Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XVII niedziela zwykła

04.10.2015

 1. Dziś dzień imienin papieża Franciszka. Podczas wieczornej Mszy św. ks. bp Wiesław Szlachetka poświęci nowy obraz św. Franciszka z Asyżu umieszczony w bocznym ołtarzu i wznowi w parafii kult wygaszony w czasie zaborów. Obraz malował Pan Marek Sieńkowski, współwykonawca konserwacji ołtarza. Dziękuję rodzinie, która ufundowała obraz. Wstawiennictwa św. Franciszka w parafii naszej wzywać będziemy czwartego każdego miesiąca kwadrans przed ranną i wieczorną Mszą św. a w niedzielę przed sumą parafialną.

 2. Dziś ponownie zapraszam wieczorem na godz. 19.30. Po Mszy św. wieczornej młodzież z LO im. Stefana Żeromskiego przypomni wydarzenia, które rozegrały się w naszym mieście przed 360 laty a które zrodziły kult św. Franciszka w całym dekanacie puckim. Inscenizacja w wykonaniu młodzieży oparta jest na dramacie ks. Stanisława Kujota „Ojciec Grzegorz czyli obrona Pucka 1655/56” upamiętniającej cudowną obronę naszego miasta w czasie potopu szwedzkiego. Bardzo serdecznie zapraszam.

 3. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 na placu wiejskim przy świetlicy w Błądzikowie Msza św. a na jej zakończenie zostanie poświęcona ufundowana przez mieszkańców nowa kapliczka przydrożna św. Franciszka z Asyżu. Mieszkańcy Błądzikowa tego świętego obrali na swojego patrona. Gratuluję nie tylko pomysłu ale wspólnej realizacji.

 4. Zapraszam codziennie na wspólną modlitwę różańcową o godz. 8.00 i 18.00 a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcam też do rodzinnej modlitwy różańcowej.

 5. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci we wtorek, środę i piątek o godz.17.15.

 6. Katechezy przed I Komunią i bierzmowaniem oraz spotkania grup duszpasterskich w parafii według stałego porządku. Przypominam rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania o obowiązku regularnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Pierwsze sprawdzenie pokazało, że na niedzielnej Mszy św. nie było połowy dzieci komunijnych. Regularny udział we Mszy św. niedzielnej jest pierwszym warunkiem przyjęcia do sakramentu.

 7. Przypominam o spotkaniu scholki dziecięcej w sobotę o godz. 12.00. Do scholki mogą dołączyć kolejne dzieci. Dziękuję rodzicom, którzy przyprowadzają dzieci na spotkania.

 8. W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – święto Róż Różańcowych.

 9. W piątek po różańcu dla dzieci więc ok. 17.30 spotkanie Różańcowej Armii Pana a po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy młodzieżowej. Jedna i druga grupa po wakacjach na nowo się zawiązuje więc zapraszam także tych co dotychczas nie uczestniczyli w dodatkowych spotkaniach.

 10. Za tydzień druga niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza. Kolekta przeznaczona na renowację ołtarza głównego.

 11. W przyszłą niedzielę w ramach Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z rodzin o niskim dochodzie na jednego członka rodziny. Informuję, że także z naszej parafii czworo młodych ludzi otrzymuje wsparcie z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 12. Za dwa tygodnie w sobotę 17 października parafia nasza organizuje już III Rajd Różańcowy Dzieci. Tym razem proponujemy wyjazd do Lichenia z obiadem i całodniowym zorganizowanym pobytem zakończonym Apelem Maryjnym o godz. 21.00 i uroczystą procesją światła. W szczególny sposób zapraszamy dzieci zaangażowane w grupy duszpasterskie przy parafii: dzieci z RAP, scholę i ministrantów ale także wszystkie chętne dzieci a nawet – jeśli będą miejsca – rodziców czy innych opiekunów. To może być bardzo interesujący wyjazd. Bliższe informacje i zapisy u ks. Michała, siostry Aleksandry oraz pani Haliny (513 032 625) do piątku. Koszt 90 zł. W przypadku trudności finansowych parafia dofinansuje wyjazd tych dzieci, które angażują się w grupy duszpasterskie. Niech wyjazd będzie nagrodą ale i przeżyciem religijnym.

 13. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Fara – dziś nieco grubsza bo z informacją o św. Franciszku i jego kulcie w Pucku. Ks. prob. Jerzy Kunca