Pielgrzymka na Sycylię

SYCYLIA Z JEDNODNIOWYM WYPADEM NA MALTĘ

Pielgrzymka organizowana przez parafię p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku

niedziela 14.10 – środa 24.10.2012

 

Dzień 1Niedziela Zbiórka na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 16.00. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Rzymu o godzinie 18.25. Przylot do Rzymu o godz. 20.50. Przejazd autokarem do hotelu w okolicach Avezzano na nocleg.
Dzień 2Poniedziałek Wczesne śniadanie. Przejazd autokarem do  Sanktuarium św. Oblicza w Manopello, a następnie wizyta w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego z VIII w. w Lanciano. Dalsza podróż do San Giovanni Rotondo,  pobyt w Sanktuarium Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3Wtorek Śniadanie, przejazd do Villa San Giovanni, przeprawa promowa na Sycylię. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Giardini Naxos .
Dzień 4Środa Śniadanie, całodzienna wycieczka: Etna (największy czynny wulkan w Europie), Taormina- malowniczo położona miejscowość nad morzem Jońskim, zwiedzanie starówki, teatr Grecki z III w. p.n.e., ruiny zamku na Monte Tauro, katedra, plac Vittorio Emanuele, przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Taorminie.
Dzień 5Czwartek Śniadanie, przejazd do Syrakuzy, Porto Grande, Fonte Aretusa, Tempio di Apollo, słynne kamieniołomy z tzw. Uchem Dionizosa i teatr grecko – rzymski, sanktuarium Matki Bożej Płaczącej – Msza św. w sanktuarium –  dla chętnych opłynięcie łodziami motorowymi półwyspu Ortygia, Dalsza podróż do Pozzallo, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Pozzallo.
Dzień 6Piątek Śniadanie, dla chętnych całodzienna wyprawa na Maltę katamaranem, wypłynięcie z Pozzallo o godz. 9:15, a o godz. 10:45 przypłynięcie do Malty, całodzienna autokarowa wycieczka po wyspie z przewodnikiem i lunchem, powrót do Pozzallo o godz. 20:00, przejazd do hotelu na kolację i nocleg,osoby nie biorące udziału w wycieczce na Maltę odpoczywają na plażach południowej Sycylii (plaże Pozzallo)
Dzień 7Sobota
 
Śniadanie, przejazd do Agrigento, wizyta w Dolinie Świątyń, Góra Monte Pellegrini z Sanktuarium znajdującym się w skalnej grocie (Sanktuarium św. Rozalii), przejazd do  hotelu w Palermo na obiadokolację i nocleg
Dzień 8Niedziela
 
Śniadanie, wizyta w Monreale, a następnie zwiedzanie Palermo: zwiedzanie katedry San Giovanni, Pałac Normandzki, teatr Massimo, plac Pretoria, Capella Palatyna, czas wolny, nocna przeprawa promowa do Neapolu
Dzień 9Poniedziałek
 
Śniadanie, fotograficzna wizyta w Neapolu, przejazd do Pompejów, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, wizyta w antycznym mieście, przejazd do Rzymu z postojem na Monte Cassino (wizyta w opactwie benedyktynów oraz na cmentarzu polskich żołnierzy z okresu  drugiej wojny światowej), obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rzymie.
Dzień 10Wtorek
 
Msza św. przy Grobie Ojca Świętego, Bazylika św. Piotra, czas wolny na Watykanie, spacer po Rzymie barokowym, trasą: Zamek św. Anioła, Plac Navona, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Bazylika Santa Maria Maggiore, kościół św. Piotra w Okowach, Colosseum, Łuk Cesarza Konstantyna, Palatyn, Forum Romanum, Plac Wenecki, Kapitol, Czas wolny, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rzymie
Dzień 11Środa
 
Śniadanie. Przejazd na Watykan. Spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI podczas Modlitwy Anioł Pański. Czas wolny. Katakumby św. Kaliksta, kościółek Quo Vadis, Bazylika św. Pawła za Murami, przejazd na lotnisko Fiumicino w Rzymie. Odprawa bagażowo-biletowa o godzinie 19.25. Godzina 21.25 – wylot do Gdańska. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy o godzinie 23.55. Zakończenie pielgrzymki.

 
Świadczenia:
 

 •  przeloty na trasach Gdańsk-Rzym i Rzym-Gdańsk
 • przeprawa promowa na trasie Palermo- Neapol
 • 9 noclegów w pokojach 2- osobowych z łazienką i WC
 • 1 nocleg na promie (bez wyżywienia)
 • 9 śniadań
 • 8 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przejazdy po Włoszech włoskim autokarem turystycznym zgodnie z programem
 • Msze św. codziennie w miejscach uzgodnionych z opiekunem duchowym grupy

 
Koszt 950 Euro
 
Cena nie zawiera:
 

 • biletów komunikacji miejskiej
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • indywidualnego nagłośnienia

Uwagi:
 

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego

 

BTZ „KASZUB TRAVEL

ZDZISŁAW KOLIŃSKI

83-400 KOŚCIERZYNA, RYNEK 4

tel. (058) 686 55 29, fax. (058) 686 57 65

www.kaszubtravel.pl  e-mail: biuro@kaszubtravel.pl

 
Spotkanie informacyjne z przedstawicielem biura w niedzielę 11 marca o godz. 15.00. Przedpłata na bilet lotniczy – 250 Euro. Przedpłata albo na spotkaniu informacyjnym albo do 20 marca na konto biura lub w parafii.
Zapraszam                                                                             ks. Jerzy Kunca