8-dniowa pielgrzymka do Ziemi Świętej

OGŁOSZENIE:

 

Organizujemy 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 21-28 stycznia 2017 r. Jest to czas ferii zimowych w naszym województwie. Pielgrzymka zawiera bardzo bogaty program. Pielgrzymi odwiedzą najważniejsze miejsca związane z życiem i działalnością Pana Jezusa tj. Betlejem, Jerozolima, Kana Galilejska i zwiedzą m.in. Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Bazylikę Zwiastowania, Ogród Oliwny Przybliżony koszt pielgrzymi w zależności od liczności grupy wahał się będzie w granicach od 950$ do 1050$, a więc odpowiednio od 3700 zł do 4000 zł. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajdują się w gablotach i na stronie internetowej, a także u ks. Artura. Zapisy wstępnie do połowy października.

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 • ORGANIZATOR: Katolickie Biuro Pielgrzymkowe w Gdyni:
 • CEL: Ziemia Święta – 8 dni (z przewodnikiem)
 • DATA: 21-28 stycznia 2017 r.
 • WYLOT:
 • lot z Gdańska,
 • lub z Warszawy, w zależności od ilości zgłoszeń. Wówczas przejazd autobusem z Gdańska do Warszawy, na lotnisko.
 • KOSZT:
 • 940 $ (płatne na konto Biura Pielgrzymkowego w dolarach lub w złotówkach /wówczas końcowe  rozliczenie wg kursu „sprzedaż” banku PKO BP)
 • +100 $ płatne na miejscu u przewodnika – na wszelkie płatności na miejscu: wstępy, parkingi, rejs statkiem po Jeziorze Genezaret, wjazd taksówkami na Górę Tabor, napiwki /niezbędne dla kierowców, oraz dla obsługi w hotelach i w restauracjach hotelowych – tzw „bakszysz”
 • Koszt łączny około 4000 zł, ale przy grupie ponad 25 osób, koszt będzie niższy, tj. 850 $ +100 $, a więc około 3700 zł.
 • Zaliczka 500 zł u ks. Artura Suski, kolejne 500 zł uczestnicy wpłacają już sami po podpisaniu Umowy z Biurem Pielgrzymkowym. Całość zaliczki: 1000 zł lub 300$. Resztę uzupełniającej wpłaty należy uregulować na miesiąc przed terminem wyjazdu.
 • Przewidziane jest spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego, udzielenie informacji i podpisanie Umowy z każdym uczestnikiem.
 • HOTELE: *** hotele w Betlejem i koło Nazaretu – wszędzie bardzo dobre warunki i pyszne, syte wyżywienie 2 x dziennie /stół szwedzki/
 • MSZE ŚW.: zarezerwowane są miejsca, w których Kapłani każdej grupy indywidualnie sprawują msze św. dla swojej grupy.
 • PASZPORTY: muszą być ważne chociaż jeszcze pół roku od daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie może być stempli wjazdu do takich krajów jak: Iran, Irak, Jemen. Syria, Liban,  Libia, Emiraty Arabskie.

Zapisy u ks. Artura Suski w zakrystii            

ZAPRASZAMY

Program

 

Sobota DZIEŃ 1 – WARSZAWA – TEL AVIV  – BETLEJEM

Przed południem zbiórka w hali odlotów w  Międzynarodowym Portcie  Lotniczym Warszawa Okęcie, lub w innym w Polsce. Odprawa i odlot do Tel Avivu. Autokarowy transfer  z lotniska Ben Guriona do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
 
Niedziela DZIEŃ 2 –   BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu  nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia.  Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Następnie pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety.  Kolacja, nocleg jw.
 
Poniedziałek DZIEŃ 3 –  PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd na Pustynię Judzką, po drodze zobaczymy Górą Kuszenia. Zatrzymamy się nad Jordanem k/Jerycha w miejscu Chrztu Pańskiego by tam odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Kontynuacja podróży  nad Morze Martwe, tam będziemy odpoczywać i korzystać z niezwykłej kąpieli. Kolacja, nocleg jw.
 
Wtorek DZIEŃ 4 –  .JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI 
Po śniadaniu pojedziemy do Jerozolimy na Górę Oliwną, staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Konania w Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP.  Przejazd do spod Getsemani na Syjon Chrześcijański by nawiedzić kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny,  stamtąd podejdziemy do Bazyliki Grobu  i Zmartwychwstania Pańskiego,  by zwiedzić całą Bazylikę i ponownie pokłonić się przy  Grobie Pańskim i na Kalwarii. Kolacje i nocleg jw.
 
Środa DZIEŃ 5 – JEROZOLIMA –   DROGA KRZYŻOWA  – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO
Po śniadaniu  ponownie pojedziemy do Jerozolimy, tam podejdziemy do kościoła Św. Anny i do wykopalisk Sadzawki Betezda, uliczkami Starej Jerozolimy  podejdziemy do Litostrothos i Kaplicy Biczowania. Odprawimy Drogę Krzyżową – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Nawiedzimy Bazylikę, czas na indywidualne kontemplacje i zakupy,. Na zakończenie dnia podejdziemy jeszcze pod  Ścianę Płaczu. Kolację i nocleg jw.
 
Czwartek DZIEŃ 6 – GALILEA
Po śniadaniu i spakowaniu bagaży pojedziemy do Galilei. Najpierw zatrzymamy się w  Cezarei Nadmorskiej (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) następnie pojedziemy do Hajfy, tam  nawiedzimy   Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Dalsza podróż do Nazaretu. Nawiedzimy piękną Bazylikę Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej by małżonkowie mogli odnowić ślubowania małżeńskie,  a wszyscy  pomodlić się i posmakować wina z Kany Galilejskiej.  Msza Święta w Nazarecie lub w Kanie. Przejazd do hotelu w Galilei na kolację i nocleg.
 

Piątek DZIEŃ 7 – GALILEA

Po śniadaniu najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Tabgha zwiedzimy kościół  Rozmnożenia Chleba i  kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele).W Kafarnaum zobaczymy  wykopaliska domu św. Piotra oraz synagogi.  Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw powrót do hotelu  na kolację i  krótki nocleg.
 
Sobota DZIEŃ 8 – TEL AVIV – POLSKA
Około godz. 2.00 zapakowanie bagaży i wyjazd z hotelu na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie,  odprawa i odlot  do Polski.
ŚWIADCZENIA: przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym,  noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami, syte  śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na Górę Tabor, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL,  i napiwki dla kierowców, obsługi w hotelach i w restauracjach.   
 
KOSZT: 940 $ /płatne w dolarach lub w złotówkach na konto KBP/
            + 100 $ płatne na miejscu
2016 – UMOWA ZGŁOSZENIE I WARUNKI UCZESTNICTWA