Parafialny wyjazd do Maroka

 
MAROKO 16.09-30.09.2016r.
 
Objazd + wypoczynek w Agadirze – hotel Kenzi Europa.
W programie przewidziano codzienną Mszę św. Opieka duchowa ks. Proboszcz.
 
Organizator: Biuro Turystyczne Exim Turs
 
KOSZT:
4219 zł przy 38 osobach,
4389 zł przy 28 osobach,
4589 zł przy 18 osobach.
W koszcie nie jest wliczony dojazd na lotnisko w Warszawie.
Płatność:
– przy zapisie – 700 zł + dane osobowe (imię i nazwisko, adres, data urodzenia)
– do końca marca – 700 zł
– reszta zależna od ilości uczestników – do 21 sierpnia 2016
 
ZAPISY do wtorku 22.03.2016. We wtorek muszę podać ilość osób i dokonać przedpłatę 700 zł od osoby. Wtedy zostanie ustalony ostateczny koszt (wg tego co wyżej) i podpisana umowa. Proszę zainteresowanych wspólnym wyjazdem o szybką informację: Tel. 502 340 715 a do wtorku wpłatę 700 zł. Wyjazd dojdzie do skutku przy minimum 18 osobach zgłoszonych do wtorku. Czy można się dopisać później? Pewnie tak o ile nadal będzie miejsce w hotelu i samolocie. Ja chętnie przyjmę ale po terminie biuro może mieć inną cenę. Natomiast gdyby okazało się, że ktoś kto się zapisał nie może pojechać to jest możliwość wymiany na inną osobę do 2 dni przed wylotem (dopłata 150 zł). Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy licząc od daty powrotu.
 
PROGRAM:

  1. 1- 7 DNIA Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1625 km.

 
Objazd autokarem. Polskojęzyczny pilot. W autokarze tylko nasza grupa. Trasa: Agadir – Taroudant -Taliouine – Ouarzazate -Zagora – Alnif – Erfoud – Tineghir- Ouarzazate – Marrakesz – Agadir.
 
Agadir – Taroudant ok. 80 km,
Taroudant – Taliouine ok. 105 km ,
Taliouine – Ouarzazate ok. 170 km ,
Ouarzazate – Zagora ok.175 km,
Zagora – Alnif ok. 200 km ,
Alnif – Erfoud ok. 110 km,
Erfoud – Tineghir ok. 145 km ,
Tineghir – Ouarzazate ok. 170 km ,
Ouarzazate – Marrakesz ok. 220 km ,
Marrakesz – Agadir ok. 250 km
 
1 DZIEŃ
Polska – Agadir Zbiórka na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-celna. Przylot do Agadiru, transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.
2 DZIEŃ
Agadir – Taroudant – Taliouine – Ouarzazate Po śniadaniu przejazd do leżącego u podnóża gór Atlasu Wysokiego miasta Taroudant, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg.
3 DZIEŃ
Ouarzazate – Zagora Atlas Film Corporation Studios. Przejazd do Zagory wzdłuż doliny rzeki Draa, najdłuższej marokańskiej rzeki (ponad 1000 km długości), gdzie gaje palmowe przeplątają się z czerwonymi glinianymi Kazbami. W Zagorze zobaczymy słynną tablicę z napisem 52 dni na wielbłądzie do Timbouktu”. Kolejnym punktem będzie Amezrou – miejsce słynące z wytwarzania srebrnej biżuterii. Przejazd do Tamegroute, miasta które zatrzymało się w czasie, a dawniej stanowiącego centrum religijne południa. Spacer uliczkami miasteczka i odwiedzenie pracowni garncarskich – tradycyjnego zajęcia mieszkańców osady. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Zagorze.
 4 DZIEŃ
Zagora – Alnif – Erfoud Po śniadaniu przejazd przez miasteczka Alnif i Tazzarine. Droga wiedzie przez górski krajobraz, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przejazd do Erfoud, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna – zachód słońca nad saharą w niewielkiej oazie Merzouga – wyjazd samochodami terenowymi pod Erg Chebbi i przejażdżka na wielbłądach. Wycieczka dodatkowo płatna, ok. 50 EUR. Nocleg w Erfoud.
5 DZIEŃ
Erfoud – Tineghir – Ouarzazate Po śniadaniu przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Następnie przejazd przez miejscowość El-Kelaa M’Gouna, słynącej z w upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Nocleg w hotelu w Ouarzazate.
6 DZIEŃ
Ouarzazate – Marrakesz Po śniadaniu, przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsca życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przyjazd do Marrakeszu. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawianych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.
 7 DZIEŃ
Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam. Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku. Następnie przejazd do Agadiru przez region Atlasu Wysokiego. Pasmo górskie położone w Maroku na długości 700 km, ze szczytami przekraczającymi 4 000 m n.p.m. to polaczenie głębokich dolin, wijących się miedzy skalistymi szczytami trasy, zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów i niepowtarzalnego kolorytu skał bogatych w minerały. Kolacja i nocleg w Agadirze
8 DZIEŃ
Marrakesz – Agadir Po śniadaniu dla osób kontynuujących wakacje, transfer do wybranego hotelu. Pobyt w Agadirze. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych, płatnych u rezydenta.
 

