Odrodzenie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ w Pucku

Wtorek 26.10.2021 był w pewnym sensie historycznym dla naszej parafii, gdyż tego dnia zainaugurowano działalność Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dokonał tego ks. Bp Wiesław Szlachetka podczas Mszy św. o godz. 18.30. Obecny był też ks. dr Tadeusz Knut proboszcz z Sierakowic i dyrektor arcybractwa w diecezji pelplińskiej.

Po homilii ks. Biskup odebrał przyrzeczenia i wraz z ks. Proboszczem Jerzym Kunca wręczył pamiątkowe dyplomy, medaliki i modlitewniki. Przyrzeczenia złożyło 37 osób w tym ks. Grzegorz Błasiak i ks. Wojciech Ulasiński oraz siostra Rafaela Emilia Rusin.

Członkowie Straży Honorowej odpowiadają na prośbę Pana Jezusa, by wynagradzać Boskiemu Sercu Pana Jezusa za zniewagi jakich doznaje od tych, których odkupił. Każdy obiera jedną godzinę obecności, by codziennie świadomie stanąć przy Panu Jezusie czy to ofiarowując aktualne zajęcia czy modlitwę. Starają się też często uczestniczyć we Mszy św. a w pierwsze piątki przyjmować Komunię św. wynagradzającą. Miesięczne spotkanie odbywa się zwykle w czwartek przed I piątkiem. Zapraszam kolejne osoby – następne zaciąg w pierwszy czwartek grudnia.

tekst: ks. Prob. Jerzy Kunca,
foto: ks. Grzegorz Błasiak, Mariusz Okroj