Remonty 2010

Zapraszamy do galerii foto >>>kliknij <<<

–          Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną inwestycją 2010 roku byłomalowanie kościoła. Na zasadzie konkursu ofert i po rozmowie z wykonawcami komisja wybrała ofertę Pana Gostkowskiego. Firma wywiązała się doskonale z podjętego zadania, mimo, niesprzyjających warunków. Styczeń i luty okazały się wyjątkowo mroźne. Stara farba została zeskrobana na całej olbrzymiej powierzchni, ubytki uzupełniono. Firma położyła też wierzchnią warstwę tynku renowacyjnego na wcześniej ułożone tynki renowacyjne dając im gładkość. Poprawiono też krzywizny pozostawione przez tynkarzy. Dodatkowo wykonano otwory wentylacyjne w sklepieniach. Użyto farb krzemianowych. Koszt całości 120 tys. Zł.

>>>>>>Galeria remontu malowanie kościoła<<<<

–    Kapitalny remont kościoła wraz z malowaniem wymusiły rozszerzenie prac owymianę instalacji elektrycznej w zakrystii i w tych częściach kościoła gdzie pozostawała stara instalacja. Wysłużona i tylko częściowo sprawna była też tablica rozdzielcza. Nadto jej umieszczenie nie pozwalało w pełni wykorzystać pomieszczenia. Brakowało również zabezpieczeń PPoż. Przy okazji dostosowania się do aktualnych wymogów bezpieczeństwa przeniesiono tablice rozdzielcze, liczniki i inne urządzenia w inne miejsce. W ten sposób otworzył się dostęp do niewykorzystanej przestrzeni za ołtarzem św. Antoniego. Wystarczyło ją obudować tworząc pomieszczenie i połączyć z już istniejącą zakrystią, by uzyskać przyzwoitą przestrzeń nowej zakrystii. Dzięki temu nie ma już potrzeby powiększania zakrystii. Przy okazji ułożono ogrzewanie podłogowe w zakrystii i nową posadzkę. Prace elektryczne  remontowe trwały dwa miesiące – styczeń i luty.

>>>>>>Galeria remontu zakrystii kliknij<<<<

–     Montaż dwóch pieców dla ogrzewania kościoła. Piec zainstalowany wcześniej do ogrzewania Domu Sióstr i kościoła był zbyt mały nadto już został wyeksplatowany. W związku z tym w lipcu zainstalowano 2 nowe pice. Jeden będzie obsługiwał dom sióstr i wspierał drugi w momencie ogrzewania kościoła.

–          Renowacja figury św. Józefa. Renowację społecznie wykonał Pan Gerard Pinczewski z Pucka.

–          Renowacja krzyża na cmentarzu Przy Zatoce i podciągnięcie wody na cmentarz św. Jerzego.

>>>>>>Galeria remontu krzyża kliknij<<<<

–          dokończenie przebudowy domu katechetycznego. Przebudowa Domu Katechetycznego następowała etapami, ale zgodnie z planem, począwszy od piwnic poprzez parter i piętro. Ostatnim etapem była przebudowa poddasza. Prace trwały od lutego do czerwca i dały wyjątkowo pozytywny efekt. Na poddaszu wygospodarowano najładniejsze pomieszczenia. Dodatkowo dla bezpieczeństwa użytkowników na każdym piętrze umieszczono hydranty z wodą a budynek podzielono na strefy bezpieczeństwa oddzielone specjalnymi drzwiami. Zamontowano też czujki dymu i system automatycznej wentylacji klatki schodowej. Dom po przebudowie może przyjąć na nocleg 80 osób.

>>>>>>Galeria remontu poddasza kliknij<<<<

>>>>>>Galeria remontu piętra i parteru kliknij<<<<

–           montaż audioprzewodników w kościele. Na ten cel otrzymaliśmy częściowe dofinansowanie z Unii (20 tys. Zł) w ramach projektu Kościoły Północnych Kaszub. Nasz wkład 10 tys. Zł. Dzięki audioprzewodnikom bez problemu można przybliżyć historię kościoła w języku polskim, niemieckim i angielskim.

–          4 nowe kabiny prysznicowe w piwnicach Centrum. Zdarza się, że latem w pomieszczeniach znajdujących się w piwnicy Centrum zatrzymują się grupy młodzieży ze swoimi śpiworami. Kabiny prysznicowe wówczas są konieczne.

–          I etap remontu organów – wymiana drewnianych piszczałek jednego manuału oraz kloców piszczałkowych dla 13 głosów. Koszt 68 tys. Zł.

–          Wymiana papy na dachu plebanii i wymiana rynien (20 tys. Zł)

–          Wymiana części okien (7szt.) w Organistówce.