Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę adwentu

21.12.2014

 1. Roraty do wtorku o godz. 6.15.
 2. We wtorek w parafii spowiedź z udziałem księży z sąsiedztwa. Spowiedź rano od godz. 8.00 do 9.15 a po południu od godz. 15.00 do 18.30 z przerwą od 16.15 do 17.00. Jutro dekanalna spowiedź w parafii św. Faustyny.
 3. Dziękuję za ofiarne włączenie się w pomoc najuboższym. Zebrano w sumie 1,9 tony żywności i innych środków. Parafialna Caritas przed świętami wydała 200 paczek, a reszta żywności zostanie wydana w styczniu.
 4. W środę wigilia świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim naszym siostrom sercankom za świąteczne przygotowanie kościoła. Dziękuję też wszystkim, którzy pomagali przy dekoracji. Szczególne podziękowanie dla Pani Burmistrz za inicjatywę i organizację szopki ze zwierzętami przy naszym kościele. Będzie to bez wątpienia atrakcja dla najmłodszych. Zwierzęta przy św. rodzinie dyżurują już w wigilię od godz. 10.00 do 15.00 a w Boże Narodzenie i aż do niedzieli od 10.00 do 17.00.
 5. W wigilię Msza św. wigilijna o godz. 22.00. Zapraszam zwłaszcza dzieci oraz ich opiekunów także osoby starsze.
 6. Główną Mszą św. w Boże Narodzenie jest pasterka o północy. Pół godz. przed pasterką koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru św. Cecylii. Kolekta z pasterki tradycyjnie zostanie odesłana do Gdańska na Fundusz Obrony Życia Nienarodzonych. Z tych pieniędzy utrzymywany jest Dom Samotnej Matki w Matemblewie, gdzie każdego roku dziesiątki kobiet znajduje pomoc przed i po urodzeniu dziecka. Na pasterkę w sposób szczególny zapraszam tych, którzy w minionym roku duchowo zaadoptowali poczęte a niechciane dzieci i przez dziewięć miesięcy ochraniali je modlitwą. Pasterką kończymy okres duchowej adopcji. W Boże Narodzenie Msze św. o zwykłej porze. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci zapraszamy do Dzieciątka Jezus już na godz. 13.00.
 7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według niedzielnego porządku. Spotkanie przy żłóbku od godz. 13.00. Dodatkowo po południu od godz. 17.30 Koncert Kolęd Kaszubskich. Przyjedzie chór Morzanie z Kosakowa, Bursztynki z Mieroszyna oraz Młodzieżowy Zespół z Kosakowa. Będzie też nasz chór św. Cecylii.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość św. Rodziny. Po Mszy św. o godz. 13.15 specjalne błogosławieństwo dzieci dla ochrony duszy i ciała. Zapraszamy rodziców także z malutkimi dziećmi.
 9. W przyszłą niedzielę wypada 37 rocznica śmierci ks. Prob. Edmunda Fleminga. Msza św. w jego intencji na sumie parafialnej.
 10. Pozostały jeszcze duże świece Caritas. Jak wiemy dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na różne formy pomocy dzieciom organizowane przez Caritas. Zarówno świece jak i opłatek oraz prasę katolicką można nabyć bezpośrednio po Mszach św. w kruchcie bocznej.
 11. W sobotę po Bożym Narodzeniu rozpoczynamy kolędę. W dni powszednie kolęda od godz. 16.00 a w soboty i niedziele od godz. 14.15.

Ks. Prob. Jerzy Kunca