„TAK POMAGAM”

 

„TAK POMAGAM”

 

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
lecz przez to czym dzieli się z innymi…”
Jan Paweł II

 

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Podczas zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze i przemysłowe. Zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona została m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Netto, Polomarket, Społem, Intermarche.

Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się czasem spedzonym z bliskimi przy stole wigilijnym.

Podczas zbiórki żywności w Pucku udało się zebrać ponad 2 tony żywności, która trafi do około 150 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych, bezdomnych i chorych.
W akcję zaangażowanych było 123 wolontariuszy, którzy zbierali żywność w 7 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Parafialny Zespół Caritas w Pucku z całego serca bardzo dziękuje wolontariuszom – uczniom za poświęcony czas na zbieranie towaru w sklepach, pracownikom i kierownikom sklepów – za życzliwość i gościnę. Paniom Katechetkom za sprawne zorganizowanie sporej liczby uczniów. Wolontariuszom – członkom Caritas w Pucku za ogromny wkład w zbieranie towaru w sklepach, zwiezienie ponad 2 ton żywności i posortowanie według asortymentu.
Księżom, Ministrantom i innym zaangażowanym osobom z naszej parafii za okazaną  pomoc w logistycznej i sprawnej realizacji zbiórki. Wszystkim osobom dobrego serca, za chęć dzielenia się, za życzliwość i wrażliwość, otwierającą serca dla tych, którzy potrzebują pomocy oraz bezintereowną chęć do czynienia dobra dla ubogich i biednych.

Tekst – Małgorzata Markowska
Foto – Ks. Grzegorz Błasiak

 

 

 

PODZIEL SIĘ