Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. W Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. według niedzielnego porządku – nie ma tylko wieczornej Mszy św. Wobec faktu, że coraz częściej także ludzie wierzący ograniczają praktyki religijne tylko do odwiedzenia grobów przypominam, że katolików tego dnia obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. Nawiedzenie cmentarza należy już do Dnia Zadusznego i nie jest obowiązkowe a jedynie zalecane. Odwiedzając cmentarz do 8 listopada i modląc się za zmarłych możemy codziennie zyskać odpust zupełny dla zmarłych czyli darowanie kar za ich grzechy. Warunkiem dodatkowym jest oczywiście stan łaski uświęcającej i pragnienie życia w świętości.
  2. W czwartek Dzień Zaduszny – czyli dzień szczególnej troski o zmarłych. Obchód Dnia Zadusznego rozpoczynamy popołudniowym nawiedzeniem cmentarza w dniu 1 listopada a kończymy ostatnią Mszą św. w dniu 2 listopada.

W środę 1 listopada procesja na cmentarze wyruszy ok. 14.00 z Fary. Wcześniej o 13.15 Msza św. Procesja najpier pójdzie cmentarz św. Jerzego, następnie Przy Dworcu a na końcu Nad Zatoką – tam homilia. W tym dniu przy wejściu na cmentarze ofiarą do puszki można wesprzeć funkcjonowanie hospicjum. Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 6.30, 8.30 – wspólna z kartek, o 17.15 i 18.30. Rodziny parafian, którzy zmarli w ostatnim roku zapraszam w czwartek w Dzień Zaduszny na Mszę św. o godz. 17.15 (przynieśmy i ustawmy przy ołtarzu znicze z ich imionami). Msza św. za zmarłych w Hospicjum w roku minionym odbędzie się w naszym kościele w sobotę 4 listopada o godz. 17.00.

  1. Zachęcam, by na zbliżające się dni przygotować się poprzez spowiedź. We wtorek spowiedź rano od godz. 8.00 a wieczorem od 18.00 i w trakcie modlitewnego czuwania.
  2. Wypominki oraz Msze św. zbiorowe jeszcze w tym tygodniu można składać w kruchcie bocznej kościoła i biurze parafialnym. Wypominki listopadowe łączymy z różańcem od 1 do 8 listopada, roczne z koronką do miłosierdzia Bożego zawsze kwadrans przed sumą a Mszę św. zbiorową za zmarłych sprawujemy w wyznaczone dni listopada.