„Tak, POMAGAM!”

W dniach 29 i 30 marca 2019 roku (piątek, sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizowała w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce szesnastą zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.
Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności. Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona została m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Netto, Polomarket, Społem, Intermarche.

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Podczas zbiórki żywności udało się zebrać 1,5 tony żywności, która trafiła do 120 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne. W akcję zaangażowanych było prawie 150 wolontariuszy, którzy zbierali żywność w 7 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Parafialny Zespół Caritas w Pucku dziękuje wolontariuszom oraz uczniom za poświęcony czas i ciężką pracę, pracownikom i kierownikom sklepów – za życzliwość i gościnę a nade wszystko wszystkim WAM, którzy podzieliliście się żywnością z potrzebującymi. 
(MM)