Bliskie Boże Narodzenie – XII 2021

Kolacja Wigilijna CARITAS Puck dla najuboższych i samotnych .
Dnia 21 grudnia 2021r. odbyła się Kolacja Wigilijna dla najuboższych i samotnych z parafii p.w. Św Apostołów Piotra i Pawła w Pucku zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas w Pucku.
Wszystkich przybyłych do Sali Mario na uroczysty poczęstunek przywitał Ksiądz Proboszcz Jerzy Kunca, razem z Panem Janem Trofimowicz złożyliśmy obecnym życzenia świąteczne i odśpiewaliśmy wspólnie kolędy. Czas trwania Wigilii został umilony muzyką w wykonaniu Puckiej Orkiestry Dętej oraz przez Konferansjera naszego niezrównanego Pana Jan Trofimowicz, który rozśpiewał wszystkich gości kolędami i różnego rodzaju piosenkami biesiadnymi, wspaniale zadbał o pełną integrację wśród zebranych. Było mnóstwo śpiewu, konkursy, szczere uśmiechy i gesty życzliwości. Po skosztowaniu dań wigilijnych i mięsnych smakowicie przyrządzonych przez kucharza Sali Mario Pana Mariusza Cendrowskiego, zebrani cieszyli się smakiem swojskich ciast.
Tegoroczne świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole zorganizowane przez Caritas Puck przebiegło w bardzo miłej atmosferze przepełnione było życzliwością, uśmiechem i dobrymi słowami płynącymi prosto z serca.
Z tego miejsca cały zespół Caritas składa ogromne podziękowanie wszystkim, którzy mieli choćby niewielki wkład w zorganizowanie i przebieg tego świątecznego dnia. Szczególnie wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, do których należą:
–Laguna s.c. Przetwórstwo ryb Ustarbowski T., Rekowski S.
– Cukiernia piekarnia Hoffman
– Wędzenie i przetwórstwo ryb „Rafa” Spółka Jawna
– Zakład Handlowo – Produkcyjny Ida
–  Benedykt Litwin – owoce i warzywa
Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy ugościć naszych podopiecznych, którzy z radością kosztowali potraw rybnych, i wypieków.
Wyjątkowo humory dopisywały wszystkim bez wyjątku. Było gromkie STO LAT od uczestników spotkania dla ks. Proboszcza, Pań z Caritasu oraz osób przygotowujących posiłki… Na zakończenie była wspólna fotografia, paczki dla przybyłych i piosenka : ” Jak szybko mijają chwile… ” trochę łez wzruszeń w niejednym oku się zakręciło…
Wielkie Bóg Zapłać składa wszystkim Parafialny Zespół Caritas w Pucku.
Tekst: Małgorzata Markowska
Foto: Małgorzata Markowska, Jan Trofimowicz, Katarzyna Szmyt
Zakończenie Rorat w Puckiej Farze.
W czwartek, 23 grudnia o godz. 6.15 po raz ostatni zabrzmiał chóralny śpiew „Światełka, światełka…”. Dzieci z lampionami i rodzice, reprezentanci młodzieży i dorośli oraz seniorzy dotarli dzięki adwentowej pomocy do Betlejem.
Na koniec Mszy św. ks. Proboszcz Jerzy Kunca ogólnie podsumował i podziękował uczestnikom tegorocznych liturgii roratnich. Natomiast ks. Wojciech Ulasiński prowadzący mógł tym samym po udzieleniu błogosławieństwa Bożego przystąpił z ks. Proboszczem do losowania figurek Maryi dla trójki dzieci – wytrwałych uczestników.
Były także słodycze i kartki świąteczne dla każdego, natomiast ministranci otrzymali od ks. Wojtaka … poduszki, „aby mogli odespać poranne wstawanie”.
tekst i foto: ks. Grzegorz Błasiak