JAPONIA KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI

JAPONIA KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI
8-17.04.2015

Dzień I
8.04.2015
Środa
Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Japonii z międzylądowaniem we Frankfurcie.
Dzień II
9.04.2015
Czwartek
Przylot do stolicy Japonii, spotkanie z polskim przewodnikiem. Przejazd do starej dzielnicy Asakusa (Kaminarimon – brama grzmotów, Nakamise – targ, świątynia Sensoji). Następnie przejazd najsłynniejszym tokijskim mostem – Rainbow Bridge – na wyspę Odaiba, spacer przez plażę w mieście, obok kopii Statuy Wolności. Obiadokolacja w restauracji z widokiem na Tokio. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień III
10.04.2015
Piątek
Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku, wjazd na 45 piętro ratusza Tocho – widok na metropolię Tokio. Następnie przejazd do świątyni Meiji Jingu wzniesionej ku czci cesarza Meiji. Spacer po dzielnicy Harajuku, miejsca gdzie spotykają się wielbiciele Cosplay w kolorowych i przerysowanych strojach z japońskich animowanych filmów (mange i anime). Znajduje się tu również słynna ulica Omotesando, słynąca ze sklepów najbardziej znanych marek na świecie, a także sklep z rękodziełem japońskim na Oriental Bazar. Następnie przejazd autokarem w okolice Pałacu Cesarskiego (po drodze zobaczyć można Pałac Akasaka oraz Parlament). Spacer wokół Pałacu Cesarskiego. Następnie rytualna ceremonia parzenia herbaty przez Japończyków. Przejazd do dzielnicy Ginza, słynącej z modnych oraz markowych zakupów. Obiadokolacja w restauracji serwującej tradycyjne japońskie potrawy wraz z występem tanecznym. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień IV
11.04.2015
Sobota
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Nikko, zwiedzanie świątyń będących mauzoleum Shoguna Tokugawa Iemitsu oraz słynnego wodospadu Kegon w Parku Narodowym Nikko. Obiadokolacja w drodze powrotnej do Tokio. Wjazd na taras wieży Tokio Tower o wysokości 250m – nocna panorama stolicy. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień V
12.04.2015
Niedziela
Śniadanie. Przejazd do Hakone (okolice góry Fuji). Rejs po jeziorze Ashi. Przejazd kolejką linową do Owakudani – Doliny Piekła – ze szczelin skalnych wydobywają się wyziewy wulkaniczne oraz wrząca woda. Obiadokolacja na trasie do miasta Odawara, skąd nastąpi transfer superszybkim pociągiem Shinkansen do Kioto, który rozwija prędkość do 300 km/h. Przejazd do hotelu w Kioto na nocleg.
Dzień VI
13.04.2015
Poniedziałek
Śniadanie. Zwiedzanie letniego Pałacu Cesarskiego Gosho. Następnie zamek Shoguna Nijo-jo oraz świątynia Kinkakuji – Złoty Pawilon. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie świątyni Kiyomizu-dera. Niedaleko znajdują się liczne stragany z pamiątkami oraz lokalnymi potrawami. Czas wolny. Obiadokolacja połączona z występami Gejszy oraz Maiko. Powrót do hotelu w Kioto na nocleg.
Dzień VII
14.04.2015
Wtorek
Śniadanie. Transfer do miasta Nara, gdzie znajduje się Todaiji – najwspanialszy zabytek kultury japońskiej z największym posągiem Buddy wykonanym z brązu. Spacer do świątyni KasugaTaisha, do której prowadzi droga z tysiącem kamiennych latarni. Powrót do Kioto na pokaz Kimon – możliwość przebrania się w Kimono oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień VIII
15.04.2015
Środa
Śniadanie. Przejazd  do Hiroszimy,  na którą 6 sierpnia 1945 została zrzucona bomba atomowa. Po drodze wizyta w fabryce Sake – zapoznanie się z metodami produkcji oraz degustacja wyrobów. Wjazd autokarem  na świętą wyspę Miyajima, gdzie znajduje się Itsukushima ze słynną „pływającą bramą”. Po zwiedzaniu powrót do Hiroshimy.  Zwiedzanie muzeum poświęcone wybuchowi pierwszej bomby atomowej oraz wizyta w Parku Pokoju. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień IX
16.04.2015
Czwartek
Śniadanie. Wyjazd do leżącego w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu miasta Osaka. Zwiedzanie zamku  Osakajo oraz wjazd na punkt widokowy na szczycie wieżowca Sky Umeda Building . Budowla ta ma 173 metry wysokości. Następnie obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w Osace.
Dzień X
17.04.2015
Piątek
Transfer autokarowy na lotnisko w Osace. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Frankfurtu. Lądowanie we Frankfurcie. Wylot do Gdańska, lądowanie w Gdańsku Rębiechowie. Zakończenie wyjazdu.

CENA: 11. 450 zł
ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem na trasie: Gdańsk – Tokio, Osaka – Gdańsk,
 • transport klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem,
 • nocleg w hotelach w pokojach 2 – osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje według programu,
 • przejazd szybkim pociągiem Shinkansen na trasie Odawara – Kioto,
 • ubezpieczenie NW i Kl i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych).
 • opieka pilota przewodnika z językiem polskim,

CENA NIE ZAWIERA:

 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • napiwków dla kierowców i przewodników lokalnych (standardy lokalne),

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • należy posiadać ważny paszport – minimum 6 miesięcy od daty powrotu!