Zjazd rycerzy

Sobota – 11.06.2022 r

 W ramach formacji dzieci z parafialnej wspólnoty „Rycerstwa Niepokalanej (stopień B)” wyruszyli wraz z opiekunami: p. Haliną oraz ks. Wojciechem aby wziąć udział w dorocznym ogólnopolskim spotkaniu w Malborku.

Tam młodzi rycerze walczyli w szlachetnych zawodach zręcznościowych oraz duchowo wzbogacili się niezmiernie biorąc udział we Mszy św. w słynnej kaplicy na Zamku.

foto: ks. Wojciech Ulasiński

 

PIELGRZYMKA PIESZA

Sobota – 11.06.2022 r WYJŚCIE do SANKTUARIUM w WEJHEROWIE

 6.45 Pielgrzymi w Puckiej Farze otrzymali na pożegnanie i szczęśliwą oraz owocną duchowo drogę błogosławieństwo kapłańskie przez ręce żegnającego ks. proboszcza Jerzego Kuncy. Po rozwinięciu szyku grupy uczestnicy wyruszyli ze śpiewem i modlitwą.

W parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku w sobotę ok 7.30 spotkali się pielgrzymi z 5-ciu parafii:

św. Apostołów Piotra i Pawła (Fary) Puck i św. Faustyny Puck oraz połączona grupa parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Władysławowa, Bożego Miłosierdzia z Chłapowa oraz Narodzenia NMP ze Swarzewa.

Po wspólnej drodze ze śpiewami w wykonaniu zespołu młodzieży z Władysławowa i świadectwem pielgrzymowania ks. Roberta z Władysławowa oraz modlitwą (różańcową, koronką do Bożego miłosierdzia) inicjowanymi przez innych księży wikariuszy z poszczególnych parafii: ks. Grzegorza z puckiej Fary, ks. Karola ze św. Faustyny.

Po wyruszeniu  z ostatniego postoju w lesie pod Wejherowem dołączyły grupy parafie ze Strzelna, Starzyna i Leśniewa wraz ze swoimi duszpasterzami.

tekst/foto: ks. Grzegorz Błasiak

Niedziela – 12.06.2022 r POWRÓT z WEJHEROWA do PUCKA

Po głównych uroczystościach, w których brały udział także reprezentacje parafii Dekanatów Morskiego, Puckiego i Żarnowieckiego uczestnicy zaczęli rozchodzić się grupami w kierunku swoich miejscowości. Grupa pucko-nadmorska wyruszyła sprzed Klasztoru OO. Franciszkanów ok. 13.00

Taką samą drogą jak sobotnią przyszli, taką powrócili szczęśliwie pod opieką ks. Wojciecha Ulasińskiego pielgrzymi opromienieni słoneczną i nieco wietrzną aurą kończącej się tegorocznej wiosny.

ok. 18.15 nastąpiło wejście powracającej grupy do puckiej Fary., których przed świątynią powitał znakiem święconej wody i na końcu po modlitwie pobłogosławił wikariusz, ks. Grzegorz.

tekst/foto: ks. Grzegorz Błasiak
DODATKOWA RELACJA

SPOTKANIE WYJAZDOWE KAPŁANÓW z DEKANATU PUCK

wtorek – 07.06.2022 r.

Zgodnie z dyspozycją Metropolity Gdańskiego, ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy ostatnie spotkanie kapłanów Dekanatu Puck odbyło się w czerwcu w formie spotkania wyjazdowego w regionie.

W tym roku księża najpierw dotarli do Sanktuarium Piaśnickiego na wspólną modlitwę i patriotyczną refleksję  a następnie dotarli do Nadola nad Jeziorem Żarnowieckim. Tam dzięki wielkiej życzliwości Dyr. Piotra Książka (oraz jednego z inżynierów) mogliśmy zapoznać się ogólnie z historią budowy i zasadami eksploatacji Elektrowni Szczytowo-Pompowej „Żarnowiec” podczas wspólnego spaceru na terenie hali głównej oraz zbiornika górnego.

Potem był jeszcze czas dla chętnych na przejażdżkę pontonem motorowym, wejście na ściankę wspinaczkową oraz oczywiście wspólny obiad i deser-niespodziankę od życzliwych parafian. Piękna pogoda, która nam cały czas towarzyszyła odczytaliśmy, jako wyraźny znak od Pana Boga Jego błogosławieństwa na czas tego spotkania.

tekst/foto: ks. Grzegorz Błasiak