I Komunia Święta i Biały Tydzień, 13-19.06.2020 r.

W sobotę i niedzielę 13/14 czerwca br. w puckiej Farze, w sześciu grupach klasowych 63 dzieci przyjęły po raz pierwszy do swych serc Chrystusa Eucharystycznego. Ostatnie trzy miesiące przygotowań – ze względu na pandemię koronawirusa – miały nietypowy przebieg.

W maju – po pierwszym poluzowaniu obostrzeń w kościołach – rodzice zdecydowali o nowym terminie uroczystości. W znacznej większości zdecydowali się na połowę czerwca br. Pierwsza cześć przygotowań z pomocą transmisji – internetowo telewizyjnej dot. przygotowania do sakramentu pokuty. Ostatnie trzy tygodnie były czasem prób dla poszczególnych grup klasowych.
W końcu nadszedł czas uroczystości w sobotę i niedzielę 13 i 14 czerwca 2020 r., każdego dnia o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Nieduże grupy i raczej kameralny charakter uroczystości pozwolił na towarzyszenie w ławce danemu dziecku przez jego rodziców. To sprzyjało większemu skupieniu i zaangażowaniu wszystkich dzieci w przebieg liturgii.
Msze św. celebrowali (naprzemiennie) ks. Proboszcz Jerzy Kunca i prowadzący przygotowania ks. Grzegorz Błasiak. Homilie głosił ks. Prob. Jerzy.Nieoceniona rolę w całości przygotowań miały od początku panie katechetki z SP nr 1 – P. Romualda Graban i Bożena Korth. Przygotowanie dekoracji zapewniła s.Koleta a oprawę muzyczną realizował nasz organista p. Tomasz Urmański. Również na słowa serdecznych podziękowań zasłużyli ministranci i lektorzy Służby Liturgicznej Ołtarza naszej parafii, którzy ofiarowali swój czas na pomoc podczas prób i samych uroczystości.
W Białym Tygodniu – dzięki zniesieniu obostrzeń pod względem ilości uczestników liturgii w świątyniach – ostatecznie mogły wziąć udział wszystkie dzieci. Niezwyczajne było to, że Biały Tydzień wypadł w naszej parafii Oktawie Bożego Ciała – dlatego dzieci komunijne mogły jeszcze bardziej doświadczyć obecności i bliskości Pana Jezusa Eucharystycznego. Liturgiom przewodniczyli i naprzemiennie głosili Słowo Boże kolejno: ks. Artur Suska oraz ks. Grzegorz i ks. Prob. Jerzy. W ostatnim dniu przypadła uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – patrona Sióstr Sercanek.