Morska pielgrzymka rybaków – 25.06.2022 r.

Przybycie morskich pielgrzymów i odpustowa Eucharystia ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła.
Przywitanie rybaków i pielgrzymów nastąpiło tradycyjnie w porcie Rybackim Puck.
Po dojściu procesji na błonia puckiej Fary rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Infułata Edmunda Skalskiego, Proboszcza Bazyliki Morskiej oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdyni.
Koncert ewangelizacyjny
> Chór męski „Harmonia” z Wejherowa
>> Duet: „Wyzwoleni z Niewoli” (styl hip-hop)
Pożegnanie rybaków i pielgrzymów w Porcie Rybackim w Pucku.
Ks. Prałat Jerzy Kunca, Proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku wraz z procesją sztandarów i feretronów pobłogosławił powracających kutrami i łodziami pielgrzymów z Półwyspu Helskiego oraz gości.
tekst/foto: ks. Grzegorz Błasiak
Odpust parafialny ku czci św. Ap. Piotra i Pawła w puckiej Farze.

Drugi dzień odpustu, tradycyjnie już od kilkunastu lat jest związany z przybyciem ks. prof. Jana Perszona i głoszeniem Słowa Bożego oraz przewodniczeniem sumie odpustowej w niedzielę o godz. 11.30. Piękna, nawet upalna pogoda sprzyjała rodzinnej atmosferze świętowania.

„W niedz.26 czerwca 2022r. świętowało także Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, obchodzące w tym roku 65 rocznicę powstania. W czasie Eucharystii był obecny sztandar Zrzeszenia, reprezentanci wzięli udział w Liturgii Słowa (czytania i modlitwa powszechna po kaszubsku, także pierwsza część homilia ks.prof. Jana) oraz przygotowało procesję z darami. Po Mszy św. w sali Mario miało miejsce jeszcze uroczyste spotkanie przy stole, połączone z historyczną prelekcją”.

Zobacz więcej zdjęć nt . Morskiego Odpustu Rybaków na: na https://www.flickr.com/photos/154712030@N03/sets/72177720300098159/