Grupa Ewangelizacyjno-Teatralna z misją podczas majówki w Krakowie. 30.04 – 04.05.2019 r.

Grupa Ewangelizacyjno-Teatralna z Siostrą Aleksandrą tegoroczną majówkę (AD 2019) spędziła w Krakowie. Wcześniej rodzice pożegnali swoje młode talenty na Dworcu PKP Puck, gdzie kapłańskiego błogosławieństwa udzielił wyjeżdżającym ks. Grzegorz.

Po przybyciu do Krakowa, młodzież oczekiwała niecierpliwie na swój pierwszy występ. Pokazywane na początku 2019 r. roku w Pucku i kilku miejscowościach (parafiach) przedstawienie Edmunda Morrisa pt. „Drewniana miska” z autorskim dopiskiem scenariusza Grupy zostało tym razem wystawione w trzech miejscach w Krakowie i okolicy, tj.: u O.O. Kapucynów (30.04), u S.S. Sercanek w kościele (01.05) oraz w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Bibicach (03.05).

W międzyczasie Grupa wzmacniała swojego ducha codzienną modlitwą i Eucharystią oraz nawiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dzielnicy Kraków-Łagiewniki (03.05). Po wtóre młodzież ubogaciła się intelektualnie zwiedzając z przewodnikiem Stare Miasto, Muzeum „Podziemie Sukiennic” oraz Galerię Obrazów Muzeum Narodowego. Poza tym młodzi ewangelizatorzy z Pucka odpoczywali bawiąc się w krakowskim Klockolandzie (01.05), odwiedzając ZOO (02.05) i wreszcie oglądając przedstawienie pt. „Tańcowały dwa Michały” w Teatrze Groteska.

Po tych wszystkich atrakcjach – tuż przed wyjazdem – dla ochłody Grupa spożyła lody. Powrót pociągiem z Krakowa nastąpił rankiem 5 maja br. w Pucku. Dzięki wsparciu rodziców, dofinansowaniu wyjazdu przez ks. Proboszcza Jerzego Kuncę oraz wsparciu krakowskich gospodarzy możliwe było zrealizowanie tak bogatego programu pobytu.

Tekst: ks. G. Błasiak / S. Aleksandra;  foto: S. Aleksandra