Remonty

Troska o świątynię i budynki kościelne to jedno z zadań proboszcza i całej parafii. Duszpasterstwo wymaga normalnych zewnętrznych warunków, a zaniechanie troski o obiekty powoduje zwielokrotnienie wydatków w przyszłości.

Wielki wysiłek odnowy kościoła w Pucku i towarzyszących mu obiektów zapoczątkował ks. prob. Jan Perszon w latach 2000 – 2005. Wymieniono wówczas dach kościoła, oczyszczono cegły i uzupełniono ubytki elewacji, zagospodarowano plac kościelny i wyremontowano organistówkę. W tym też czasie zbudowano budynek Centrum tworząc przed nim parking.

Rozpoczęte remonty intensywnie kontynuowane są do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że ten wysiłek parafian jest w wielu miejscach już wyraźnie widoczny. Tak bez wątpienia jest w kościele, a w plebanii i budynku katechetyczno – rekolekcyjnym przebudowy wraz z kapitalnym remontem zakończono. Wiele też już zrobiono w budynku gdzie mieszkają siostry, organistówce i w Centrum Duszpastersko – Kulturalnym. Przedstawiam poniżej zarys najważniejszych przedsięwzięć

Wyżej wymienione lata prac to owoc zaangażowania i życzliwości parafian. Jeśli do tego jest jasny plan działania oraz konsekwencja i systematyczność to widać owoce. Mam nadzieję, że uda nam się zachować tempo i wszystkie budynki odpowiednio przygotowane zaczną pełnić swe docelowe zadania.