Caritas wydaje dwudaniowe obiady dla 50 osób.

„ Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka.”
Ks. Mieczysław Maliński
Parafialny Zespół Caritas od dnia 4 grudnia 2020r. codziennie wydaje dwudaniowe obiady dla 50 osób. Obiady są przygotowywane w Restauracji PuckGlas. Tam też są szczelnie zapakowane w naczynia jednorazowego użytku. Dziesięć obiadów dla osób leżących jest dostarczanych bezpośrednio z restauracji do mieszkań a pozostałe do salki parafialnej. Tam są wydawane według przygotowanej listy i zabierane do domów. W związku z pandemią nie ma bowiem możliwości, by spożywać posiłek na miejscu.
Wszyscy chętnie przychodzą i odbierają bardzo smacznie przygotowane posiłki, które w okresie zimowym stanowią dla nich niejednokrotnie jedyne ciepłe pożywienie, które pozwala Im się ogrzać. Cieszy nas uśmiech na twarzach i słowa wdzięczności za posiłki, które bardzo wszystkim smakują.
Z całego serca dziękujemy restauracji PuckGlass za wkład finansowy i inicjatywę a Księdzu Proboszczowi Jerzemu Kuncy za wielkie serce i okazaną życzliwość poprzez dołożenie jako parafia finansowej części wsparcia, dzięki której możliwe było poszerzenie listy potrzebujących. Dzięki temu ciepły posiłek mogło otrzymać dodatkowo sporo naszych parafian.
Obiady będą wydawane do Wigilii, w tym też dniu każdemu z odbierających posiłek dodatkowo wręczymy świąteczny upominek.
Parafialny Zespół Caritas z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa wszystkim życzenia Błogosławionych Świąt, pełnych miłości i ciepła chwil w gronie rodziny. Niech przyniosą one radość i wzruszenie oraz wzajemną życzliwość i optymizm w nadchodzącym Nowym Roku ?❤?⛄?
Foto: Katarzyna Szmyt

Tekst: Małgorzata Markowska