Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

II niedziela zwykła w ciągu roku

19.01.2020

 1. We wtorek dzień babci, a w środę dzień dziadka– już dziś na sumie parafialnej będziemy pamiętać w modlitwie i wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia.
 2. Kolęda w parafii zmierza ku końcowi. Dziękujemy przyjmującym kolędę za wszelkie gesty życzliwości. Dziś kolęda od godz. 14.15 na ul. Przebendowskiego – blok 18 i domki w stronę Rozgardu, Rozgard, Kaprów, Szyprów, Wybickiego, Kwiatkowskiego, Drzeżdżona, MDLotu i Młyńska
 3. W tygodniu kolęda do środy zawsze od godz. 16.00.
 • Poniedziałek 20.01.2020 – Stary Rynek, Kościelna, Morska, Gdańska, Pokoju
 • Wtorek 21.01.2020 – Wałowa, 12 marca, Judyckiego, Marynarska, Ceynowy, Kościuszki, Sambora, Sobieskiego, Bogusława, Sienkiewicza.
 • Środa 22.01.2020 kolęda na indywidualne zgłoszenie z myślą o tych, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym terminie.
 1. Biuro parafialne jeszcze w tym tygodniu czynne będzie tylko w godzinach rannych a wieczorna Msza św. do piątku o godz. 15.00. W tym tygodniu jest wolna intencja o 8.30 w czwartek i piątek. Można zmówić już dziś po Mszy św.
 2. Za trzy tygodnie w poniedziałek 10 lutego przypada 100 rocznica Zaślubin Polski z Morzem. Przywykliśmy do rocznic Zaślubin ale ta jest wyjątkowa, bo setna. Jej obchody uzyskały rangę państwową. Dla mieszkańców Pucka i okolic stanowią okazję, by pokazać się Polsce z najlepszej strony. Przygotowany został szeroki program obchodów obejmujący także dni poprzedzające rocznicę. Parafia na tę okazję przygotowuje pamiątkowe sztandary, które zawisną we wnętrzu naszej Fary a Związek Piłsudczyków z wieloma organizacjami, instytucjami i osobami zorganizował tablice z brązu upamiętniające 100 rocznicę Zaślubin Polski z Morzem i 10 rocznicę udziału w tych uroczystościach śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecnych będzie wielu znamienitych gości z różnych środowisk z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele. Zapowiada też swój udział wielu zwykłych ludzi nie zobligowanych pełnioną funkcją a świadomych rangi wydarzenia sprzed 100 lat uroczyście odnawianego. Niektórzy z nich przybędą z bardzo daleka. Niech więc nie zabraknie mieszkańców naszego miasta poczynając od młodzieży aż po kombatantów. Telebim ustawiony w porcie pomoże przeżywać uroczystość także tym, którzy znajdą miejsce nieco dalej od centrum wydarzeń. Niech radosny i patriotyczny nastrój podkreślą flagi narodowe umieszczone na domach i kamienicach. Nie dajmy się też wciągnąć w doraźne gry mogące przynieść ujmę nam i wszystkim mieszkańcom. Przyszłość ma tylko to co buduje, co zakłada wzajemny szacunek i współdziałanie.
 3. Za tydzień zbiórka do puszek Caritas.
 4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Fara
 5. Błogosławionego tygodnia. Prob. Jerzy Kunca