Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Zesłanie Ducha św.

24.05.2015

  1. Dziś święto w naszej parafii – na Mszy św. o godz. 10.00 uroczystość I Komunii św. Jutro dzieci przychodzą do kościoła na godz. 16.00 – rozdanie pamiątek i zdjęcia a o 17.00 Msza św. W pozostałe dni Białego Tygodnia dzieci przychodzą na godz. 18.00 – majowe i Msza św.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Matki Kościoła. Z tej racji dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 17.00, a w Błądzikowie przy kapliczce o godz. 19.00
  3. We wtorek przypada Dzień Matki. Msza św. w intencji mam – żyjących i zmarłych – odprawiona będzie o godz. 18.30. Będzie to Msza św. zbiorowa
  4. Za tydzień parafialna pielgrzymka do Wejherowa. Jak już wcześniej wspominałem proponujemy ludziom młodym, by trud pieszego pielgrzymowania ofiarowali w intencji znalezienia dobrego męża lub żony a wszystkim w intencji wyproszenia miłości małżeńskiej i rodzinnej. Orkiestra wyprowadza pielgrzymów w sobotę z Pucka a w niedzielę z Wejherowa. W czasie drogi śpiew prowadzą Państwo Szmytowie. Mam nadzieję, że podobnie jak w roku minionym będzie nas wielu. Przyjdźmy całymi rodzinami. Pod przewodnictwem ks. Rafała wyruszamy w sobotę o godz. 6.30 z Fary i idziemy ul 10 lutego. Ok. godz. 12.30 jesteśmy w Wejherowie. Wyjazd dwóch autokarów do Pucka o godz. 13.30. Jeśli ktoś z racji pracy nie może pielgrzymować w sobotę niech dołączy w niedzielę na drogę powrotną. W niedzielę trzeba się najpierw dostać do Wejherowa, by później pieszo wrócić. Wyjazd autokaru dla pieszych pielgrzymów w niedzielę o godz. 7.00 z Placu Obrońców Wybrzeża, o godz. 9.00 wyrusza procesja z klasztoru na Kalwarię. Ok. godz. 13.00 przy klasztorze formowanie pielgrzymki na drogę powrotną do Pucka.
  5. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas. Natomiast w sobotę Caritas organizuje Dzień Dziecka z różnymi atrakcjami na placu przed Centrum dla dzieci z rodzin objętych opieką Caritas. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Właścicieli aut parkujących przy Centrum proszę, by już od piątku zechcieli auta postawić w innym miejscu. Prosimy też o pomoc czy to w prowadzeniu konkursów, czy też w zorganizowaniu słodkości, fantów lub upominków.
  6. Zbliża się coroczne spotkanie modlitewne młodzieży w Lednicy. Wyjazd w sobotę 6.06 o godz. 5.30 a powrót w niedzielę ok. 6.00. Zapisy u katechetów i ks. Rafała.
  7. Pielgrzymka rybacka i Odpust św. Ap. Piotra i Pawła w tym roku obchodzony będzie w sobotę i niedzielę 27 i 28 czerwca
  8. Przypominam o pielgrzymce dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych na Jasną Górę w dniach 20 i 21 czerwca. (sobota i niedziela). Grupa jest spora ale jest jeszcze możliwość, by dzieci dopisać.
  9. Przypominam też o parafialnych koloniach w Kotlinie Kłodzkiej w miejscowości Studzienna w dniach 11 do 21.08.2015 roku. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
  10. W kruchcie bocznej można nabyć prasę katolicką i biuletyn Fara.                                                                                                           Prob. Jerzy Kunca