W związku z zagrożeniem epidemicznym i zarządzeniami władz w głównych uroczystościach Triduum Paschalnego (te podkreślone) w naszym kościele mogą uczestniczyć posługujący oraz 40 parafian a pozostali na placu kościelnym lub w domach drogą internetową.
I DZIEŃ TRIDUUM. USTANOWIENIE EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA ORAZ MĘKA I ŚMIERĆ (od czwartkowego wieczoru do Liturgii Wielkiego Piątku)
WIELKI CZWARTEK WIECZÓR
Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.30 – rozpoczęcie Triduum
Pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.
Adoracja indywidualna w Ciemnicy do godz. 24.00
WIELKI PIĄTEK
7.00 – Jutrznia i Godzina Czytań – kapłani i siostry
15.00 Droga Krzyżowa w kościele zakończona Nowenną do Miłosierdzia Bożego
17.45 – Gorzkie Żale – 3 części
godz. 18:30 – Liturgia Wielkopiątkowa.
Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00.
Pamiętajmy o zachowaniu postu ścisłego w duchu zadośćuczynienia za grzechy nasze i świata oraz spraszania Bożego Miłosierdzia. Post ścisły polega nie tylko na tym, że nie spożywamy potraw mięsnych ale dodatkowo zachowujemy wstrzemięźliwość – jeden posiłek do syta a dwa pozostałe z umiarem.
II DZIEŃ TRIDUUM. SPOCZYNEK W GROBIE
(od piątkowego wieczoru do nocnej Wigilii Paschalnej z soboty na niedzielę) Po zakończeniu Liturgii Wielkopiątkowej przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego.
– Adoracja indywidualna w sobotę od 7.00 do 20.00.
– Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 13.00.
– 15:00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego – drugi dzień nowenny
– Post w Wielką Sobotę jest zalecany ale nie jest obowiązkiem.
III DZIEŃ TRIDUUM. WIELKANOC
Noc Paschalna – noc Zmartwychwstania i dzień ukazania się Chrystusa.
–Wigilia Paschalna o godz. 20.00 w sobotę zapoczątkowuje Wielkanoc – Wielką Noc.
Nie ma w roku ważniejszej uroczystości jak ta. Tej nocy Bóg wyprowadził Izraelitów z niewoli egipskiej, tej nocy Pan Jezus przeszedł ze śmierci do życia, tej nocy poprzez chrzest przeprowadza dziś ze śmierci grzechu ku życiu wiecznemu z Bogiem.
-W Wielkanoc (niedziela) o godz. 6.00 rano ogłoszenie Zmartwychwstania przy Grobie Pańskim i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zgromadzonych w kościele i na zewnątrz oraz łączących się z nimi poprzez środki przekazu. Pozostałe Msze św. wielkanocne według niedzielnego porządku. Trzeci dzień nowenny o godz. 11.15. Zakończenie Triduu