95 rocznica zaślubin Polski z Morzem

W rocznicę zaślubin Polski z morzem chcemy prosić Boga o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni, o pokój i mądrość dla tych, którzy uchwalają ustawy oraz o światłe oczy serca dla wszystkich naszych rodaków – mówił 10 lutego w puckiej farze bp Wiesław Szlachetka.

Uroczysta Eucharystia w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła, której przewodniczył bp Wiesław Szlachetka była kulminacyjnym punktem trwających od kilku dni w Pucku obchodów 95. rocznicy Zaślubin Polski z morzem. Na modlitwie zgromadzili się mieszkańcy Pucka, przedstawiciele władz państwowych, samorządowcy, marynarze oraz członkowie stowarzyszeń patriotycznych. Nawy boczne kościoła wypełniały liczne poczty sztandarowe.
Hierarcha w skierowanym do wiernych słowie podkreślał rolę chrześcijaństwa w kształtowaniu się oblicza Polski i Europy. – Ojczyznę naszą zrodziło chrześcijaństwo, a w czasach historycznych zamętów to chrześcijaństwo pozwoliło jej przetrwać i pozwala trwać nadal. Wiara w Chrystusa i pielęgnowanie ewangelicznych wartości włączyło Polskę w nurt kultury i cywilizacji chrześcijańskiej, z której wyrosła też Europa. Z chrześcijańskiej inspiracji narodziła się tożsamość, kultura i cywilizacja naszego kontynentu – mówił biskup.
– Zawsze, kiedy Europa pozostawała wierna wartościom chrześcijańskim, rozwijała się w pokoju. Gdy zapominano o tych wartościach, gdy do głosu zaczynały dochodzić niezdrowe ambicje, pycha, relatywizm moralny, zaczynało się dziać źle – zaznaczał.
zródło: Kuria Gdańska
Relacja Video:
http://24kaszuby.pl/95-rocznica-msza/
http://24kaszuby.pl/zaslubin-polski-z-morzem-2015/

[mudslide:picasa,0,109775515745126110157,6114928333677361313]16891-2