Na codzienne zakupy

Parafialny Zespół Caritas informuje, iż z dniem 1 marca 2019r. ruszył program pomocy „Na codzienne zakupy”. Z naszej parafii trzy osoby, otrzymały kartę, za pomocą której będą mogły realizować zakupy w sieci  sklepów Biedronka.

„Na codzienne zakupy” – program pomocy charytatywnej dla osób ubogich, potrzebujących, dotkniętych wykluczeniem socjalnym i społecznym, a w szczególności najuboższych seniorów, którego elementem jest przekazanie karty będącej nośnikiem bonu towarowego wydanego w formie elektronicznej, który umożliwiająca zapłatę za zakupy w sieci sklepów Biedronka z wyłączeniem zakupu: wyrobów alkoholowych, wyrobów tytoniowych, produktów z kategorii: produkty dla zwierząt, tekstylia oraz artykuły przemysłowe.

Miesięczna wartość doładowania na karcie wynosi 150 zł.
Celem programu jest wymierna, całoroczna pomoc finansowa dla ponad pięć tysięcy osób starszych, samotnych, potrzebujących, zamieszkujących małe miejscowości lub wsie, w których pobliżu znajduje się sklep Biedronka oraz aktywizacja społeczna tych osób. 
Program „Na codzienne zakupy” realizowany jest w okresie od 1 marca 2019r. do 31 grudnia 2019 roku. przez Caritas Polska we współpracy z Jeronimo Martins Polska S.A.
Partnerami Programu są Caritas Diecezjalne.
Uczestnikami Programu są osoby zakwalifikowane przez Caritas Diecezjalne zgodnie z Zasadami Kwalifikowania Uczestników