Wigilia Wszystkich Świętych

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku odbyło się po raz kolejny radosne czuwanie i uwielbienie.
Po południu w kościele spotkały się dzieci, przebrane za świętych i błogosławionych lub aniołów. Po artystycznym wstępie w świątyni dzieci wraz z rodzicami i prowadzącymi (min. ks. Piotr Zieleziński, P. Halina Świątecka i Siostra Rafaela) udali się w barwnym korowodzie świętych przez pucki rynek aby następnie w Sali bł. Bp. Dominik radować się podczas wspólnej zabawy – Balu Świętych. Dziękujemy Panu Mariuszowi i współpracownikom za obsługę.
Natomiast wieczorne spotkanie (przygotowane przez ks Artura, Katechetki i młodzież) rozpoczęło się procesją z relikwiami świętych i błogosławionych, których nieśli przedstawiciele młodzieży i wiernych. Relikwiarze ustawione na specjalnie przygotowanej dekoracji przed ołtarzem zostały przedstawione w krótkich komentarzach. Potem były krótkie scenki. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu było uwielbienie i śpiewy. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyły spotkanie.
Przy wyjściu każdy otrzymał słodki upominek z krótką myślą świętego lub błogosławionego.


tekst i foto: ks. Grzegorz Błasiak