Pielgrzymka Rowerowa Gdańska Matemblewa – 18.07.2020 r.

18 lipca br., w sobotnie przedpołudnie międzyparafialna grupa rowerzystów z puckiej Fary oraz par. pw. św. Jana z Ket w Rumi Janowie  wyruszyła na rowerach do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie.
Trasa liczyła ok. 46 km.
Początek był przewidziany na placu paraf. w Rumi Janowie, następnie ścieżkami rowerowymi i pięknymi leśnymi szlakami (głównie szutrowymi) przez Demptowo, Witomino, Karwiny i Fikakowo w Gdyni, Gdańską Osowę, Owczarnię i Dolinę Radości, skąd było już blisko do celu, czyli Diecezjalnego Sanktuarium M.B. Brzemienneej w Gdańsku Matemblewie.
Po drodze pielgrzymi zatrzymywali się na wspólną modlitwę różańcową i oczywiście na krótki odpoczynek oraz posilenie się podręcznymi „zapasami kalorii”. Dziękujemy za życzliwość spotkanym parafianom: przy parafii św. Jana z Kęt w Rumi-Janowie; parafii pw. Podwyższenia Krzyża w Gdyni Witominie, szczególnie za pomoc udzieloną pielgrzymom w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Gdyni Karwinach, także za możliwość nawiedzenia terenu budowanej świątyni pw. św. Karola Boromeusza w Gdyni-Fikakowie oraz pięknie zmodernizowanej świątyni w Gdańsku-Osowej.
Na koniec, w sposób szczególny dziękujemy za przyjęcie nas na kawę i ciastko przez ks. Radosława Bellinga, obecnie wikariusza parafii w gdańsku-Matemblewie, który kilka lat temu posługiwał w puckiej Farze!
Na końcu pozostało „zjechanie” z Matemblewskiego wzgórza do stacji SKM Gdańsk-Wrzeszcz, skąd sprawnie mogliśmy wrócić do Rumi Janowa a stamtąd już do domów, autami z umocowanymi w uchwytach rowerami.
Katarzyna i Lubomir Szmyt, ks. Grzegorz Błasiak