Inauguracja Rycerstwa Niepokalanej w Pucku -19.12.2021 r.

Podczas IV Niedzieli Adwentu, 19 grudnia 2021 r. w naszej parafii gościł O. Michał Więch OFM Conv. z Gdyni, który poprzez głoszone Słowo Boże i ceremonie pasowania zainaugurował Rycerstwo Niepokalanej (na poziomie Mi1) w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku.
O Rycerstwie Niepokalanej -więcej na stronie https://mi-polska.pl/
Po każdej Mszy św. chętni dorośli wcześniej zdeklarowani lub osoby które w tym dniu odczuły pragnienie oddania się NMP Niepokalanie Poczętej mogły przystąpić i wypowiedzieć wspólnie i uroczyście stosowny akt swojej woli.
Idziemy na rekord” powiedział w południe O. Michał. I rzeczywiście – w tym dniu przybyło prawie nowych 300 Rycerzy (mężczyzn i kobiet), co pod względem liczebności i siły ducha przypominało biblijną Armię Gedeona (zob. Sdz 7, 1-8).
tekst i foto: ks. Grzegorz Błasiak
Natomiast Rycerze i Giermkowie Niepokalanej z dziecięcej wspólnoty MI, po kilku tygodniowym przygotowaniu, wraz z opiekunami wspólnoty i Rodzicami, przystąpili do Rycerstwa Niepokalanej podczas Mszy św. o godz. 13.15.
Oddaliśmy się Maryi i przyjęliśmy zewnętrzny znak tegoż oddania – Cudowny Medalik. W ten sposób kolejne grono dzieci podjęło się zdobywać cały świat dla Jezusa przez Maryję Niepokalaną„.
Za nowych Giermków i Rycerzy Bogu niech będą dzięki!
tekst: Halina Świątecka