WSCHODNIE WYBRZEŻE STANÓW ZJEDNOCZONYCH…

WSCHODNIE WYBRZEŻE  STANÓW ZJEDNOCZONYCH NOWY JORK –  NIAGARA – WASZYNGTON –  FILADELFIA – NOWY JORK 29.04-08.05.2016

 PARAFIA ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W PUCKU OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ JERZY KUNCA

 

Dzień I29.04.2016
Piątek
Zbiórka na  lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie, odprawa bagażowo biletowa, następnie wylot do Nowego Jorku przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Nowego Jorku, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
Dzień II30.04.2016
Sobota
Śniadanie, zwiedzanie Nowego Jorku z przewodnikiem: Dolny Manhattan: Wall Street, Giełda Nowojorska, Chinatown, Battery Park, Flatiron Building, Empire State Building, Górny Manhattan: Times Square, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Park Centralny. Czas wolny w porze popołudniowej, obiadokolacja, powrót do hotelu na nocleg.
Dzień III01.05.2016
Niedziela
Śniadanie, przejazd przez Binghamton i dalej przez Finger Lakes Counrty do  wodospadu Niagara. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Niagara Falls.
Dzień IV02.05.2016
Poniedziałek
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z największych cudów przyrodniczych świata- wodospad Niagara -widoki  ze strony USA jak i od strony Kanady, widok na Horsehoe Falls kaskady wielkiego wodospadu (kaskada) ta skierowana jest w kierunku Kanady i uważana jest za najbardziej godną podziwu. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień V03.05.2016
Wtorek
 
Śniadanie. Rano wyjazd na południe w kierunku miasteczka Gettysburg w stanie Pennsylvania. Po drodze zatrzymamy się dla zdjęć w miasteczku Warsaw i po wjechaniu do Stanu Pennsylvania zobaczymy z kilku punktów widokowych – Wielki Kanion Pennsylwanii. Po kilku godzinach jazdy dotrzemy do miasta Harrisburg, w pobliżu którego znajduje się słynna fabryka czekolady Hershey, którą zwiedzimy. Okazja do skosztowaniu różnych smaków czekolady i słodkich zakupów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Gettysburgu.
Dzień VI04.05.2016
Środa
Śniadanie. Od rana zwiedzanie miejsca słynnej bitwy z 1863r, w czasie którego będzie okazja poznać historie wojny secesyjnej. W muzeum zobaczymy ogromny obraz wzorowany na Panoramie Racławickiej ukazujący ogrom całej bitwy. W tej bitwie walczyło blisko pięć tysięcy Polaków, w większości po stronie Północy we własnym oddziale zorganizowanym przez Włodzimierza Krzyżanowskiego, który za męstwo i wierność został mianowany generałem przez Prezydenta A. Lincolna. Następnie przejazd do Waszyngtonu. Zakwaterowaniu w hotelu. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy USA. Program zakończymy zwiedzeniem słynnego Muzeum Lotnictwa i Kosmosu „Air and Space Muzeum”. Dalsza podróż po stolicy Stanów Zjednoczonych Waszyngtonie-wycieczka po mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.
Dzień VII05.05.2016
Czwartek
Śniadanie. Zwiedzanie głównych atrakcji stolicy, takich jak: Kapitol, Pomnik Waszyngtona, Muzeum Linkolna, Biały Dom, grób prezydenta Kenned’ego na Cmentarzu Arlington, wizyta w Instytucie Smithsonian. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień VIII06.05.2016
Piątek
Śniadanie. Przejazd do Filadelfii. Wizyta w Independence Hall i przy Dzwonie Wolności (Liberty Bell), jak również Congres Hall, Betsy Ross House, Ben Franklin’s Print Shop oraz przy schodach Rocky’ego Dalsza podróż do Nowego Jorku. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień IX07.05.2016
Sobota
Śniadanie. Czas wolny przed południem. Transfer autokarowy na lotnisko. Odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Dzień X08.05.2016
Niedziela
Przylot na  lotnisk w Gdańsku – Rębiechowie.  Zakończenie wyjazdu.

 

CENA: 9.960,00 zł

ŚWIADCZENIA:

 • przelot na trasie Gdańsk – Nowy Jork – Gdańsk,
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą wycieczki,
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna – wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych),
 • opieka pilota przewodnika z językiem polskim,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

CENA NIE ZAWIERA:

 • wizy do USA,
 • napiwków dla przewodników i kierowcy (ok. 6 USD dziennie),
 • napiwków zwyczajowych (restauracje, hotele),
 • napojów do posiłków.

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • paszport ważny minimum 1 rok od daty wyjazdu,
 • paszport do wizy należy złożyć zgodnie z wytycznymi dołączając wniosek wizowy i aktualne kolorowe zdjęcie o wymiarach: kwadrat o boku 5 cm,
 • dopłata do pokoju 1 os 650 USD,
 • cena uzależniona od kursu dolara.