniom koła za przygotowanie pomieszczeń do wznowienia działalności i gotowość dalszego społecznego działania.  Na miarę możliwości wspierać będziemy podopiecznych w rozwiązywaniu różnych trudności. Podstawową jednak formą pomocy parafialnej Caritas będzie dystrybucja żywności dla podopiecznych Caritas. Dobrą żywność z nieprzekroczonym terminem ważności pozyskiwać będziemy bezpłatnie z Biedronki a chleb dodatkowo z piekarni Pana Hofmana. Parafia towar przywozić będzie trzy razy w tygodniu w godzinach rannych do siedziby Caritas. Zaraz po przywiezieniu  żywność ta zostanie wydana. Stałe godziny dyżurów podamy w przyszłą niedzielę. W tym tygodniu pierwszy dyżur we wtorek o godz. 8.00. Przypominam, że nie przyjmujemy odzieży.
 10. Przypominam, że dziś po wieczornej Mszy św. pierwsze spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 11. Prasa katolicka w kruchcie bocznej kościoła: Gość Niedzielny, Biuletyn Fara.

Ks. Prob. Jerzy Kunca