WIGILIA CARITAS PUCK 2019r.

 Dnia 19 grudnia 2019r. odbyła się Wigilia dla najuboższych z parafii p.w. Św Apostołów Piotra i Pawła w Pucku zorganizowana przez Parafialny Zespół Caritas w Pucku.
Poprzedzona została Mszą Świętą, po której wszyscy przybyli do Sali Mario na uroczysty poczęstunek. Ksiądz Proboszcz Jerzy Kunca przywitał zgromadzonych i złożył obecnym życzenia świąteczne, odśpiewana została kolęda i podzielono się opłatkiem. Czas trwania Wigilii został umilony muzyką w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej oraz pięknym świątecznym przedstawieniem przygotowanym przez Siostrę Rafaelę i Panią Małgorzatę Marzejon. Uroczysta kolacja przebiegła w miłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd śpiewanych przez wszystkich do nastrojowej muzyki którą zapewnili Państwo Katarzyna i Lubomir Szmyt wraz z Panem Janem Trofimowicz, który wspaniale zadbał o pełną integrację wśród zebranych. Było mnóstwo śpiewu, konkursy, szczere uśmiechy i gesty życzliwości. Po skosztowaniu dań wigilijnych smakowicie przyrządzonych przez kucharza Sali Mario Pana Mariusza Cendrowskiego, zebrani cieszyli się smakiem swojskich ciast, upieczonych przez członkinie Caritas.
Tegoroczne świąteczne spotkanie przy wigilijnym stole zorganizowane przez Caritas Puck przebiegło w bardzo miłej atmosferze przepełnione było życzliwością, uśmiechem i dobrymi słowami płynącymi prosto z serca.
Z tego miejsca cały zespół Caritas składa ogromne podziękowanie wszystkim, którzy mieli choćby niewielki wkład w zorganizowanie i przebieg tego świątecznego dnia. Szczególnie wszystkim sponsorom i ofiarodawcom, do których należą:
Cukiernia Piekarnia Hoffman
– Piekarnia Cukiernia Konkol

Laguna s.c. Przetwórstwo ryb Ustarbowski T., Rekowski S.
Wędzenie i przetwórstwo ryb „Rafa” Spółka Jawna
Zakład Handlowo – Produkcyjny Ida
Dzięki Waszej ofiarności mogliśmy ugościć naszych podopiecznych, którzy z radością kosztowali potraw rybnych i wypieków.
Raz jeszcze wielkie i szczere podziękowania dla wszystkich.
 
Zespół Caritas w Pucku
 
Tekst: Małgorzata Markowska
Foto: Piotr Kropidłowski – Kaszuby 24