Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Św. Trójcy

16.06.2019

  1. Dziś niedziela św. Trójcy Przenajświętszej. Suma odpustowa na Kalwarii Wejherowskiej o godz. 10.00. Dziękuję naszym parafianom, którzy wraz z księżmi podjęli trud pielgrzymowania.
  2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.
  3. W środę koniec roku szkolnego i katechetycznego. W naszym kościele Msza św. dziękczynna dla szkoły podstawowej wraz z oddziałami gimnazjum już dzień wcześniej – we wtorek o godz. 8.30. Zapraszam na Mszę św. także nauczycieli i rodziców. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci we wtorek od godz. 8.00 oraz podczas Mszy św.
  4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w niedzielę. Po sumie parafialnej tj. ok. 12.15 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami miasta do czterech ołtarzy. Trasa procesji: od kościoła ulicą Judyckiego i Marynarską do portu (tam pierwszy ołtarz)  następnie Morską do Rynku, 10 lutego, MDLotu i Wałową (tam drugi ołtarz), dalej ulicą Bogusława (trzeci ołtarz)  na Rynek miasta. Procesję zakończy Msza św. na Rynku. Niech ambicją mieszkańców trasy przejścia procesji będzie ozdobienie okien mieszkań symbolami religijnymi czy też wywieszenie papieskich chorągwi. Proszę też się zorganizować, by w procesji wzięły udział ozdobione chorągwie i feretrony. Dziewczynki sypiące kwiatki niech przyjdą we wtorek o godz. 17.00 na próbę. W procesji biorą udział dzieci komunijne w strojach i scholka. Już dziś dziękuję wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie procesji i ołtarzy.
  5. W Boże Ciało o godz. 18.00 na stadionie miejskim w Rumii  odbędzie się koncert uwielbienia „Bogu chwała”. Organizatorzy zapraszają.
  6. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po sumie parafialnej.
  7. W najbliższy piątek nie obowiązuje post piątkowy. Ks. Abp udzielił dyspensy.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Gdańskie Seminarium Duchowne.
  9. Za 2 tygodnie w dniu św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca przybędzie do naszej parafii łodziowa pielgrzymka rybacka – suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia przy ołtarzu polowym, u stóp Fary o godz. 12.30. Uroczystości odpustowe rozpoczęte w sobotę kontynuowane będą w niedzielę.
  10. Prasa katolicka Prob. Jerzy Kunca