Jubileuszowa Pielgrzymka do sanktuariów nad Wisłą i W-wy

Jubileuszowa Pielgrzymka Autokarowa do sanktuariów nad Wisłą i do Warszawy 21 -23 września 2018 r.

W roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza parafia zorganizowała wyjazd do sanktuariów i śladem świętych związanych ze współczesnymi dziejami naszej Ojczyzny.

Pierwszy „przystanek” przy tamie we Włocławku (bł. Jerzy Popiełuszko), potem Płock –Wzgórze Tumskie (św. Stanisław Kostka)    i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – w budowie (św. Faustyna Kowalska).

Późnym popołudniem odwiedziliśmy Niepokalanów, gdzie po zwiedzeniu Panoramy Dziejów Polski i Muzeum św. MM Kolbego uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej (m.in. w int. naszej wspólnoty parafialnej). Po krótkim nawiedzeniu nowej, przepięknej kaplicy wieczystej adoracji wyruszyliśmy na nocleg do Ożarowa. Tak zakończył się pierwszy dzień drogi.

W sobotę nasza rozmodlona grupa dotarła najpierw na Mszę Św. do Sankt. Bł. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w W-wie; potem pod opieką przewodnika poznaliśmy współczesne oblicze centralnych dzielnic i Starówki, kończąc modlitwą na wojskowych Powązkach. „Pogodny wieczór” z recitalem s. Aleksandry zakończył drugi intensywny dzień pielgrzymiej wędrówki.

W niedzielny poranek pożegnaliśmy Ożarów symboliczną wizytą  pobliskim Domu SS. Urszulanek, przy którym wydarzył się cud, uznany przez Watykan podczas procesu kan. bł. Urszuli Ledóchowskiej. Potem była Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, zwiedzenie Pałacu Wilanowskiego i na końcu Narodowego Sankt. Św. Andrzeja Boboli  na Mokotowie.

Dziękujemy serdecznie Ks. Proboszczowi i firmie Raf-Tur za nieocenioną pomoc w zrealizowaniu tej pielgrzymki, Paniom ze sklepiku i biura za pomoc   w zapisach i wielu życzliwym osobom wspierających nas także modlitwą.

 tekst i foto – ks. Grzegorz Błasiak