Uroczystości i KONCERT w 101 rocz. zaślubin Polski z Morzem

Przedpołudniowe uroczystości 10 lutego 2021 r. były mocno ograniczone w formie zewnętrznej przez obostrzenia związane z trwającą pandemią koronawirusa. Także obfite opady śniegu nie ułatwiały przygotowań i oczekiwania.
(w porcie – ok. 9.15 nieoficjalna wizyta prezydenta RP i złożenie wiązanki kwiatów przy słupku zaślubinowym)
Przy (w) farze:
I/ Zgodnie z zapowiedziami pod tablicą upamiętniającą 100 rocz. zaślubin Polski z Morzem m.in delegacja Związku Piłsudczyków RP złożyła przy frontonie puckiej Fary wiązankę kwiatów.
O godz. 10.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przew. ks. Bpa Wiesława Szlachetki, oraz przy udziale ks. Infułata Edmunda Skalskiego, ks. dziek. Piotra Pastewskiego, ks. prob. Jerzego Kuncy i kilku innych kapłanów związanych z tradycją morską. W Eucharystii uczestniczyła także delegacja władz miasta Pucka i zaproszeni goście oraz ograniczony (z konieczności) zastęp pocztów sztandarowych.
(w porcie – cd. miejskie uroczystości)
II/ Koncert patriotyczny w wykonaniu tercetu wokalno-instrumentalnego z Cieszyna uświetnił popołudnie. Trzeba przyznać, że prawdziwie polskie i kaszubskie teksty i melodie wyzwoliły w zgromadzonych niezapomniane wrażenia duchowe i estetyczne.
tekst/foto: ks. Grzegorz Błasiak