Odpust parafialny św. Ap. Piotra i Pawła

W naszej parafii uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przesłoni nieco pielgrzymka rybacka rozpoczynająca obchody odpustu parafialnego św. Ap. Piotra i Pawła. W niedzielę dalszy ciąg uroczystości odpustowej. W sobotę wypłynięcie kutrów z portu o godz. 11.00 i po nabożeństwie na wodach Zatoki u stóp Fary suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp. Zbigniewa Zielińskiego o godz. 12.30. Bezpośrednio po Mszy św. wspólne zdjęcie Piotrów i Pawłów.
Od godziny 15.00 musical pt. „Podróże małej Belonki”.
Uroczyste pożegnanie kutrów o godz. 17.00 – kwadrans wcześniej z kościoła wyruszy procesja z feretronami do portu.
W niedzielę Msze św. odpustowe według stałego porządku.
Sumie odpustowej w niedzielę o godz. 11.30 przewodniczyć będzie prof. Jan Perszon. Sprawowana będzie w intencji oddziału puckiego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, który tego dnia świętuje 60 – lecie powstania. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
Spotkanie zrzeszeńców i gości po Mszy św. na Sali Centrum. Eucharystię zakończy procesja Eucharystyczna. Bardzo proszę, by wzięły w niej udział chorągwie i feretrony.
Proszę też, by dzieci sypały kwiatki przed Najświętszym Sakramentem.
Dziękuję każdemu, kto włączy się w przygotowanie uroczystości odpustowych zwłaszcza władzom miasta i puckiemu oddziałowi ZKP.