Wielkanocne upominki dla najuboższych

Trwająca nadal pandemia  uniemożliwiła szereg zadań, planów i działań mających na celu pomoc naszym podopiecznym. Podobnie jak rok temu niemożliwe było przeprowadzenie w sklepach akcji „Tak Pomagam”.
Tuż przed Świętami nadeszła nadzieja, z sercem na dłoni pojawiła się osoba, która z własnej woli złożyła ofiarę na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących. Dodatkowo Lidl sam na własną odpowiedzialność w porozumieniu z Caritas zebrał około 20 kg żywności. Należało się sprężyć, bo czasu było niewiele.
W związku z tym Pani Prezes  Katarzyna Szmyt z ofiarowanej przez darczyńcę kwoty zakupiła niezbędne produkty i osobiście przygotowała 40 paczek.
W Wielką Sobotę paczuszki zostały wydane tym najbardziej potrzebującym, co sprawiło Im ogromną niespodziewaną świąteczną radość.
Tym bardziej Parafialny Zespół Caritas składa ogromne podziękowania anonimowej ofiarodawczyni, bo to głównie dzięki Niej możliwe było zakupienie żywności ️️ a wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego byśmy mogli przekazać świąteczne paczuszki potrzebującym chylimy czoła i mówimy Bóg Zapłać ️️
Gdyby nie Wasza comiesięczna ofiara do puszek, nie moglibyśmy pomóc schorowanym i starszym osobom przy wykupie leków z apteki i innych niezbędnych potrzebach dnia codziennego.
Wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać ️ z pamięcią w modlitwie
Parafialny Zespół Caritas ️️️️
Tekst i foto: Małgorzata Markowska