Jubileusz 100-lecia Chóru św. Cecylii w Pucku -25.09.2022 r.

W dzisiejszą niedzielę, 25 września 2022 r. jako parafia cieszymy się jubileuszem naszego chóru. W niepodległej Rzeczypospolitej ulegał różnym przekształceniom ale od 100 lat w każdym czasie wiernie ubogaca liturgię w puckiej Farze oraz inne lokalne uroczystości. Warto jednak wiedzieć, że swymi korzeniami sięga połowy XIX wieku. Niestety ta część historii chóru w większości jest dla nas zakryta. Okrągła rocznica to okazja, by podziękować dyrygentom i rzeszom chórzystów. Najbardziej tym, którzy w naszych czasach piszą jego historię.
Trwałą pamiątką rocznicy jest publikacja książkowa (autorzy: dr Danuta Dettlaff, dr Jan P. Dettlaff)  i odnowiona empora chóru wraz z prospektem organowym. Tym razem nie jest to powrót do początków ale nowa aranżacja kolorystyczna dla scalenia wnętrza (projekt i wykonanie zespołu pomorskich konserwatorów zabytków).
Dziś chór wystąpił na Mszy św. o godz. 11.30.  Sumę sprawował bp. Wiesław Szlachetka.
(foto: Mariusz Okrój)
O godz. 16.00 odbył się koncert rocznicowy. Po koncercie zaś dalsze świętowanie obecnych i byłych chórzystów i zaproszonych gości miało miejsce w Sali Mario w Centrum Dominika.
link :