KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA

W 2006 r. grupa przyjaciół Radia Maryja postanowiła się zorganizować i pod nazwą Koło Przyjaciół Radia Maryja rozpocząć działalność wspierając modlitewnie, finansowo i programowo to Radio. Nasze Koło wcześniej zgłoszone do R.M. z siedzibą w Toruniu, zainaugurowało we wrześniu 2006 r. comiesięczne nabożeństwa różańcowe i eucharystyczne w intencji Ojca Świętego, kapłanów, Ojczyzny, redaktorów i słuchaczy Radia Maryja. Po Mszy św. odbywają się stałe spotkania w salce katechetycznej słuchaczy i przyjaciół Radia Maryja. Zostaliśmy tym samym włączeni w wielką rodzinę słuchaczy w Polsce i na całym świecie.

Nie jesteśmy tylko słuchaczami modlącymi się przy radiu i za radio, ale czujemy się przede wszystkim działaczami dążącymi do propagowania tych wartości i ideałów, jakie głosi Radio Maryja.

Nasze Koło na przestrzeni lat włączyło się do szeregu akcji inicjowanych przez Radio Maryja w Toruniu. Efekty były i są różne, nie zawsze po naszej myśli, ale poczucie spełnionego obowiązku w obronie sprawiedliwości pozostało. Jesteśmy świadomi, że nasze modlitwy, ofiary pieniężne i interwencje w słusznych sprawach mają wpływ na stały rozwój Radia Maryja.