Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie XII niedziela zwykła

19.06.2022

 

 1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła dziś po sumie parafialnej a w tygodniu do czwartku po wieczornej Mszy św. W czwartek poświęcenie wianków.
 2. W czwartek o godz. 8.30 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Okazja do spowiedzi od godz. 8.00. Życząc dobrych i bezpiecznych wakacji przypominam o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii także w wakacje.
 3. W czwartek też uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin moich poprzedników: ks. prof. Jana Perszona i śp. ks. prob. Jana Felskiego. Pamiętajmy w modlitwie. Wszystkim Janom i Janinom składamy już dziś najlepsze życzenia.
 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia Litanię do Serca Pana Jezusa odmówimy po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.30 przy figurze Pana Jezusa na placu kościelnym. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także święto patronalne sióstr Sercanek. Okazja, by wyrazić wdzięczność za ich ofiarną i cichą posługę.
 6. W sobotę w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Gdańsku Oliwie święcenia diakonatu a w naszej parafii pielgrzymka łodziowa na Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła patronów naszej parafii i rybaków – pierwszy dzień odpustu.
 7. Program uroczystości odpustowych św. Ap. Piotra i Pawła w sobotę:

– godz. 11.00 – wypłynięcie kutrów z portu

– godz. 12.30 – suma odpustowa u stóp Fary. W imieniu Metropolity Gdańskiego uroczystościom przewodniczyć będzie proboszcz Bazyliki Morskiej w Gdyni ks. infułat Edmund Skalski.

– godz. 14.30 występ chóru męskiego Harmonia  z Wejherowa

godz. 15.30 występ zespołu „Wyrwani z niewoli” – świadectwo ewangelizacyjne i koncert „Ku wolności”.

– godz. 17.00 – pożegnanie kutrów

 1. Pielgrzymka rybacka sprowadza do Pucka gości z bliska i daleka. Niektórzy przypływają łodziami inni oczekują na miejscu. Po Mszy św. każdy chce mile i twórczo spędzić czas. Zachęceni udanym festynem rodzinnym w dniu dziecka chcemy w tym roku zaproponować naszym odpustowym gościom coś dla ducha i dla ciała. Dla ciała posiłek a dla ducha koncert. Posiłkiem mają być zupy z kuchni polowej w tym barszcz ukraiński przygotowany przez panie z Ukrainy czy chleb ze smalcem. Chcemy wspólnymi siłami przygotować stoisko z ciastem i kawą. Szukamy osoby chętne do pomocy, gotowe przygotować w domu ciasto czy posłużyć pomocą. Zależy nam na tym by to dzieło było wspólne i integrowało naszych parafian. Całość koordynuje Pan Arek tel. 511 260 400 i do niego proszę zgłaszać chęć pomocy. Pozyskane tą drogą fundusze chcemy przeznaczyć na kolejną akcję. W lutym planujemy zorganizować w parafii „Tydzień rodzin” z ciekawym programem oraz ciekawymi i znanymi ludźmi. Coś dla ducha mają dać zespoły. Hitem odpustowego popołudnia jest zespół „Wyrwani z niewoli”. Artyści wystąpią o godz. 15.30 z koncertem ewangelizacyjnym „Ku wolności” na scenie u stóp Fary. Muzykę przeplatają osobistym świadectwem. Muzycy dzielą się swą wiarą w Boga i dają nadzieję tym co wpadli w sidła takich czy innych nałogów. Sami bowiem w młodości z powodu nałogów dotknęli dna od którego odbili się dzięki Bożej miłości. Ich koncerty gromadzą zwłaszcza młodych ludzi. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie. Zapraszam.
 2. W niedzielę Msze św. odpustowe według stałego porządku. Sumie odpustowej w niedzielę o godz. 11.30 tradycyjnie przewodniczyć będzie prof. Jan Perszon. Wraz z imieninami parafii swoje 65 lecie istnienia obchodzić będzie także pucki oddział ZKP. Po sumie procesja Eucharystyczna.
 3. Uwaga: Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie letnie w poniedziałek po wieczornej Mszy św. ok. godz. 19.10
 4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na GSD.
 5. Za tydzień św. zbiórka do puszek Caritas dla wsparcia najuboższych.
 6. W lipcu i sierpniu wieczorna Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką.

Ks. Prob. Jerzy Kunca