Bośnia,Hercegowina,Chorwacja, Czarnogóra, Albania

PARAFIA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W PUCKU

OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ JERZY KUNCA

6-13.09.2014

 

Dzień I

Sobota

06.09.2014

Zbiórka na lotnisku w Gdańsku o godzinie 05:20. Odprawa bagażowo-biletowa i wylot o godzinie 07:20. Lądowanie w Dubrowniku o godzinie 10:20. Przejazd do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w Pensjonacie Kozina. Zapoznanie się z  Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień II

Niedziela

07.09.2014

Śniadanie. Pobyt w Medjugorie. Msza św., Góra Objawień – miejsce gdzie Matka Boża po raz pierwszy się objawiła, wspólny różaniec. Chrześciańskie Stowarzyszenie Wspólnota "Wieczernik"  – Cenacolo. W miarę możliwości spotkanie z osobami widzącymi Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

 

Dzień III

Poniedziałek

08.09.2014

Śniadanie. Wyjazd do Mostaru –  miasta leżącego na obu brzegach rzeki Neretwy, połączone najważniejszym zabytkiem miasta XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem, wybudowany w 1566 (odbudowanym po wojnie w 2004 r). Następnie przejazd do Kravicy – słynącej z przepięknych wodospadów, które jest znanym miejscu rekreacyjnym w Bośni i Hercegowinie. Powrót do Medjugorie na obiadokolację i nocleg.

 

Dzień IV

Wtorek

09.09.2014

Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry. Zwiedzanie Kotoru jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie, którego zabytki wpisane są na listę UNESCO, m.in. Katedra św. Tryfona – patrona miasta, (w jej skarbcu znajduje się krzyż, którym papieski legat błogosławił wojsko polskie króla Jana III Sobieskiego przed bitwą pod Wiedniem), wieża zegarowa z XVI w. – symbol miasta, Kościół św. Michała. Następnie odwiedzimy Budve, gdzie zobaczymy XV wieczne Mury Starego Miasta pamiętające dzieje kilku wieków burzliwej historii. Czas wolny. W drodze powrotnej przystanek z widokiem na słynną wyspę św. Stefana. Przyjazd do hotelu nad morzem na  obiadokolację i nocleg.

 

Dzień V

Środa

10.09.2014

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 

Dzień VI

Czwartek

11.09.2014

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Albanii. Zwiedzanie Kruji, miasta w którym czuć ducha orientu, a orginalna zabudowa i najstarszy bazar w Albanii pozwala przenieść się w przeszłość. Przejazd do Tirany. Spacerując po stolicy i największym mieście Albanii zobaczymy Plac Skanderberga, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Powrót do Czarnogóry na obiadokolacje i nocleg w hotelu.

 

Dzień VII

Piątek

12.09.2014

Śniadanie. Przejazd do Virpazaru. Rejs statkiem po jeziorze Szkoderskim – wchodzącego w skład Parku Narodowego gdzie chroni się pelikana kędzierzawgo. Przepłynięcie do wyspy Grmożur zwanej słowiańskim Alcatraz (dawne austriackie więzienie). Następnie przepłynięcie na ukrytą plażę, dostępną tylko od strony wody (plażowanie). Obiadokolacje i nocleg w hotelu.

 

Dzień VIII

Sobota

13.09.2014

Śniadanie. Przejazd do Chorwacji. Wizyta w Dubrowniku, mieście zwanym „Perła Adriatyku”. Spacer uliczkami miasta wpisanego na listę UNESCO, zapoznanie się z jego historią, wizyta w Katedrze, Dwór Książęcy, spacer po historycznych murach. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Odprawa bagażowo – biletowa o godzinie 16:00. Wylot samolotu o godzinie 18:00. Lądowanie w Gdańsku o godzinie 21:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

CENA: 2720 zł

 

Świadczenia:

 • przelot samolotem  na trasie Gdańsk –  Dubrownik – Gdańsk

(bagaże: rejestrowany do 15 kg, podręczny do 8 kg),

 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem,
 • 7 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje wg. programu,
 • opieka pilota na trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

 

Cena nie zawiera: 

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • rejsu statkiem,
 • indywidualnego nagłośnienia.

 

Uwagi:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

 

BIURO PODRÓŻY: KASZUB TRVEL

ul. Trzy Lipy 2, lok 3/3

80-172 Gdańsk

tel. 58 6865529

email: biuro@kaszubtravel.pl

Bank Zachodni WPK 98 1090 1102 0000 0001 1732 6629

 

PŁATNOŚĆ:

1.       Zaliczka 800 zł – do 2 lutego 2014

2.       Reszta do 31.07.2014

3.       Wpłata najlepiej na konto biura Kaszub-Travel, ostatecznie także w biurze parafialnym

Ze względu na Albanię potrzebny jest paszport