Pd: Odpust św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku i pożegnanie s. Aleksandry Nosalskiej.

W sobotę na błoniach portu rybackiego w Pucku, pod murami  Morskiej Fary Rzeczpospolitej odbyła się pierwsza część tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła związana z Morską Pielgrzymką Rybaków.
Ponieważ wyjątkowo nie był obecny żaden biskup gdański (z powodu odbioru w Rzymie paliusza przez Metropolitę Gdańskiego) uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. prof. Jan Perszon. Tradycyjnie była tego dnia piękna pogoda i więcej uczestników niż rok wcześniej (poluzowanie obostrzeń sanitarnych).
W niedzielę, parafialnej sumie odpustowej o godz. 11.30 tradycyjnie przewodniczył ks. prof. Jan Perszon Tak więc w ciągu dwóch dni dawny proboszcz puckiej Fary wygłosił homilie w trzech wersjach (natomiast przywiezione materiały duszpasterskie dla wiernych tym razem związane były z osobą sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego).
Pod koniec niedzielnej sumy odpustowej miało jeszcze bardzo wzruszające wydarzenie – oficjalne podziękowanie i pożegnanie S. Aleksandry Nosalskiej przez ok. 8 lat posługującej na terenie naszej parafii. W imieniu wdzięcznych parafian wystąpiły przedstawiciele: z grupy „Bielanek”, młodzież z Zespołu Ewangelizacyjno-Teatralnego oraz ks. Proboszcz Jerzy Kucna.
Siostra Aleksandra otrzymała m.in. piękne tablo parafialne ze słowami podziękowania (zob. tekst w ostatnim obrazie tej części fotogalerii).
DODATEK SPECJALNY!
S. Aleksandra (nieoficjalnie tydzień wcześniej) pożegnała się z Archidiecezją Gdańską podczas Pielgrzymki do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie i świątyń na Starym Mieście w Gdańsku.
tekst i foto: ks. Grzegorz Błasiak