Droga Krzyżowa nad Zatoką

  1. Wielkanoc 01.04.2018

  1. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego zwłaszcza kapłanom współpracownikom, Panu Organiście, chórowi, grupie muzycznej, śpiewającym pasję i psalmy, orkiestrze, strażakom z OSP i całej służbie liturgicznej. Dziękuję Siostrom Sercankom i wszystkim, którzy przygotowywali kościół, Ciemnicę i Grób Pański.   Dziękuję za ofiary na kwiaty i pomoc w przygotowaniu liturgii. Dziękuję wszystkim parafianom za modlitewne czuwanie. Dziękuję niosącym chorągwie, feretrony i baldachim.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Msze święte jak w niedzielę. Kolekta na KUL.
  3. Począwszy od środy kontynuowane będą w kościele prace. Dlatego od środy ranna Msza św. nie o godz. 8.30 ale już o godz. 8.00.
  4. Tydzień, który przed nami jest oktawą Wielkanocy. Zachęcam do liczniejszego uczestnictwa we Mszy św. W tygodniu szczególnie zapraszam na godz. 15.00: najpierw nowenna do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. Dziś i jutro nowenna kwadrans przed sumą parafialną.
  5. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego po Mszach św. W I piątek dzieci na Mszę św. wynagradzającą za grzechy, zapraszamy na 17.15 a młodzież na 19.15. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.  W I sobotę zapraszam Róże Różańcowe już na godz. 7.45: najpierw rozmyślanie, różaniec i Msza św.
  6. Oktawę Wielkanocy zakończy Niedziela Miłosierdzia.  Za tydzień, w niedzielę miłosierdzia o godzinie 15.00 dodatkowa Msza św. W jej trakcie uroczyście wniesiemy do kościoła relikwie św. siostry Teresy z Kalkuty – patronki dzieł miłosierdzia. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszam na godz. 15.00 w szczególności parafialne koło Caritas w dniu ich święta, podopiecznych Caritas i wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Tego dnia można zyskać odpust zupełny.
  7. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Fara

Moim parafianom i gościom z okazji Świąt Zmartwychwstania składam najserdeczniejsze życzenia. Życzę zdrowia i chrześcijańskiej nadziei. Niech doświadczenie miłości i Boży pokój będzie udziałem wszystkich.
 
 
Ks. Prob. Jerzy Kunca.
 
[wp_plusgallery data_type=”flickr” data_userid=”154712030@N03″ data_albumid=”72157693321457001″ data_albumlimit=”20″ data_include=”” data_exclude=”” data_limit=720″ box_color=”#38beea” show_caption=”show” show_desc=”show” desc_length=”600″]