Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2021

 1. Obchodzimy dziś 100 rocznicę działalności puckiego chóru w odrodzonej Rzeczypospolitej. Chór towarzyszy tej parafii i miastu co najmniej od 175 lat. Niestety z czasu zaboru pruskiego – z czasu zmagań o wiarę i polskość nie zachowały się dokumenty poza rozsianymi w czasie wzmiankami o jego istnieniu. Odrodzenie się chóru nastąpiło po I wojnie światowej na fali entuzjazmu z odzyskanej wolności. To wydarzenie sprzed 100 lat dziś wspominamy gdyż zapoczątkowało ono udokumentowaną działalność w Odrodzonej Polsce. Chór w wolnej już Polsce ulegał różnym przekształceniom by przed 77 laty w 1945 roku osiąść przy parafii jako parafialny chór św. Cecylii. Okrągła 100 rocznica działalności w Niepodległej Rzeczypospolitej to okazja, by podziękować wszystkim, którzy tworzyli ten chór zwłaszcza dyrygentom i rzeszom chórzystów. Najbardziej jednak tym, którzy w naszych czasach piszą jego historię. Podziękowanie dla wszystkich na ręce dyrygentki Pani Mai Muza Kwarta. Dziś, w dniu jubileuszu chór wystąpi na Mszy św. o godz. 11.30. Uroczystą Sumę sprawował będzie bp. Wiesław Szlachetka  a o godz. 16.00 w kościele koncert rocznicowy. Serdecznie zapraszam parafian i gości. Po koncercie dalsze świętowanie obecnych i byłych chórzystów oraz zaproszonych gości.
 2. Trwałą pamiątką rocznicy jest publikacja dotycząca chóru autorstwa Danuty i Jana Dettlaffów oraz odnowiona ze środków parafian empora chóru wraz z prospektem organowym. Renowacja zakończona w miniony czwartek, tym razem nie jest to powrotem do początków ale nową aranżacją kolorystyczną dla scalenia wnętrza. Śmiem twierdzić, że aranżacją udaną. Koszt 124 tysiące zł.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy wielkich świętych: w czwartek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (imieniny siostry Rafaeli), w piątek św. Hieronima, a w sobotę św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
 4. Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu. Spotkanie Róż Różańcowych na Mszy św. o godz. 8.30. Wcześniej o 7.45 rozmyślanie i różaniec. Do chorych księża pójdą o zwykłej porze.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. w Błądzikowie z racji zbliżającego się wspomnienia św. Franciszka.
 6. Od soboty rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Modlitwa różańcowa dla wielu osób jest codzienną modlitwą przez cały rok. W październiku jednak Kościół zachęca, by wszyscy wierzący sięgnęli po tę modlitwę czy to w rodzinach czy też we wspólnotach. W naszym kościele różaniec: w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00 a w niedzielę o godz. 18.00. Wspólny różaniec dla dzieci od przyszłego tygodnia.
 7. Katecheza dla dzieci Komunijnych w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Przypominam rodzicom o bezwzględnym obowiązku regularnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dzieci przygotowujących się do I Komunii. Regularne uczestnictwo we Mszy św. jest najważniejszym punktem przygotowania do I Komunii św. Każdej niedzieli na Mszy św. o godz. 13.15 dzieci komunijne siadają w ławkach dla nich zarezerwowanych.
 8. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w grupach w środę, czwartek i piątek o godz. 17.15 lub 19.10. Miejsca w grupach formacyjnych zostały ustalone z ks. opiekunem. Młodzież będzie uczestniczyła we Mszy św. niedzielnej zasadniczo o godz. 10.00 lub 11.30 w zarezerwowanych ławkach w nawie głównej.
 9. W sobotę 1 października w Lesie Piaśnickim o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. za pomordowanych kapłanów ziemi puckiej. W sposób zorganizowany dotrzeć na uroczystość można albo rowerem dołączając do II Rowerowego Rajdu Piaśnickiego. Zbiórka przy naszym kościele i start rowerzystów (szlakiem leśnym). o godz. 8.45. Można też bez opłaty podjechać podstawionym Autokar zatrzyma się o godz. 10.30 przy stacji benzynowej Lotos (vis a vis) Mc Donalds oraz przy kościele Faustyny. Zapraszam. Szczegółowe informacje na plakatach lub u ks. Grzegorza.
 10. Diecezjalne uroczystości piaśnickie z udziałem Metropolity Gdańskiego ks. Abp Tadeusza Wojdy odbędą się dnia następnego w niedzielę o godz. 11.00.
 11. Prasa katolicka: biuletyn Fara, Gość Niedzielny…         prob. Jerzy Kunca