PZ Caritas Fara Puck – nowe inicjatywy XI 2022

„Ci co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą.” Iz 40, 3
 W listopadzie obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Parafialny Zespół Caritas włączył się w akcję „Słodka Paczka” – podziel się z tym co masz. Przed Mszami św. do koszy przy kościele można było wrzucić różne słodycze: czekolady, batony, cukierki, ciastka… dla ubogich i bezdomnych z naszej parafii.
? Z tych darów nie planujemy zrobić i rozdawać paczek ale będzie to taki słodki dodatek dla każdego, kto w Caritasie szukać będzie wsparcia. Taki gest życzliwości i ludzkiego potraktowania kogoś, kto potrzebuje wsparcia.
07.11.2022r. – DZIEŃ SENIORA-  zorganizowano w parafii wspólną Mszę św. w intencji seniorów oraz spotkanie z seniorami przy ciastku i kawie w folklorystycznej oprawie kabaretu.
? Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na mikrogranty. Parafialny Zespół Caritas w Pucku znalazł się w gronie laureatów.
Konkurs miał na celu realizację lokalnych inicjatyw międzypokoleniowych oraz integrujących i aktywizujących środowiska senioralne w parafiach oraz wspieranie działań wynikających z potrzeb danej wspólnoty senioralnej w parafii, szczególnie najbardziej potrzebujących seniorów i wolontariuszy senioralnych.
Realizacja projektu odbędzie się dnia 13 listopada 2022r.
 tekst i foto: Małgorzata Markowska