Remonty 2018

1.     Usunięcie posadzek (granitowa i ceramiczna) i warstwy ziemnej oraz ułożenie podkładu betonowego, ogrzewania podłogowego, przewodów centralnego ogrzewania i elektrycznych najpierw w nawie północnej i środkowej (styczeń – kwiecień – etap II) a następnie w nawie południowej i pod ławkami w nawie głównej oraz układanie posadzki z kamienia gotlandzkiego na całej powierzchni. Koszt za wszystkie 3 etapy prac ok 800 tysięcy zł. Ze względu na wilgoć widoczną w nawie północnej a także częściowo w nawie południowej przy ścianach kościoła pozostawiono ok 20 cm szczelinę dla odparowania wilgoci.

>> Widok posadzki w nawach przed remontem oraz zmiany w trakcie prac:

2.     Równolegle do prowadzonych prac przy wymianie posadzki i podłogowym ogrzewaniu wykonano nowe fugowanie fundamentów filarów i odsłonięto kamienie w dolnej części północnej ściany kościoła.

Widok posadzki w prezbiterium i nawach po zakończeniu prac (stan 2021.11)

> Widok fundamentów filarów w trakcie prac oraz po zakończeniu

3.     Umieszczono dwa relikwiaria z relikwiami świętych: przy figurze JP II i na filarze przy ołtarzu maryjnym.

4.     Przeprowadzono renowację ławek w kościele zmieniając ich kolorystykę i wymieniono obicia siedzeń. Koszt 60 tysięcy zł.

5.     Renowacja żyrandoli i kinkietów w kościele

6.     Renowacja wielkich XVII obrazów z prezbiterium (od listopada 2018 do kwietnia 2019 roku.) Koszt 80 tysięcy ze środków własnych parafii.

7.     Cekolowanie i malowanie wszystkich pokoi w Domu Katechetycznym