Adwentowe czuwanie i pomaganie w Pucku i Farze

1. W piątek i sobotę 3-4 grudnia w godzinach od 10:00 do 20:00, w marketach na terenie Pucka ponownie po dwuletniej przerwie odbyła się zbiórka żywności dla ubogich.
Wielu młodych i starszych wolontariuszy ochoczo i bezinteresownie włączyło się w to piękne dzieło. Serdeczne podziękowania kierujemy do m.in młodzieży z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku oraz Plutonu Strzeleckiego Hel JS 1863 oraz w sposób szczególny podziękowanie dla członków Caritas Puck którzy zawsze chętnie służą pomocą.
A wszystkim życzliwym ❤️ serdecznym i dobrodusznym osobom, które podzieliły się żywnością dla najbardziej potrzebujących z całego serca ❤️ dziękujemy. Żywność w najbliższych dniach zostanie posegregowana i przygotowana do wydania w tygodniu przedświątecznym (dokładne informacje będę przekazane w puckiej Farze w ogłoszeniach parafialnych w III Niedz. Adwentu).
foto i relacja na FB: Małgorzata Markowska
2. W Niedzielę 5 grudnia 2021 r., podczas Mszy św. o godz. 13.15 ks. Proboszcz Jerzy przyjął i pobłogosławił do posługi przy ołtarzu Pańskim 5-ciu kandydatów na ministrantów. Kandydatów formował podczas zbiórek i wyjazdów wspólnotowych ks. Wojciech Ulasiński, opiekun LSO Fara Puck  (foto x.GB)
3. Św. Mikołaj dotarł rano do dzieci i wiernych w Puckiej Farze w
poniedziałek, 6 grudnia 2021 r., godz. 6.15 podczas Mszy św. roratniej.
Na koniec wszystkim udzieliła się radość – na św. Mikołaja jednak zawsze można liczyć!
foto: ks. Grzegorz Błasiak
4. Odnowienie przyrzeczeń z Różańca Rodziców za dzieci nastąpiło tradycyjnie w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18.30. Uczestnicy Różańca za dzieci ofiarowali w darach ofiarnych nowy ornat oraz vasculum, czyli naczynie do obmywania rąk przez kapłanów po komunii św.
Grupę przygotowała Pani Anna Dzięgielewska; Maszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Błasiak.
Foto: Paweł Ceynowa