Odszedł do Pana s.p. Ks. Jan Kaczkowski

Aktualne informacje dotyczące pogrzebu ks. Jana Kaczkowskiego.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 1.04.2016. Zgodnie z wolą zmarłego o czasie i miejscu i kształcie uroczystości decyduje rodzina.

  1. Kościół parafialny pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku.

7.30 – wstawienie trumny z ciałem zmarłego do kościoła i różaniec. Trumna będzie zamknięta. Poczty sztandarowe ustawiają się w nawach bocznych.
Około 100 miejsc w ławkach nawy głównej zarezerwowano dla rodziny, hospicjum i zaproszonych gości. Gdyby nie wszyscy się zmieścili w kościele to włączymy zewnętrzne nagłośnienie.
8.00 – oficjalne rozpoczęcie uroczystości pogrzebowych – ks. Prob. Jerzy Kunca.

8.30 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem  i z homilią ks. Dziekana Stanisława Majkowskiego. Śpiew: Pan Organista Tomasz Urmański i parafialny chór św. Cecylii.

Przed błogosławieństwem słowo: przedstawiciel Hospicjum, przedstawiciel Miasta Burmistrz Hanna Pruchniewska i przedstawiciel kapłanów ks. prof. Jan Perszon.

Po błogosławieństwie wyprowadzenie trumny z kościoła na plac przykościelny.
Służba liturgiczna, poczty sztandarowe i kapłani ustawiają się przed trumną.
Samochód z ciałem sprzed kościoła wyjeżdża do Sopotu.
Autokary podstawione będą przy komunalce: trzy autokary dla hospicjum (wejście według imiennej listy) i trzy autokary dla parafian i mieszkańców – tu wejście bez listy, bezpłatnie.
Autokary dla mieszkańców będą miały napisy: Puck 1, Puck 2, Puck 3 aby przypadkowo ktoś później nie wsiadł do innego autokaru. W każdym autokarze wyznaczony będzie lider, którego zadaniem będzie przeprowadzić wszystkich z parkingu do kościoła i z powrotem a później na cmentarz i z powrotem.
Miejmy świadomość, że będzie bardzo dużo ludzi.

Uwaga! W Sopocie zgodnie z życzeniem rodziny uroczystość ma charakter rodzinny a to oznacza że do kościoła będzie mogła wejść tylko rodzina i osoby z wejściówkami. Reszta uczestników we Mszy św. uczestniczyć będzie na zewnątrz.

Nie przynosimy też na pogrzeb kwiatów. W to miejsce zarówno w Pucku po Mszy św. jak i w Sopocie będzie możliwość złożenia ofiary do puszek u wolontariuszy z przeznaczeniem na hospicjum.

  1. Kościół garnizonowy św. Jerzego w Sopocie.

11.00 – wstawienie trumny z ciałem do kościoła
12.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Biskupa ( w kościele tylko rodzina i zaproszeni goście z wejściówkami). Po Mszy św. przejście z liderem do autokarów (proszę nie pomylić numeru) i przejazd w pobliże cmentarza.

  1. Cmentarz komunalny w Sopocie przy ul Malczewskiego godz. 14.00

Ks. Proboszcz Jerzy Kunca
 

NIE AKTUALNE !:

Piątek 1 kwietnia

8.00 – Modlitwa różańcowa
8:30 – Msza Święta w intencji s.p. ks. Jana
9.10 – Wyjazd Autokarów do Sopotu (Po Mszy Świętej). Autokary będą czekały przy tzw. Komunalce ul .Zamkowa
11:00 wprowadzenie trumny z ciałem ks. Jana do kościoła św. Jerzego w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino.
11:30 koncert
12:00 Msza Święta pogrzebowa w intencji s.p. Ks. Jana
14:00 pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie przy ul. Malczewskiego.

Ks. Jan w testamencie zapisał prośbę o nie kupowanie kwiatów i wieńców. W zamian prosił o składanie ofiar na rzecz Hospicjum w Pucku.