Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV niedzielę zwykłą

05.07.2015

 

  1. Bardzo serdecznie witam wszystkich letników rozpoczynających wypoczynek na terenie naszej parafii. Informuję, że Msze św. w dni powszednie w naszym kościele są o godz. 6.30, 8.30 i 18.30 a okazja do spowiedzi kwadrans przed Mszami św. W ciągu dnia kościół jest otwarty. Można więc wstąpić na chwilę modlitwy. W 10.00 – 13.00 dyżurny może opowiedzieć o kościele, bądź też użyczyć sprzęt na którym jest nagrana historia tego kościoła i parafii.
  2. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele remontowo – gospodarcze. Zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się renowacja ołtarza głównego. Planowane zakończenie prac jesienią przyszłego roku. Pierwotny plan rozmontowania całego ołtarza i przewiezienia do pracowni konserwatorskiej okazał się niewykonalny. Zdjęto więc z ołtarza to co było możliwe a pozostałe prace wykonywane będą na miejscu z rusztowań.
  3. Wzorem lat ubiegłych także w tym roku Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów.” Chodzi o zakupienie wyprawki szkolnej dla dzieci z rodzin, których na to nie stać. Caritas parafialna postarała się o 40 tornistrów. Proszę każdego, kto chciałby wesprzeć tę akcję, by wziął do domu choć jeden tornister i do połowy sierpnia napełnił go tym co potrzebne do szkoły oraz przyniósł do sklepiku lub siedziby Caritas. Tornistry można odbierać już dziś po Mszach św. w kruchcie bocznej kościoła. Pełne tornistry pod koniec wakacji trafią do podopiecznych Caritas. Każdego roku znalazły się osoby, które napełniły po jednym tornistrze. Myślę, że i w tym roku będzie podobnie.
  4. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Prasę można zakupić zawsze przed i po Mszach św. w kruchcie bocznej kościoła, także w dni powszednie. W czasie wakacji nie będzie biuletynu
  5. Letnikom spędzającym urlop nad morzem i wszystkim parafianom życzymy dobrego wakacyjnego czasu.                               prob. Jerzy Kunca