Wizyta na stadionie miejskim w Gdyni

Dla przedstawicieli LSO z puckiej Fary dwukrotna wizyta na stadionie miejskim w Gdyni był dobrym czasem spędzonym wspólnie z tysiącami polskich i zagranicznych kibiców (wśród nich wiele dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów).  Wszystkim udzielała się wielka radość podczas dopingowania różnych drużyn walczących o najlepsze rezultaty dla swoich reprezentacji. Z okazji 10-rocz. święceń kapłańskich ks. Grzegorz zaprosił na dwa mecze najbardziej aktywnych (zainteresowanych futbolem) ministrantów i lektorów z puckiej Fary.
Na inaugurację Młodzieżowych Mistrzostw Świata w czwartek 23 maja o godz. 18.00 mecz Meksyk (1:2) Włochy obejrzeli wyznaczeni przez ks. Piotra ministranci młodsi, seniorzy i młodsi lektorzy (razem 10 osób). Podobnie w piątek 14 czerwca na  przedostatni mecz tego turnieju – o III miejsce MŚ – przyjechali wyznaczeni lektorzy starsi pod opieką ks. Grzegorza i ks. Artura.
W każdym meczu mogliśmy zobaczyć z bliska dynamiczne i zaawansowane technicznie zagrania, bramki po przepięknych akcjach, dośrodkowaniach lub dobitkach. Nieraz zrywaliśmy się z miejsc, porywani przez meksykańską falę. Bramkarze wykazywali się prawdziwie mistrzowskimi paradami (m.in. ekwadorski bramkarz w dogrywce meczu o III miejsce MŚ obronił rzut karny przeciwko Itali!!!). Spełniło się także marzenie jednego z naszych lektorów – Ekwador (z Ameryki Poł.) w dogrywce zdobył efektownie zwycięską bramkę!
tekst i foto: ks. Grzegorz Błasiak