  1. 8-14 DZIEŃ – Pobyt w Agadirze w hotelu Kenzi Europa, 4*, all inclusive

 
Informacja o hotelu: Położenie: – ok. 150 m od plaży – ok. 300 m od centrum Agadiru – ok. 30 km od lotniska – w okolicy liczne sklepy, bary i restauracje Plaża: – piaszczysta – szeroka, długa, łagodne zejście do morza – publiczna – leżaki i parasole (bezpłatne) – przejście na plażę przez ulicę Pokoje: – klimatyzacja – TV-Sat, telefon, lodówka – płatne sejf (ok. 2,5 eur/dzień), lodówka – łazienka (WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów) – balkon/taras Sport, relaks, rozrywka: Bezpłatne – 2 baseny, zjeżdżalnie, leżaki, parasole i ręczniki plażowe (kaucja) – siłownia, gimnastyka wodna – korty tenisowe – tenis stołowy, rzutki, bule – siatkówka, piłka wodna – boisko do koszykówki i piłki nożnej – animacje dzienne i wieczorne Płatne – oświetlenie kortów tenisowych – sauna, hammam, masaże Dla dzieci: – plac zabaw, miniklub (4 – 12 lat), animacje – brodzik, zjeżdżalnie – łóżeczko dla dziecka do 2 lat (na zapytanie) – wysokie krzesełka w restauracji Wyżywienie: All inclusive: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia w wybranych barach. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane są w godzinach 10:00 – 23:00. Restauracje i bary: – restauracja główna – looby bar Dodatkowe informacje: – internet Wi Fi w lobby (bezpłatny) – kącik internetowy (bezpłatny) – sala konferencyjna (do 40 osób) – kantor, sklepy, fryzjer – hotel akceptuje zwierzęta do 3 kg (na zapytanie) – hotel przeszedł generalny remont zakończony w 2013 r – www.kenzi-hotels.com
 
CENA WYCIECZKI ZAWIERA – przelot na trasie- Polska – Agadir – Polska – podczas części objazdowej zakwaterowanie w hotelach 3*/HB – podczas części pobytowej zakwaterowanie w hotelu Kenzi Europa 4*, All inclusive. Przejazdy klimatyzowanym autokarem – polskojęzycznego pilota i rezydenta – obowiązkowe ubezpieczenie (KL i NW, BAGAŻU, ubezpieczenia od chorób przewlekłych Europaische Reiseversicherung AG) – opłaty lotniskowe i paliwowe
 
DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO – przewodnicy lokalni ok. 32 Euro -bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 32 Euro. -napiwki ok. 16 Euro. -wszystkie opłaty płatne na miejscu u pilota wycieczki (razem ok. 80 Euro)
DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE -napoje do posiłków, dodatkowe imprezy fakultatywne proponowane przez pilota
UWAGI. Wycieczka objazdowa przeznaczona dla osób powyżej 9 roku życia. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.