ZIEMIA ŚWIĘTA – 9 dni

KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE
Biuro Agencyjne w Gdyni, Sieroszewskiego 20 tel/fax: 58 620 42 73
czynne w poniedziałki, środy, piątki 10.00 – 16.00
www.pielgrzymkizagraniczne.pl biuro@pielgrzymkizagraniczne.pl

ZIEMIA ŚWIĘTA – 9 dni
20 – 28.02.2013

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk – Rębiechowo godz. 16.00 odprawa i odlot do Warszawy, stamtąd o 22.55 odlot do Tel Avivu.
DZIEŃ 2 – BAZYLIKA GROBU ŚWIĘTEGO i SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI
Przylot na lotnisko w Tel Avivie, transfer do hotelu. Śniadanie… i uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Świętego. Zwiedzimy bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Po południu pojedziemy na Syjon chrześcijański (wspaniały widok na górę Oliwną i okolicę) – zwiedzimy kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik i grób Dawida. Będziemy też w Bazylice Zaśnięcia Najświętszej Maryi i Panny. Msza Święta w Wieczerniku franciszkańskim.
DZIEŃ 3 – GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA
Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do nieba. Zwiedzimy kościół Pater Noster i piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego i pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia NMP. Po południu – Droga Krzyżowa. Pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Potem czas na nawiedzenie Kalwarii i Grobu Świętego. Msza Święta na Górze Oliwnej.
DZIEŃ 4 – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ
Rankiem Msza Święta. Po śniadaniu pójdziemy do Starej Jerozolimy. Będziemy w kościele św. Anny, następnie zobaczymy Ścianę Płaczu. Pójdziemy do dzielnicy ormiańskiej, skąd do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu czas wolny na indywidualne zakupy i przemyślenia.
DZIEŃ 5 – GALILEA
Po śniadaniu pojedziemy do Nazaretu. Będziemy się modlić w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy też kościół św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej i Hajfy. Tu zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich) powrócimy do Jerozolimy. Msza Święta w Nazarecie.
DZIEŃ 6 – GALILEA
Najpierw dotrzemy do Góry Tabor, na szczyt wjedziemy taksówkami. Potem, krótki odpoczynek nad rzeką Jordan. Z Tyberiady popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny synagogi. W Tabgha zwiedzimy kościół Prymatu św. Piotra (miejsce, gdzie Pan Jezus przekazał św. Piotrowi najwyższą władzę w Kościele) oraz kościół Rozmnożenia Chleba. Po zwiedzeniu świątyni na Górze Ośmiu Błogosławieństw, udamy się w drogę powrotną do hotelu. Msza Święta na górze Tabor lub na Górze Błogosławieństw.
DZIEŃ 7 – BETLEJEM – AIN KAREM
Rankiem pojedziemy do Betlejem, aby zwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Zobaczymy także kościół św. Katarzyny, Grotę Mleczną i Pole Pasterzy. Potem pojedziemy do Ain Karem, gdzie zwiedzimy kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.
DZIEŃ 8 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE
Dzień relaksu. Po śniadaniu zobaczymy słynne drzewo Sykomory i Górę Kuszenia, następnie przez Pustynię Judzką, pojedziemy w okolice słynnej góry Masada. Wrócimy nad Morze Martwe i będziemy odpoczywać, korzystając z kąpieli.
DZIEŃ 9 – POWRÓT DO POLSKI
Wczesnym rankiem ok. godz. 1.30 pojedziemy do Tel Awiwu, skąd odlecimy do Warszawy.
ŚWIADCZENIA: przelot samolotem Gdańsk/Warszawa – Tel Awiw – Warszawa/Gdańsk, przejazdy autokarem klimatyzowanym, 7 noclegów w hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych z łazienkami, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie), rejs statkiem przez J. Galilejskie, taksówka na G. Tabor, opieka przewodnika, ubezpieczenie NW i KL.
Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji.
Cena: 2300 zł + 520$ płatne na konta KBP w Polsce + 80$ płatne w Ziemi św.