PIELGRZYMKI DO LWOWA I FATIMY

PIELGRZYMKI DO LWOWA I FATIMY
od czwartku 4.05.2017 do niedzieli 7 maja

Dzień I
 
Zbiórka uczestników w Pucku – ok. godz. 5.00. Przejazd trasą A1 przez Grudziądz, Toruń następnie zjazd na autostradę A2. Z autostrady trasą przez Grójec do Kazimierza nad Wisłą. Wizyta na Rynku z XVIII – wieczną studnią stanowiącą symbol miasta. Przejazd do Lwowa przez przejście graniczne Korczowa – Krakowiec. Obiadokolacja i nocleg w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.
Dzień II
 
Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Spotkanie z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim* – sekretarzem papieża św. Jana Pawła II. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem na zwiedzanie miasta: Stare Miasto z trzema katedrami łacińskiego, greckokatolickiego i ormiańskiego obrządku, Prospekt Swobody – m.in. Pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację.
Dzień III
 
Śniadanie. Przejazd do centrum miasta. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem na dalsze zwiedzanie Lwowa: Kopiec Unii Lubelskiej na Wysokim Zamku, Cmentarz Łyczakowski – spoczywają tutaj m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska, Artur Grottger. Powrót do hotelu. Przygotowanie do koncertu. Następnie przejazd do Opery Lwowskiej na spektakl. Po koncercie czas wolny na lwowskiej starówce. W późnych godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.
Dzień IV
 
Śniadanie. Msza św. w Seminarium Duchownym Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach. Wyjazd w drogę powrotną do Polski przez przejście graniczne Krakowiec – Korczowa. Przejazd autostradą A4 następnie drogą na Mielec, Kielce i wjazd na Autostradę A1. Powrót do Pucka. Zakończenie pielgrzymki.

 
CENA: 750 zł
 
ŚWIADCZENIA:

 • przejazd autokarem turystycznym z pełnym wyposażeniem,
 • 3 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienką i WC,
 • 3 śniadania, 3 obiadokolacje ,
 • ubezpieczenie KL i NNW wraz z chorobami przewlekłymi,
 • opieka pilota na całej trasie pielgrzymki,
 • miejscowi przewodnicy zgodnie z programem,
 • Msza św. każdego dnia.

UWAGI:

 • *spotkanie z Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim uzależnione od harmonogramu Arcybiskupa – dokładne informacje zostaną podane w późniejszym terminie,
 • cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i Opery,
 • realizacja i cena koncertu w Operze Lwowskiej uzależniona od aktualnego repertuaru i dostępności biletów,
 • każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,
 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów,
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki.

 
 
 
 
PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW HISZPANII I PORTUGALII w dniach 9-17.09.2017
 
TRASA: MADRYT-TOLEDO-LIZBONA-FATIMA-ALCOBACA-COIMBRA-PORTO-SANTIAGO DE COMPOSTELA-MADRYT
 

Dzień I
09.09.2017
Sobota
Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Madrytu. Przejazd do Toledo. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie starej stolicy Hiszpanii: Casa Museo El Greco, Katedra, Alcazar de Toledo, czas wolny, obiadokolacja, przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień II
10.09.2017
Niedziela
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie: klasztor św. Hieronima, Wieża Belem, Praca do Comercio, kościół św. Antoniego, Katedra, dzielnica Alfama, dzielnica Baixa. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień III
11.09.2017
Poniedziałek
 
Śniadanie. Przejazd do Almady pod pomnik Chrystusa Króla – punkt widokowy na Lizbonę, następnie przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Zapoznanie z Sanktuarium Fatimskim, czas wolny, obiadokolacja. Udział w uroczystościach religijnych. Nocleg.
Dzień IV
12.09.2017
Wtorek
Śniadanie. Czas wolny na indywidualna modlitwę. Obiadokolacja. 18:30 – Oficjalny początek obchodów w Kaplicy Objawień. 21:30 –  Cząstka różańca w Kaplicy Objawień. Procesja ze świecami. 22:00 – Msza św. Nocleg w hotelu w Fatimie.
Dzień V
13.09.2017
Środa
 
00:00 – 7:00 NOCNE CZUWANIE. Śniadanie. 7:00 – Procesja Eucharystyczna. Cząstka różańca w Kaplicy. 10:00 – Zakończenie: Msza św. koncelebrowana. Droga Krzyżowa z miejscem Objawień Anioła – Valinhos. Wizyta w Aljustrel  wiosce urodzin fatimskich dzieci z czasów objawień. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w uroczystościach fatimskich. Nocleg.
Dzień VI
14.09.2017
Czwartek
 
Śniadanie. Przejazd do Coimbry pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie Katedry i słynnego Uniwersytetu. Dalsza podróż do Porto. Wizyta w drugim co do wielkości mieście Portugalii: historyczne  centrum z kościołem św. Franciszka, a następnie spacer po dzielnicy Ribeira. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Santiago de Compostela.
Dzień VII
15.09.2017
Piątek
 
Śniadanie. Wizyta w jednym z najważniejszych sanktuariów Europy i  jednym z trzech wielkich sanktuariów świata chrześcijańskiego z monumentalną katedrą  św. Jakuba (patrona Hiszpanii), spacer po granitowym starym mieście wokół katedry. Przejazd do Madrytu na obiadokolację i nocleg w hotelu.
Dzień VIII
16.09.2017
Sobota
Śniadanie. Tur autokarowy po stolicy Hiszpanii. Spacer po słynnym Plaza Mayor, Plaza Puerta del Sol i po bajecznej Gran Via . Czas wolny. Obiadokolacja w lokalu w mieście. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień IX
17.09.2017
Niedziela
 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w madryckim Pałacu Królewskim, a następnie w Madryckiej Katedrze De Nuestra  Senora De La Almudena. Transfer na lotnisko i przelot w drogę powrotną do Polski. Lądowanie w Gdańsku. Zakończenie pielgrzymki.

 
CENA: 620 EURO + 1500 zł
ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem na trasie  Gdańsk – Madryt – Gdańsk,
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki,
 • 8 noclegów w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką,
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna– obejmuje choroby przewlekłe,
 • opieka pilota na całej trasie,
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, indywidualnego nagłośnienia, napoi do obiadokolacji