Zimowisko Zespołu Teatralno-Ewang. w Piwnicznej (Beskid Sądecki)

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 2019  Grupa Ewangelizacyjno-Teatralna z naszej parafii przybył do Piwnicznej – kilkutysięcznego uroczego, miasteczka w dolinie Popradu. Przebywając przez tydzień w sercu Beskidu Sądeckiego (najwyższy szczyt – Radziejowa 1262 m.n.p.m.) mogliśmy nie tylko odpocząć od codziennych zajęć (szkolnych ;-), ale także doświadczyć życzliwości miejscowych mieszkańców, szczególnie Sióstr Miłosierdzia z Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego. Codzienna Eucharystia, wspólna modlitwa, spotkania integracyjne w świetlicy lub ze świadkami wiary były prawdziwym ładowaniem duchowych akumulatorów.
Szczególną okazją do wielu niezapomnianych wrażeń stały się codzienne wycieczki w różne zakątki tego pięknego regionu Polski, uwiecznione na zdjęciach zaprezentowanych w ogólnym zarysie w fotogalerii:
nr pliku:
100 – 107 – ogólny widok na stare centrum Piwnicznej i Górę Kicarz (704 m.n.p.m).
200 – 202 – wycieczka do Starego Sącza (m.in. Stary Klasztor, Ołtarz papieski i Muzeum JPII).
300-316 – Wycieczka piesza na Górę Niemcowa (1001 m.n.np.m.) w Paśmie Radziejowa, z niezapomnianym postojem w bacówce u p. Jerzego.
400-408 Wycieczka na stoki k. Małej Wierchomli (ks. Grzegorz na nartach a grupa zwiedziła pobliski szlak do bacówki).
500-506 – Wycieczka autobusowa do Krynicy – Zdroju (słynnego przedwojennego kurortu górskiego) – m.in. smakowaliśmy wód leczniczych
600-620 Wycieczka busem na pobliską Słowację do zamku-warowni i stolicy dawnego polskiego Spiszu oraz na stary rynek w Starej Lubowli
700-ostatni posiłek w Domu Rekol.-Wyp. w Piwnicznej
701- przesiadka. Oczekiwanie na pociąg na dworcu kolejowym w Tarnowie.
tekst: ks. Grzegorz Błasiak;  foto: ks. Grzegorz i S. Aleksandra
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i realizacji naszego zimowego wyjazdu, a szczególnie Ks. Proboszczowi Jerzemu Kunca.