Pielgrzymko – wypoczynek Kontynentalna Grecja – wyspa Kreta

Biuro ARCUS Bydgoszcz

tel. 52 3251223, www.arcus.org.pl

 

Pielgrzymko – wypoczynek

Kontynentalna Grecja – wyspa Kreta,

śladami św. Pawła

 

Ateny – starożytny Korynt – Mykeny – Epidauros – Delfy – Saloniki
Weria – Kalambaka – Kreta: Heraklion, Knossos, Moni Kera, fakultatywnie Samaria

DZIEŃ 1                    

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Aten. Przylot do stolicy Grecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wyjazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.). Następnie przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: sanktuarium Apollina, miejsca, gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos – pępek świata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Jeżeli czas pozwoli zwiedzanie muzeum z jego wspaniałymi eksponatami, m.in. niezwykle realistycznym posągiem Woźnicy na rydwanie. Przyjazd wieczorem na obiadokolację i nocleg do hotelu nad morzem na tzw. Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Salonik. W Salonikach zwiedzanie m. in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Katedry św. Demetriusza, bazaru. Po południu przejazd do Werii (dawna Berea), gdzie św. Paweł przebywał kilka miesięcy i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd do Kalambaki, miasta gdzie znajdują się słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII-XIVw. Po drodze zwiedzanie kaplicy św. Paraskiewy  znajdującej się w malowniczym wąwozie Tembi. Następnie zwiedzanie  klasztoru i wizyta w pracowni ikon. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Aten.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę na Peloponez. Na początku postój nad Kanałem Korynckim następnie zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Przejazd do Myken i zwiedzanie ruin pałacu królewskiego oraz Skarbca Arteusza zwanego Grobem Agamemnona. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie słynnego z akustyki teatru antycznego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag (miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), Parlament ze zmianą warty, spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Przejazd do Pireusu, skąd o godz. 21.30 rozpocznie się przeprawa promowa na Kretę. Nocleg w kajutach.

DZIEŃ 8

Godz. 6.30. Przybycie do Heraklionu. Wyokrętowanie. Po śniadaniu zwiedzanie Heraklionu: kościół św. Tytusa; Muzeum Archeologiczne; kościół św. Katarzyny – kolekcja ikon; panorama miasta. Następnie Knossos: Zwiedzanie centrum cywilizacji minojskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych całodzienna wycieczka do Wąwozu Samaria.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu zwiedzanie Klasztoru Kardiotisa (Moni Kera) – stąd pochodzi ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Płaskowyż Lassithi. Kościół Panagia Kera (Kritsa). Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem zaokrętowanie w porcie w Heraklionie. Nocna przeprawa do Pireusu w wewnętrznych kabinach.

DZIEŃ 11      

Wyokrętowanie w Pireusie. Przejazd do Aten na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 4390 zł

Termin: 25.09 – 5.10.2013

 

CENA ZAWIERA:

ü  Przelot samolotem PLL LOT relacji Warszawa – Ateny – Warszawa ,

ü  8 noclegów w hotelach *** pokoje 2,3-osobowe,

ü  Transfer promem Pireus-Heraklion na pokładzie promu, oraz Heraklion-Pireus w kabinach wewnętrznych 4-osobowych,

ü  Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji,

ü  Przejazdy klimatyzowanym autokarem po Grecji,

ü  Opiekę polskojęzycznego pilota,

ü  Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW

ü  opłaty lotniskowe, paliwowe, podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

ü  Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników miejscowych (około 90 Euro),

ü  Napojów do obiadokolacji,

ü  Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 zł).

UWAGI:

1. Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce z możliwością nauki tańca Zorby (koszt ok. 15 – 20 Euro/ os.).

2. Fakultatywna całodzienna wycieczka do Wąwozu Samaria – koszt ok. 65 Euro (zawiera transport, wstęp, rejs stateczkiem)

3. Przy zapisie – wpłata 1000 zł zaliczka, dopłata – 35 dni przed wylotem.

4. Cena może ulec zmianie ze względu na wzrost ceny biletu lotniczego, opłat paliwowych oraz z uwagi na termin wyjazdu.

5. Istnieje możliwość dokupienia dolotu Gdańsk – Warszawa – Gdański – koszt 480 zł.

6. Minimalna ilość uczestników pielgrzymki: 40 osób.