Kaszubskie śpiewy, modlitwa i pielgrzymi w puckiej Farze. 10/12 grudnia 2021 r.

W piątek 10 grudnia, w ramach przeglądu (jednego z czterech koncertów) XVI Festiwalu Kolęd Kaszubskich i Pieśni Adwentowej wystąpiły w puckiej Farze trzy chóry: Chór Laudate Dominum z Wejherowa, Kaszubski Regionalny Chór ”Morzanie” z Dębogórza oraz Chór Parafialny św. Cecylii z Pucka. Każda grupa zaprezentowała kilka utworów w języku polskim, kaszubskim a nawet łacińskim.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w sali Mario w Centrum Dominika.
foto: ks. Grzegorz Błasiak
W niedzielę 12 grudnia, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie, odbył się finałowy koncert XVI Festiwal Kolęd Kaszubskich i Pieśni Adwentowej.
Więcej informacji i zdjęć na:
Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.15 koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. prof. Jana Perszona miejscowa i przyjezdna grupa pątników z Kaszubskiej Pielgrzymki Pieszej pozostała jeszcze w kościele by uczestniczyć w dorocznym spotkaniu opłatkowym. Ze względu na trwającą pandemię miało skromną formę. Po odśpiewaniu kolędy i ogólnych życzeniach gospodarzy miejsca oraz ks. Roberta Jahnsa, kierownika pielgrzymki uczestnicy symbolicznie podzieli się opłatkiem i złożyli osobiście życzenia. foto: ks. Grzegorz Błasiak